3 Mierzoet optreden tussen al dat geweld 0 Verhalen, zang en piano Met jazz en kunst de zomer uitwuiven Ballades en traditionals Dansen en huilen tegelijk donderdag 29 augustus 2019 Westdorpe, een doorgaans rustiek Zeeuws-Vlaams dorp, trilt door toe doen van bands uit Nederland en België even op zijn vesten. Sauro Loc- chi is één van de artiesten die op beide podia zullen spelen. Op de mainstage staat hij met zijn punk rockband The Small Things en op het tweede podium is hij solo te bewon deren. Een aanrader, vindt Roodhui zen. „Daarnaast vind ik het leuk dat Peuk komt", vertelt hij. ,,Een Vlaamse alternatieve rockband die er stevig op los scheurt tijdens optre dens. Ook de band Geen Dienst is een aanrader. Die brengt dialectrock en noemt zijn genre zelf 'rock en lol'." Het is één van de vele bands uit de regio. ,,Het is een bewuste keuze om zulke regionale talenten een po dium te bieden'', aldus Roodhuizen. „Iedereen kan zien hoeveel talent we hier hebben." In 2016 trok Kreekrock slechts 48 betalende bezoekers, vorig jaar was dat aantal meer dan verviervoudigd. ,,Ook in 2016 was het erg gezellig, maar natuurlijk is het leuker als er veel mensen komen. Het weer is een belangrijke factor, maar ik heb goede hoop dat we deze editie weer het aantal van vorig jaar halen. De doel stelling om te groeien hebben we niet. We spreken zelf graag van een festivalletje in plaats van een festival. Het kleinschalige is de charme van Kreekrock." DROOMDIENST 0 Zomeravondconcert Jazztemblieft 0 Folkband Merrow 0 L'Eclair GO krijgen bezoekers negen uur lang non-stop livemuziek voorgescho teld." Kreekrock, 31 augustus, Chilsoos Westdorpe, Kapittelstraat 4a, 16.00 - 01.00 uur. Tussen al het muzi kale geweld op Kreek rock brengt Jeroen Bergakker za terdag een rustmo- mentje met zijn solopro gramma ra Droomdienst. De 26-jarige Ter- neuzenaar is al jaren trouwe bezoeker van het festival en stond al diverse keren met bandjes op het podium aap- in Westdorpe. Vorig jaar nog met de cover band Frank Sinistra. „Dit jaar is mijn eerste solo- JNKV project, het wordt het spannendste op muzikaal gebied wat ik ooit heb gedaan." Bergakker brengt op het kleinere podium Nederlandstalige klein- kunstliedjes. „Toen ik speelde met bands kon ik me altijd ver schuilen achter de rest, nu sta ik er in mijn uppie en vertolk kwetsbare en emotio nele liedjes." Een mier zoet optreden op een festival als Kreekrock, het lijkt de wereld op zijn kop. Bergakker ziet het juist als een mooie geste van de organisa tie. „Artiesten uit de regio krijgen hier een kans. Als tiener keek ik enorm op tegen de bandjes die op Kreek- rock speelden. Het in spireerde mij en mijn vrienden om zelf een bandje te starten. Kreekrock is de ideale inspiratiebron voor de jeugd om zelf een gi taar of drumstel te kopen. Daarnaast is het voor jonge Zeeuws-Vlaamse ar tiesten dé kans om kennis te maken met optreden voor publiek. Een win-win-situatie." Met Een reis door de tijd met pelgrimsliederen sluiten Lies- beth Franken (zangeres), pia nist/organist Mar van der Veer (foto) en Josée van de Putte (vertelster) de serie zo meravondconcerten in de Ja- cobuskerk in Renesse af. Hun reis voert van een sefardisch lied uit de tijd van de pelgrimstochten naar Jeruzalem naar een compositie van Leonard Cohen en een lied over de tocht naar Santiago de Com- postella. Het programma biedt verder een Spaans Maria-bedevaartlied, een lied van de Orde der Tempeliers en composities uit de Romantische periode. Vandaag, Jacobuskerk Renesse, 20.00 uur Antwerpen is best een jazzy stad. Jazz Middel- heim is net voorbij. Groots en classy. Vier dagen lang. En meteen daarna is het al weer Jazztemblieft. Veel kleinschaliger, slechts één lange dag lang. Goede jazz, uit alle hoeken van de wereld, diverse stijlen, midden in de stad, dichtbij het MAS. In de jazzsalon of in het jam tuintje. Volledig gratis bovendien. En er is méér. Spoken word, dans, kunst als per formance en als expo. Perfect ongedwon gen atmosfeer om de zomer alvast een beetje uit te wuiven. Zaterdag, Godefriduskaai Antwerpen, 14.00 uur De akoestische folkband Merrow ont stond drie jaar geleden na een optreden in Middelburg. Dat smaakte naar meer en er werd gewerkt aan een uitgebreid luis- terfolkrepertoire: ballades, liederen uit roerige tijden en traditionals. Muziek met een verhaal, waaruit de bedoeling van de maker goed blijkt. Na een voorbereiding van anderhalf jaar ging de band de studio van bandlid Wolfert Jumelet in om een album op te nemen. Dat is nu klaar. Merrow presenteert zijn A Story to tell in Groede, met een gevarieerd pro gramma. Zondag Grote Kerk in Groede, 15.00 uur Een exotische for matie speelt van avond in De Piek in Vlissingen. De Zwit serse zesmansband L'Eclair brengt aan stekelijke jazzy afrobeats met invloeden uit de progressieve jaren-zeventigmuziek. De jonge band uit Geneve toerde afgelo pen jaren door heel Europa en bracht drie albums uit. Het laatste album verscheen dit jaar, een melange van dancefloor grooves, lastminute studiofantasieën en nachtelijke jams. L'Eclair neemt luiste raars mee op een reis door verschillende fases van het leven en weet je te laten dansen en huilen tegelijk. Vanavond, De Piek, 21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47