w Verrassing: Edson Alvarez kan Sn m w 20 De ATP is behoorlijk corrupt CHAMPIONS LEAGUE VOORRONDE PLAY-OFFS Zonder problemen verzekerde Ajax zich tegen APOEL Nicosia van een nieuw seizoen in de Champions League. Met een geheel nieuwe opstelling dwong het totale controle af: 2-0. Kort AZ wijkt uit naar Den Haag Als AZ zich vandaag weet te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Europa League, zijn de drie thuiswedstrijden in Den Haag. De Alkmaarse club is daar weer welkom. AZ moest uiterlijk gisteren aan de UEFA laten weten waar de Europese thuiswed strijden gespeeld zouden worden, anders dreigde de club te worden uitgesloten. AZ speelt vanavond de return tegen FC Ant werp. 'Thuis' (in Enschede) speelde AZ 1-1. Het AFAS Stadion in Alkmaar is voorlopig niet beschikbaar, omdat een deel van het dak was ingestort. Venema naar Almere City FC Aanvaller Nick Venema (foto) stapt op huurbasis van FC Utrecht over naar Almere City FC. De 20-jarige spits kwam tot dusver 24 keer in de eredivisie uit. Hij wil bij zijn nieuwe club in de eerste divisie zoveel mo gelijk in actie komen. Bij FC Utrecht kwam Venema dit seizoen niet direct in aanmer king voor een basisplaats. Seizoen voorbij voor Ras Jan Ras komt dit seizoen niet meer in actie. De kruisbanden van een knie van de mid denvelder (20) van Heerenveen blijken afge scheurd. Ras liep de blessure maandag op bij een duel met de beloften. Hij viel in drie van de vier duels van het eerste in. De club heeft Ras toegezegd zijn contract, dat na dit sei zoen afloopt, te zullen verlengen. Flitsen Quote van de dag w\ Klimaat Boete Voetbal En weer zindert de Johan Cruijff Arena, op een manier waarop het dat in de laatste twaalf maanden al zo vaak deed. Als Dusan Tadic om 22.37 uur lokale tijd de beslissende 2-0 heeft binnengeschoten, schudt het beton van het stadion letterlijk op zijn grondvesten. Hupsend vallen de Amsterdamse spelers elkaar na het laatste fluitsig naal in de armen, dansend voor de eigen aanhang. Tegenstander APOEL Nicosia mag dan geen top- ploeg hebben, het Ajax van trainer Erik ten Hag levert in eigen huis een uitstekende prestatie, twee voorrondes overlevend. Wedstrij den die al zo vaak een obstakel ble ken voor Nederlandse clubs. Een elftal dat wekenlang zoekend was, wint met het mes op de keel volkomen verdiend. Daarmee mag de clubleiding niet alleen 40 mil joen euro bijstorten in het geldpak- huis van Marc Overmars. Nog veel belangrijker: voor de spelers van Ajax lonkt opnieuw de glorie van de Champions League, het podium dat afgelopen seizoen al zo vaak de verbeelding kietelde. Morgen is de loting voor de groepsfase. Omsingeling De wedstrijd zelf heeft woensdag avond alles weg van een omsinge ling, met elf Cyprioten die als een stel loopgraafsoldaten het eigen doel verdedigen, diep teruggeduwd op eigen helft. Slechts met wilde trappen naar voren bereikt APOEL de vijandelijke helft. Gevaarlijk wordt het nooit. Wat dat betreft heeft Ajax aan zienlijk meer controle over de wed strijd dan een week geleden in Ni cosia, toen het steeds ongediscipli neerd uit de pas liep, en de tegen stander de ene kans na de andere In de bespiegelingen vooraf had vrijwel niemand verwacht dat ze beiden op het middenveld zouden staan. Maar Edson Alvarez en Li- sandro Martinez stonden daar gis teren wel, in de qua temperaturen Argentijns/Mexicaans aandoende Johan Cruijff Arena. En ze haalden veel weg de twee, die toch echt als verdedigers naar Amsterdam waren gehaald. Als mogelijke erfgenamen van de Matthijs de Ligt, die naar Juventus vertrok. Maar met Martinéz en Alvarez erbij op het middenveld kon Hakim Ziyech op de nummer 10-positie naar hartenlust risico nemen zoals hij dat doorgaans aan de rechter kant van het veld doet. Gisteren maakte hij kort voor rust zijn eerste doelpunt voor de club na een perfect aangesneden vrije trap van Ziyech. Met het hoofd, als één van de weinige echte koppers in de Ajax-selectie. Een be- vrij ding voor Ajax in tijden van ver twijfeling en onzekerheden over de opstelling weet trainer Erik ten Hag nu in elk geval zeker dat hij er voor het middenveld een nieuwe, ge schikte kandidaat bij heeft. En dat is welkom na de leegte die Lasse Schöne en Frenkie de Jong hebben achtergelaten in Amsterdam. Edson Alvarez (21), zo zei Erik ten Hag een dag ervoor nog in de pers conferentie voor de wedstrijd was aanvankelijk gescout als verdediger in Mexico. Als rechtsback eerst nog zelfs. Hij werd daarna centrale ver dediger en schoof vervolgens op van de laatste linie op naar het mid denveld, de plek ook waar hij door gaans in het Mexicaanse nationale elftal speelt. Gisteren speelde hij gracieus mee op het Ajax-midden- veld alsof hij niet nog slechts ze ventien minuten had meegedaan als invaller op het kunstgras van VVV in de eredivisie. En zo wordt het door Erik ten donderdag 29 augustus 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Marko Vejinovic blijft in Polen voetballen. De 29-jarige middenvelder van AZ tekende voor drie jaar bij Arka Gdynia. AZ verhuurde hem na de winterstop al aan de Poolse club. De Graafschap heeft Branco van den Boomen van FC Eindhoven overgenomen. De middenvelder (24) speelde eerder voor Ajax, Heerenveen en Willem II. De Engelse voetbalclub Bolton Wanderers is gered van de ondergang. Het bedrijf Foot ball Ventures heeft de viervoudige winnaar van de FA Cup gekocht. —Tennisser Nick Kyrgios over de spelersvakbond, die hem (omgerekend) boetes van totaal 100.000 euro oplegde na wangedrag op de baan. 1 GO Bundesliga- club Hoffen- heim wil CO2- neutraal wor den. Om dit seizoen de emissie van 3000 ton kool stofdioxide te compenseren, ondersteunt het initiatieven om bomen aan te planten in een woud in Uganda. De 45-jarige oud-wielrenner Jan Ullrich (foto) moet een boete van 7200 euro betalen van wege het mis handelen van een prostituee, vorig jaar in een hotel in Frankfurt. Voetbalclub Bury maakt vanwege een faillissement sinds gisteren niet langer deel uit van de En gelse Football League. Daar mee kwam aan een periode van 125 jaar. Ajax zit weer bij de grote jongens j Ajax j APOEL Nicosia Sjoerd Mossou Ajax - APOEL Nicosia Amsterdam 43. Alvarez 1-0 80. Tadic 2-0 Opstellingen Onana Belec Dest Jakolis Veltman 64. De Vicenti Blind Merkis Tagliafico loannou Alvarez 89. Marin Ziyech 87. De Wit Martinez Neres Huntelaar Joaozinho Mihajlovic Tamari 72. Vidigal Tadic Matic 78. Matic Souza Bezjak Pavlovic Scheidsrechter: Zwayer (Dui) Toeschouwers: 53.103 Op het middenveld van Ajax maakte Edson Alvarez gisteren tegen APOEL indruk. Terwijl de Mexicaan door de club nog wel was gescout als verdediger. Nik Kok Amsterdam o a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20