II morgen Vandaag bij deze krant Tonnen aan geld kwijt JOL «||§p; .■ateasüiétïié£' mm Donkere wolken hingen gisteren boven Zuid- Beveland. De fruittelers namen geen risico en slingerden de hagelkanonnen aan. Zo ook André Raas uit Heinkenszand, die blij is met de machine. ,,Eén hagelbui kan me tonnen kosten.'' »zeeland 2 Ajax langs Apoel Nicosia en door naar CL: 2-0 Maaltijdbezorger is een makkelijke prooi voor rovers Ook werden eerder dit jaar nog Kamervragen gesteld over de commissie die het bedrijf han teert: 5 procent over iedere donatie en een transactietarief dat de door het bedrijf gemaakte kosten over stijgt. De SP in de Tweede Kamer wilde weten of de staatssecretaris daartegen kon optreden. Die zei dat het aan de toezichthouder ACM en uiteindelijk aan de rech ter is om daarover een oordeel te vellen. Begrafenis Een van de gedupeerden is Joke Pallada uit Purmerend, die betrok ken was bij een inzamelingsactie Heel vervelend. Ik denk dat het een gevalletje oplichting is voor de begrafenis van de ex- vriend van haar zusje. Zij schoot de kosten voor en ondertussen werd een inzamelingsactie gestart. Tot dinsdag stond de teller op bijna 3700 euro. „Maar gisteren was de site ineens uit de lucht en bleek de onderneming uitgeschreven te zijn bij de Kamer van Koophan del." Ook Corinne Keijzer zag dat ze ineens niet meer kon inloggen op de website. Zij had daar sinds enkele jaren een actie lopen voor de vertaling van een Linkedln- handleiding. „Het bedrag was inmiddels opgelopen tot zo'n 2000 euro. Heel vervelend. Ik denk dat het een gevalletje op lichting is." Politie maakt zich zorgen over verdubbeling van aantal overvallen Via Dream or Donate werd voor talloze doelen geld ingezameld, veelal voor sociale en persoonlijke doelen zoals begrafenissen, graf stenen of medische behandelin gen. Volgens gebruikers stond voor honderdduizenden euro's aan do naties uit via de site. Eigenaar Robert-Jan Masten broek zegt dat zijn website is ge hackt en dat de hackers ingeza melde bedragen hebben verhoogd, zodat een verkeerd beeld is ont staan van de ingezamelde bedra gen. Op andere vragen wil hij geen antwoord geven. Hij zegt alleen: ,,Het komt goed, ie dereen krijgt zijn geld terug." Gebruikers van het platform hebben daar wei nig vertrouwen in. Zij zeggen niet geïnfor meerd te zijn en wijzen erop dat er al vaker klach ten waren over Dream or Do nate. Nieuwsmedia 'Pk- *3W*rfr> tim Het moeteen nel voor die mensen zijn geweest' ®8S8SS: Website donaties is spoorloos Onder gebruikers van het crowdfundingsplatform Dream or Donate is grote onrust ont staan nu het bedrijf plotseling is opgeheven en zowel de doneer- website als de Facebookpagina uit de lucht zijn. Zij vrezen dat ze hun geld kwijt zijn. Volgens de eigenaar is hij slachtoffer geworden van hackers. Francisca Muller - Corinne Keijzer, gedupeerde Rotterdam Nieuwste dromen €170 van €300 opgehaald Hallo allemaaillk Den Deze crowdfundlng gestart omdat ecm cadeioos Den. ik weet niet meer wat Ik moet doen. Boots kampt al Jaren met gezond heidspr... Lm» verder Een van de goede doelen die op Dream or Donate stonden. Minder warm, wel zon pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1