tl ZEELAND 13 ZWEMMEN NIEUW HOOFDSTUK Zwemster uit Hulst (22) had een zwembeurs in Missouri. Nu zet ze haar carrière voort in Eindhoven bij PSV donderdag 29 augustus 2019 NET NIET Kloet moet het doen met plaats twee Simone de Rijcke is be gonnen aan een nieuw hoofdstuk in haar le ven. De 22-jarige zwemster uit Hulst trainde eerder deze week voor het eerst mee bij PSV, de gerenom meerde club uit Eindhoven. ,,Ik zit er in de A-selectie", vertelde ze gisteravond na de wedstrijd Oost- kapelle-Domburg, die ze met af stand won. ,,Ik heb nu al gezien dat het er hier heel anders aan toe gaat dan in de Verenigde Staten." De Zeeuws-Vlaamse vrijeslag- specialiste had de afgelopen vier jaar een beurs aan de Lindenwood University in de staat Missouri. Het was daar aanpoten tijdens de trainingen. ,,Het was een kwestie van beuken, beuken, beuken. Van heel veel meters maken en weinig rust. Hier, in Nederland, draait het meer om de juiste techniek en krijg je meer tijd om te herstellen." De zware, intensieve trainingen - ook op het droge - legden De Rijcke geen windeieren. ,,Ik werd er echt hard van", vertelde ze. ,,Het was ook goed voor mijn zelfver trouwen. Ik wist op een gegeven moment: als ik dit tijdens de trai ningen allemaal volhoud, moet het in de wedstrijden ook lukken." Haar tijden op de 200, 400 en 800 vrije slag gingen sterk vooruit en namens Lindenwood Univer sity pakte ze veel punten in de competitie. In het studiejaar 2017 2018 werd ze zelfs op de 200 meter kampioen in de tweede divisie van de NCAA, een nationale strijd tus sen universiteiten en hogescholen. De Rijcke: ,,Het is eigenlijk wel jammer dat ik nu afgestudeerd ben, ik had het er erg naar mijn zin. Het ging er ook heel goed. Ge lukkig maar, want ze verwachten natuurlijk wel iets van je als alles voor je betaald en geregeld wordt." In de zomers keerde ze terug naar Zeeland en deed ze mee aan de diverse openwaterwedstrijden. Deze vakantie, na haar definitieve terugkeer uit de Verenigde Staten, stond ze ook weer elke keer aan de start én won ze steeds. ,,Mijn prio riteit ligt natuurlijk bij de wed strijden in het bad", zei ze. ,,Deze zeezwemtochten zijn mooi voor het bijhouden van mijn conditie. Bij de universiteit heb ik ook wel eens voorgesteld om in het open water te trainen, maar dat vonden ze maar niks. We hebben het in al die jaren maar één keer gedaan, tij dens een trainingskamp op Ha waii." Het is een kwestie van beuken, beuken, beuken Al is 5,9 kilometer relatief ver voor De Rijcke, de Zeeuws- Vlaamse raffelde de afstand tussen Oostkapelle en Domburg vrij snel af. Na 66 minuten meldde ze zich bij de finish. Alleen twee mannen waren sneller. ,,Mijn tijd had nog wel iets beter kunnen zijn", liet ze weten. ,,Ik had een slechte start. Ik kwam een beetje in het gedrang terecht en moest eerst allerlei zwemmers passeren. De nummers één en twee waren toen al te ver weg. Ik wilde nog wel naar hen toe, maar dat ging niet lukken. In het wielrennen kun je nog wel eens een gat dichtrijden, maar bij het zwemmen is dat haast niet mogelijk. Ik vond het ook nog best zwaar. We zouden stroming mee hebben, maar ik heb daar weinig van gemerkt." Met Oostkapelle-Domburg zit het zeezwemseizoen erop. De Rijcke zal zich nu vooral op PSV richten. De eerste keer dat ze offi cieel voor die vereniging in actie zal komen, is op 22 september tij dens het NK estafette. GO c-^ Simone de Rijcke komt het water uit. foto roeland van vliet Tristan Kloet was gisteravond dicht bij de overwinning in de laatste zwem tocht van de zomer, die van Oostkapelle naar Domburg. De inwoner van Krab- bendijke kwam na 5,9 kilometer net na IJmuidenaar Klaas van Beek uit het water en kon 'm op het strand niet meer passeren. De ongeveer 250 deelnemers hadden voor de Walcherse kust de stroming mee. Mede daardoor deden de twee snel- sten er maar iets meer dan een uur over: 1.02.51 om 1.03.09. Vlissinger Jan Brink (1.06.47) was de derde man, maar hij zat nog wel een halve minuut achter Simone de Rijcke (1.06.16). Bij de vrouwen ein digde Marije Dinkel- berg uit Rozenburg als tweede, in 1.08.07. Kirsten Wal- raven (1.10.10) uit Oost-Souburg fi nishte als derde. De wedstrijd Oost- kapelle-Domburg had eigenlijk eind juli gezwommen moeten worden, maar werd toen afgelast van wege de slechte weersomstandighe den. De woensdag van gisteren was eerder al aangewe zen als reservemo ment. Daar moest dus gebruik van ge maakt worden. De Rijcke is vol vertrouwen terug uit Amerika Tristan Kloet. foto roeland van vliet Roeland van Vliet Domburg - Simone de Rijcke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41