4 Acteurskoppel maakt balans op Man vertelt zijn levensverhaal Over de waanzin van oorlog donderdag 29 augustus 2019 Zeeland Nazomerfestival Muziek Zodra de locatievoorstellingen van het Zeeland Nazomerfestival op stoom zijn, begint het muziekprogramma op het Abdijplein in Middelburg. Het festivalhart biedt dit jaar meer dan twintig concerten. Ooit was het Ab dijplein tijdens het Zeeland Na zomerfestival hét podium voor muzikale avontu ren, met onder meer bands uit Er moet zo veel mogelijk de omgeving te zien. Vlaanderen die in eigen land al naam hadden gemaakt, maar in Nederland nog een wereld hadden te winnen. Die tijd is een flink aantal jaren voorbij. Het festivalhart richt zich op een breed publiek en vol doende bezoekers. Dat is ook be grijpelijk. De subsidie die het fes tival ontvangt, is voor de locatie voorstellingen. Het programma op het Abdijplein moet volledig wor den betaald uit de kaartverkoop en de horecaomzet. En dus moet er zo veel mogelijk op zeker worden gespeeld, om het festival als geheel gezond te houden. Het resultaat is een programma met veel namen die weinig intro ductie nodig hebben, zoals Davina Michelle, 3JS, Danny Vera, Nielson en Jett Rebel. Geheide publieks trekkers, ook al was een aantal van hen recent al op andere festivals in op zeker worden gespeeld, om het festival als geheel gezond te houden ook niet vergeten. Het openings concert, en dan met name Bl!ndman, is iets om naar uit te kijken. Ook de avond met Wende belooft memorabel te worden. Bo vendien blijft het festival dé plek om elke avond Zeeuws talent aan het werk te zien. Het saxofoonkwartet dat de loca tievoorstelling De Vallei begeleidt, treedt op samen met de drie an dere kwartetten waaruit het Bl!ndman-collectief bestaat. 22.30 uur: HAEVN Muziekduo, bekend van onder meer de hit Finding out more (2015). Stond twee jaar geleden ook op het Abdijplein. Met haar jongste album en tour Mens maakte de zangeres de afgelopen tijd veel indruk. Wie dat gemist heeft, krijgt op het Abdijplein een herkan sing. 1000 picknickers op het plein. Wie alsnog wil aanschuiven, moet helaas worden worden teleurgesteld. Alle tafels waren al maanden geleden ver geven. Opnieuw zet Leoni Jansen Zeeland aan het zingen, ditmaal met nummer 1-hits van uiteenlopende artiesten. 20.30 uur: Mingo De in Middelburg woonachtige con trabassist Christian Ibarra uit Argen tinië treedt op met een zevenkoppig ensemble. Swingend het weekend uit. Ter gelegenheid van het 12,5-jarig be staan van Popaanzee treden de oud deelnemers PEER, Going Dutch, Steady New Sounds en Zinkzand op. Zeeuwse zangeres, bekend van The Voice of Holland, treedt op met haar eigen band. EN NOG MEER OP HET ZNF Wie is bang De Vallei Winterreise 27 augustus t/m 7 september Rolf Bosboom Toch worden de fijnproevers Het programma in vogelvlucht: Vrijdag 30 augustus 20.30 uur: AAD Zeeuws/Rotterdamse band speelt ambient alternative rock. 21.00 uur: Bl!ndman Anthology Zaterdag 31 augustus 20.30 uur: Femke Bun Zeeuws-Vlaamse singer-songwriter. 21.00 uur: Wende Zondag 1 september 12.00 uur: Nazomerpicknick 15.00 uur: Nazomerzingen met Leoni Jansen 21.00 uur: Nazomerdansen met Swinging Affair Bigband Maandag 2 september 21.00 uur: Popaanzee Goldrush Dinsdag 3 september 20.30 uur: Isabel 21.00 uur: Blackbird Blackbird is het alter ego van singer- songwriter Merel Koman. 22.30 uur: Davina Michelle Zwarte komedie, geschreven door Tom Lanoye, over theater in tijden van Netflix. Wie is bang gaat over een ouder acteurskop pel (Els Dottermans en Han Kerckhoffs) dat de balans op maakt van hun vak en hun liefde voor elkaar. Naast Dottermans en Kerckhoffs, in het echte leven ook een koppel, spelen de talenten Dilan Yurdakul en Tarikh Janssen in deze locatie voorstelling mee. »T/m 7 sept. (m.u.v. 1 en 2 sept.) in de Schouwburg Middelburg, 20.30 uur Locatievoorstelling van Theaterpro ductiehuis Zeelandia en Muziek theater Transparant. Een man, ac teur Dirk Roofthooft, vertelt in De Val lei zijn onwaarschijnlijk levensverhaal. Hij wordt omringd door muzikanten van Bl!ndman, die zijn tragische ver telling ondersteunen, kleuren en be commentariëren. Tussen hen bevindt zich sopraan Lore Binon. 29 en 31 aug, en 2 en 3 sept. in Machi- "IJ nefabriek Vlis- iW singen, 20.30 A SÊ' uur D Na het succes van vorig jaar is de lo catievoorstelling Winterreise herno men. Regisseur Niek Kortekaas pre senteert beeldend muziektheater over de waanzin van oorlog, met de muziek van Schubert als leidraad. Met actrices Mieke De Groote en Simone Milsdochter, Els Mondelaers (zang), Gwen Cresens (accordeon) en beel dend kunstenaar Piet Dieleman. T/m 7 sept. (m.u.v. 1 en 2 sept.), Fort Elle- woutsdijk, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48