Met de Keuze cadeaukaart zit je altijd goed Kit v:r\jij jf°\ 'De ontvanger kiest zelf uit meer dan 100 cadeaukaarten' Het Amsterdamse Public Agency produceert film- en videocontent voor reclamebureaus en merken. Oprichter Joost Meijer en partner Milo Rietvelt komen, zoals elke ondernemer, zaken tegen die goed en juridisch steekhoudend geregeld moeten worden. ,,Ik wil zeker weten dat afspraken waterdicht zijn." Wie kent het niet: je wilt een collega of relatie bedanken of in het zonnetje zetten, maar hoe? Neem eens een kijkje bij de Primera winkel bij jou in de buurt óf online. Ik ging langs bij het hoofdkantoor en weet nu wat dé oplossing is: de Primera Keuze cadeaukaart. Dat vraagt om heldere en duidelijke afspraken, niet in het minst om juridische problemen achteraf te voorkomen. ,,Als wij een draaidag plannen op een bepaalde locatie, dan is het heel belangrijk dat inge huurde mensen er op tijd zijn en dat we de locatie binnen kunnen. Dat we kunnen parkeren en er bijvoor beeld water en stroom is", vertelt Meijer. Dat moet echt goed afge sproken zijn, want een productie kost veel geld. Meer nog: er zit een deadline op en uitstel is meestal geen optie. ,,Daarom stellen we contracten op met onze freelancers en de locatiehouder". Er zijn nog veel meer situaties waarbij een goed contract zorgt voor zekerheid en helderheid: ,,Denk aan een arbeidsovereenkomst of een geheimhoudingsverklaring. Die hebben wij echt nodig wanneer wij een campagne- of informatiefilm maken over een nieuw product of een financieel gevoelig onderwerp. Daar mag niks voortijdig van naar buiten komen. Alleen al de foto's van een set kunnen beursgevoelig zijn. Een geheimhoudingsverkla ring zet bijvoorbeeld boetes op lek ken. Dat is voor iedereen duidelijk en geeft mijn klant zekerheid." Zzp en mkb Het levert hem en Rietvelt een wereld aan rust op. Rust die voor creativiteit zeer belangrijk is. In de zzp- en mkb-wereld is het heel ge bruikelijk om voor allerlei soorten contracten, leveringsvoorwaarden en andere juridische teksten inter net af te zoeken op gelijksoortige juridische teksten en deze 'op maat ■ggig^pai te maken'. Volgens een onderzoek in opdracht van juridisch dienst verlener DAS knipt en plakt bijna de helft van alle zzp'ers. Waarbij zij het risico lopen om bijvoorbeeld verouderde of zelfs vertaalde of Belgische documenten te kopiëren. ,,Eén zinnetje in zo'n document kan funest zijn voor jouw speci fieke bedrijf", waarschuwt Meijer. Omdat het vaak om grote belangen of veel geld gaat, maakt de produ cent gebruik van een nieuwe dienst van DAS. ,,DAS heeft een webshop waar je tientallen verschillende soorten juridische documenten kunt downloaden. Elk document is een voudig aanpasbaar aan jouw bedrijf of jouw specifieke situatie. Daar hoef je geen juridische ach tergrond voor te hebben", weet Meijer ondertussen. Een half uurtje, meer tijd hoef je er niet in te stoppen. De documenten zijn opgesteld door de ervaren juristen van DAS en zijn met een muisklik te bestellen. Voor prijzen die slechts een fractie bedragen van een volledig op maat gemaakt stuk. ,,Ik vind het een no-brainer. Zo'n geheimhoudingsverklaring kost 45 euro in de webshop, een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd 99 euro. Het op maat maken is echt eenvoudig en als je er niet uitkomt kun je een jurist van DAS inschakelen. Daar hoef je geen rechtsbijstandverzekering voor te hebben, de webshop en extra hulp zijn voor iedereen bereikbaar." WEBSHOP: DOCUMENTEN SELFSERVICE Primera is inmiddels uitgegroeid tot de grootste landelijke winkelketen in de tabaks- en gemaksbranche. ,,Er zijn 515 winkels in Nederland en het aantal groeit", verrast de 24-jarige e- commerce manager me al bij binnen komst. ,,Er is altijd wel een winkel bij je in de buurt." Een imposante wand met een mozaïek aan cadeaukaarten trekt zichtbaar mijn aandacht. Schoonderwoerd vertelt trots: ,,Het mooie is: jij hoeft als gever van de cadeaukaart niet te kiezen uit het ruime assortiment. De ontvanger kan met de Primera Keuze cadeaukaart zelf kiezen uit alle cadeaukaarten die bij Primera verkrijgbaar zijn en dat zijn er meer dan 100. Hoe het werkt? Heel eenvoudig: kies een bedrag dat je cadeau wilt geven, we activeren de cadeaukaart en pakken deze gratis en feestelijk voor je in. De ontvanger kiest vervolgens zelf in de winkel of online uit het volledige cadeaukaarten assortiment." Eigenlijk had ik er nooit zo bij stilgestaan. Het is best lastig een cadeaubon te vinden die bij iemand past en ik vond mezelf ondankbaar als een cadeaubon van collega's in een la was blijven liggen en 'niet meer geldig was'. Schoonderwoerd: ,,Met de Primera Keuze cadeaukaart doen wij het anders. Voor werkgevers is het een uitdaging om voor iedereen een pas- send cadeau te vinden, maar doordat de ontvanger zelf uit het hele cadeau- kaarten assortiment kan kiezen, zit er altijd wel een geschikte cadeaukaart bij. Daarnaast is de Primera Keuze cadeaukaart onbeperkt geldig, dus je kunt de cadeaukaart gerust even bewaren en kunt altijd bij ons terecht om die te verzilveren." Persoonlijk contact en service zijn voelbare merkwaarden. „Via de web- shop en de Primera winkels helpen wij ondernemers, secretaresses en office managers graag en denken daarbij mee in de gewenste oplossing. Wij verpakken iedere cadeaukaart gratis, zodat de cadeaukaart ook echt leuk is om te geven. Tevens bieden wij de mogelijkheid om de cadeaukaart te personaliseren met een bedrijfslogo of om een persoonlijke wenskaart toe te voegen. Voor bedrijven met veel medewerkers bieden we inmiddels een gepersonaliseerde oplossing per e-mail. Hierbij stemmen we de wensen af met de klant en zorgen we voor snelle opvolging." Het concept van de Primera Keuze cadeaukaart blijkt aan te slaan bij bedrijven. Zo lopen MKB-onderne- mers steeds vaker een Primera winkel binnen voor advies en bestellen groot zakelijke klanten met veel medewer kers via primera.nl/zakelijk. Het gemak en de vrije keuze passen goed om te verrassen bij verjaardagen en als relatiegeschenk en ook steeds vaker als eindejaarsgeschenk. De ver- kooppiek ligt dan ook in de feest maanden. WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2019 'Solide afspraken goed voor creativiteit' Tekst Fotografie Mark Litjens Als ondernemer heb je altijd te maken met meerdere partijen. Par tijen waar jij iets van verwacht, en die omgekeerd ook iets van jouw bedrijf verwachten. Milo Rietvelt (l) en Joost Meijer van Public Agency. No-brainer Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met DAS. Meer informatie: das.nl Verzekerd bij DAS of niet, als ondernemer kun je altijd aankloppen met juridische vragen of een juridisch document downloaden via de zogenaamde Documen ten Selfservice, de web shop van DAS. Hier zijn meer dan honderd up-to- date juridische documen ten beschikbaar - een aantal ook in het Engels - die binnen een halfuur door de onderneming op maat gemaakt kunnen worden. Toch hulp nodig? Dan is DAS beschikbaar voor advies. shop.das.nl/documents Tekst Cas van Dijk Tim Schoonderwoerd toont me de showroom in het hoofdkantoor van Primera en vertelt vol vuur het verhaal erachter. 'Wl Tim Schoonderwoerd toont de Primera Keuze cadeaukaart Vrije keuze Dit artikel kwam tot stand i.s.m. Primera. primera.nl/zakelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54