MEDIA CULTUUR 25 Grootste uitvoering Orff's Carmina Burana aller tijden Bestel tickets op pzc.nl/carmina WIJNANDS ,,Nee, onze eerste kennis making had met werk te maken. We deden een studieopdracht voor radio en moesten die samen uitvoeren. Dat ging heel goed, we hadden meteen een klik. Daarna zijn we eerst vrien den geworden.'' IKINK ,,En heb ik vervolgens drie jaar lang avances moeten maken.'' WIJNANDS ,,Nee, zo was het niet.'' IKINK ,,Jawel, het duurde toch drie jaar?'' wijnands ,,Ja, maar je hebt niet doorlopend avances gemaakt.'' IKINK ,,Nee, dat is waar. Het lijkt nu trouwens wel alsof we al zijn begon nen met de podcast.'' IKINK, lachend: ,,Nou, ik vind dat Si- mone chagrijniger is. Zie ik ook terug in ons zoontje Lieuwe, die is dan ook chagrijnig.'' wijnands ,,Ik ben helemaal niet chagrijnig in de ochtend, ik ben altijd meteen 'aan' en jij bent nog een beetje wazig.'' IKINK ,,Dat kan ik niet ontkennen. Ik moet opstarten, maar wel op een leuke manier. Als een klassieke auto. Vriendelijk brommend.'' Iedereen met een relatie weet dat je tegen je partner anders praat dan tegen een collega luisteraar bij ons thuis bent, merk je ook op het moment waarop een van onze katten op tafel springt." ikink „We hebben een proefop- name gemaakt, toen werden we in derdaad behoorlijk lastig gevallen door Henry en Alfred." ikink „Iedereen die een relatie heeft, weet dat je tegen je part ner anders praat dan tegen een collega of een goede vriend. Simone is tegen mij veel kribbi ger dan tegen andere mensen." WIJNANDS „Dat denk ik wel, ja." ikink „Dat ga je dus horen. Wij kennen elkaar van de school voor journalistiek in Zwolle. Toen wij in 2005 iets met elkaar kregen, dachten we heel veel gemeen te heb ben. Maar sindsdien ben ik er ook achter gekomen dat we over heel veel dingen juist niet hetzelfde den ken. Dat werkt in de rela tie goed, maar in de pod- cast ook. Je kunt een dis cussie krijgen die even oplaait en daarna ga je weer gewoon verder." donderdag 29 augustus 2019 PC Dirigent Raymond Janssen tekent samen met The International Symphony Orchestra of Lviv en The National Choir of Ukraine 'Dumka' voor de grootste uitvoering van de 'Carmina Burana' aller tijden. Meer dan 130 musici voeren het muzikale meesterwerk van Carl Orff uit tijdens een exclusieve concertreeks in Nederland. Concertdata vr 8 november za 9 november zo 10 november ma 11 november di 12 november wo 13 november do 14 november vr 15 november za 16 november zo 17 november Eindhoven Muziekgebouw 20.15 Amsterdam Concertgebouw 14.15 Den Haag World Forum Theater 14.30 19.00 Rotterdam De Doelen 20.15 Amsterdam Concertgebouw 20.15 Groningen MartiniPlaza 20.00 Oudenbosch Basiliek 20.00 Arnhem Musis 20.00 Apeldoorn Theater Orpheus 20.00 Amsterdam Concertgebouw 20.15 *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl, transactiekosten. 'Bij ons is het ochtend Was het liefde op het eerste ge zicht op die school? Daarover gesproken: als jullie het 's ochtends vroeg opnemen, heeft het avondmens Luuk Ikink dan een ochtendhumeur? OchtendPod is vanaf dinsdag elke werkdag te vinden op onze site, in onze app en op o.a. Spotify en iTu- nes. 44 —Luuk Ikink FOTO'S KOEN VERHEIJDEN Wat is in OchtendPod de meer waarde van jullie huwelijk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25