Geschil over parkeren bij bungalows IN DE REGIO 6 Basisschool Krabbendijke MURALS NIEUWE SCHILDERINGEN IN GOES \a 4 11M1 MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 28 augustus 2019 ■m «R Een groot bedrag, zeker in vergelij king met de verwachtingen van een paar jaar geleden. In 2017 stond de nieuwbouw van de reformatori sche school voor 2,3 miljoen euro op de investeringsplanning van de ge meente Reimerswaal. Vanwege de enorm gestegen bouwkosten, be sloot het college van B en W begin dit jaar de bedragen voor scholen bouw met 40 procent te verhogen. Het budget voor de Julianaschool is daarna nóg verder gestegen. Dat heeft volgens wethouder Kees Ver burg (PvdA, onderwijs) te maken met de bijgestelde leerlingenprog- College wil voorkomen dat een paar jaar na de oplevering weer een puist moet worden aangeplakt noses. Aanleiding zijn diverse bouwplannen in Krabbendijke. ,,Een nieuwe fase van de Rozen- boom wordt binnenkort ontwik keld. Ook zijn we bezig met de ver plaatsing van de sportvelden. Dat geeft misschien ook weer aanlei ding voor uitbreiding van het wo ningareaal." Een gespecialiseerd bureau heeft uitgerekend dat door deze ontwik kelingen het leerlingaantal van de Julianaschool stijgt van 270 nu naar iets meer dan 300 over vijftien jaar. Daarmee zou de school recht heb ben op een groter gebouw. Verburg vindt het verstandig om daar alvast rekening mee te houden. ,,We willen voorkomen dat een paar jaar na de oplevering weer een puist moet worden aangeplakt." Verburg wijst onder meer op de brede school in Kapelle. ,,Maar zelf hebben we een aantal jaren geleden ook leergeld betaald bij de nieuw bouw van de school in Oostdijk, die al snel te klein bleek te zijn." 1961 Het huidige gebouw van de Juliana school dateert uit 1961. Daarna is het vele malen uitgebreid. Het ge bouw is na bijna zestig jaar 'op'. Zo laat de luchtkwaliteit laat te wen sen over. Ook voldoet de indeling niet meer aan de hedendaagse ei sen: de lokalen liggen aan lange gangen en er zijn drie schoolplei nen. In een dik boekwerk, dat aan vier architectenbureaus is opge stuurd, hebben gemeenten en school al hun wensen vertaald in woord en beeld. Bedoeling is dat de nieuwbouw in 2021 begint. Omdat de Juliana- school op dezelfde locatie wil blij ven, worden de leerlingen gedu rende de bouw in tijdelijke lokalen ondergebracht. Om zo efficiënt mogelijk om te gaan met de ruimte op de hoek van de Scoudestraat en Hinkelingestraat, gaat de school met één verdieping de hoogte in. Doel is om de nieuwe school medio 2022 in gebruik te nemen. De bungaloweigenaren zijn er niet blij mee dat bezoekers 5 euro per dag moeten betalen om hun auto op een parkeerterrein bij de in gang te zetten. Die regel is sinds april opgelegd door de nieuwe ex ploitant Greenpoint. Eigenaren zelf mogen twee auto's bij het huisje zetten. Onder vorige eigenaren kon be zoek van de bungalow(kavel)eige- naren te voet, met de fiets of met de auto het park op en parkeren bij de bungalow. Die situatie willen ze terug. Greenpoint wil daar juist vanaf, legde advocaat Martijn Hop uit. Vooral om te reguleren. ,,Toen het park werd overgenomen, was het in slechte staat. Het was een vrij staat waarin men kon doen en la ten wat men wilde. Er waren hon derden, misschien wel duizenden passen in omloop om de slagboom te openen. Er werd geracet op de grote parkeerplaats en op het ter rein werd gedeald. Door een sto ring is de slagboom een tijd lang open geweest. Toen is er veel ge- stolen. Zonder barrière krijg je vreemden op het terrein." Volgens advocaat Redmer Kei zer van de bungaloweigenaren staat de slagboom an sich niet ter discussie. Ook zijn partij wil zo min mogelijk overlast op het ter rein. ,,Wat ter discussie staat, is wie erdoor mag. Het moet moge lijk zijn om eens vier auto's toe te laten als de gelegenheid daarom vraagt." Ondanks een verzoeningspo ging van rechter De Graaf ('U moet het gesprek met elkaar aangaan en naar elkaar luisteren') en een schorsing van drie kwartier, kwa men de partijen niet nader tot el kaar. De uitspraak komt op 10 sep tember. Rommelroute Marktconcert Arno van Wijk l- n -• - Nieuwbouw Juliana kost 3,8 miljoen BE r x GOES Vorig jaar maakte Eelco van den Berg al een fraaie muurschildering op de zijgevel van een flat aan de Appelstraat in Goes (foto). Volgende maand komen er in diezelfde straat nog eens twee bij. Ook aan de nabijgelegen Bramestraat komt een zogeheten mural. Die laatste wordt ge maakt door de Italiaanse kunstenaar PEETA. ,,Hij maakt schilderingen in 3D'', zegt Wim Bakker van de Culturele Raad. ,,Het is straks alsof de schildering uit het gebouw naar voren komt.'' De drie muurschilderingen worden vanaf 23 september aangebracht. Het worden in principe de laatste in Goes-Zuid. Daarna is de Goese Polder aan de beurt. Daar krijgt de gymzaal aan de Thorbeckelaan volgende week al een grote mural. FOTO MARCELLE DAVIDSE De Julianaschool in Krabben dijke gaat de hoogte in. Het nieuwe schoolgebouw krijgt één verdieping en biedt vanaf schooljaar 2022/2023 plaats aan ruim driehonderd leerlingen. Kosten: 3,8 miljoen euro. Joeri Wisse Krabbendijke De eigenaren van 39 bunga- low(kavel)s op vakantiepark De Zeeuwse Parel in Scherpenisse en parkexploitant Greenpoint troffen elkaar gisteren voor de rechtbank bij een kort geding in Middelburg. Michiel Bouwman Middelburg GOES Wijkvereniging Goes West houdt zaterdag weer een rommelroute in Goes West. Op deze dag verkopen inwoners van Goes West allerlei artikelen vanuit hun tuin, huis of garage. Van 09.30 tot 16.30 uur zul len de inwoners hun spullen aanbieden. In woners die nog mee wil len doen, kunnen zich opgeven op werkdagen van 13.00 tot 17.00 uur. Het is ook mogelijk een tafel te huren bij wijkge- bouw De Westkant in de Evertsenstraat, de kos ten hiervoor bedragen 2,50 euro. Tijdens de rommelroute wordt er ook nog een rommel markt gehouden bij de Ruilwinkel van 09.00 tot 14.00 uur. Hier zullen al lerlei artikelen worden aangeboden - denk aan elektronica, keukenge rei, boeken, kleding en gereedschap. GOES Arno van Wijk, stadsor- ganist van Goes, geeft zaterdag het laatste marktconcert van de zomer op het Marcus- sen-orgel in de Grote of Maria Magdalenakerk in Rommelroute Goes. foto johan van der heijden Goes. Arno van Wijk zal voor dit laatste concert werken spelen van onder andere Robert Schumann, Johann Se bastian Bach en de Amerikaanse componist René L. Becker. Het concert begint om 13.30 uur en is gratis toegan kelijk. Kijk voor meer in formatie op de website: muziekindegrotekerk goes.nl. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00 17.00 uur: Maritieme leestafel; ELLEWOUTSDIJK Fort Ellewoutsdijk, 20.30 uur: Voorstel ling ZNF Winterreise, GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop voor koffie en thee, Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur com puter, 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijk- infowinkel, Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café, Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop, Ingang Histo risch Museum/VVV Kantoor, 14.00 uur: Gratis rondleiding, HANSWEERT Kaj Munck, vanaf 12.30 uur: Activiteit 'Heel Hansweert Luncht', 13.30-15.00 uur: Digi café, HEINKENSZAND Ga lerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Ex positie Funda Özyer, Ergun Arda, KAMPERLAND Mo lenweg 45, 10.30 12.30 uur: Ezelwan deling, KAPELLE De Vroone, 09.00-11.30 uur: Acti viteit 'Houtsnijden', 13.00-17.00 uur: Bil jarten voor senioren, 19.15 uur: Bridge avond, Fruitteeltmu seum, 13.00-16.00 uur: Plukmiddag, zelf fruit plukken, KORTGENE Dorps huis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Se niorenmiddag, KRABBENDIJKE Eet café 'de Krab', 19.00 uur: Wandeling, SINT ANNALAND Langeweg 11, 11.00 en 14.00 uur: Streek productenveiling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 66