IN DE REGIO Weinig financiële steun van de gemeente en de middenstand Weer veel dode vissen in vijver bij Nollebos 6 Map 'Galopperend' paard door ruit woensdag 28 augustus 2019 Emile Calon Veere Aad Stolk van de organiserende Stichting Schot voor de Boeg kijkt wel terug op een 'zeer geslaagd eve nement'. Tegelijkertijd meldt hij dat er te weinig betalende bezoe kers waren om ervoor te zorgen dat de stichting uit de kosten komt. ,,Er waren dit weekeinde zo'n tweedui zend betalende bezoekers. Dat had het dubbele moeten zijn." Hij vreest dat er onvoldoende geld overblijft om alle kosten te dra gen. ,,Ik weet het nog niet, we moe ten alles nog precies uitrekenen." Wel zegt hij dat hij teleurgesteld is in de financiële steun die de stich ting kreeg van de gemeente en de Veerse ondernemers. ,,Die was mi nimaal." Volgens hem kan een der gelijk grootschalig evenement al leen nog eens georganiseerd wor den als er 'van de officiële instanties meer geld en meer steun beschik baar komt'. Geslaagd evenement Voorzitter Jan Paul Loeff van de Stadsraad Veere kijkt terug op een geslaagd evenement, hoewel er or ganisatorisch wel het een en ander mis ging. ,,Zo kon een bootje voor anker gaan in het schootsveld van een kanon. Dat mag echt niet. Dat is levensgevaarlijk." Zelf was hij als kanonnier actief betrokken bij het www evenement en vindt hij dat het voor herhaling vatbaar is. ,,Niet direct in 2020. Wel over een aantal jaren." Interactie Hij vindt wel dat een volgende keer de bevolking van Veere er meer bij moet worden betrokken. ,,Dat ge beurde nu te weinig." Tien jaar geleden, toen voor het eerst de invasie van 1809 werd na gespeeld, was dat wel zo. Toen was bijvoorbeeld de Kapellestraat door bewoners helemaal aangekleed als een straat uit het begin van de 19de eeuw. ,,Nu was er geen interactie tussen organisatie en bevolking." Ook voorzitter Paul Barendregt van de Veerse ondernemersvereni ging kijkt terug op een 'mooi eve nement'. Wat hem betreft mag het ook herhaald worden over een aan tal jaren. Zijn organisatie gaf, tot te leurstelling van Stolk, dit jaar geen Er waren zo'n 2.000 betalende bezoekers, dat had het dubbele moeten zijn financiële steun. Volgens Baren- dregt kwam dat onder andere om dat het verzoek wel heel laat was in gediend. Ook zegt hij dat hij niet onder de indruk was van hoe het evenement werd georganiseerd. ,,Men bofte dat het goed weer was." Stolk zelf erkent dat de orga nisatie beter had gekund. ,,We moesten het met een minimaal aantal mensen doen." VLISSINGEN Voor de tweede keer binnen een maand legden tientallen vissen het loodje in de vijver bij de voormalige sauna in het Vlissingse Westduinpark. Jean-Marie van Isacker, bewo ner van de aan het Westduin- park en Nollebos grenzende Burgemeester van Woelderen- laan, fotografeerde opnieuw vis- senlijken drijvend in een dikke algendrab. Van Isacker sprak eer der deze maand met wethouder Els Verhage over de vissterfte. De wethouder beloofde hem dat de gemeente en Waterschap Scheldestromen, beheerder van de waterpartijen in het park, de waterkwaliteit 'nauwlettend in de gaten' zouden houden. Het waterschap plaatste naar aanleiding van de eerste massale vissterfte tijdelijk een zuurstof- pomp in de parkvijver. Die pomp is intussen weer weg, om dat de waterkwaliteit zich na de eerste warmtegolf herstelde. ,,De pomp zorgde bovendien voor geluidsoverlast", verklaarde woordvoerder Arjan Goossens van het waterschap. De pomp wordt niet direct te ruggeplaatst nu er opnieuw vis- senlevens te betreuren zijn. ,,Het wordt vandaag koeler en het gaat dan ook regenen. Daardoor her stelt de kwaliteit van het water weer." RITTHEM De grote ruit van klein theater De Verwachting in Ritthem is zondagavond door vandalen vernield. Volgens om wonenden klommen 'drie dron kelappen' rond negen uur 's avonds op het paard, een voor malig decorstuk dat voor het theater staat. Al 'galopperend' zouden de vandalen met het paard tegen de ruit zijn gevallen. Zomerconcert Maak kennis met de Zeeuwse natuur Optreden L'Eclair in de Piek MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE WA Herhaling van Veerse invasie is twijfelachtig De kans dat de Engelse troepen over een aantal jaren weer een invasie uitvoeren om Veere te veroveren, is heel erg klein. De organisatie, die afgelopen week einde met honderden re-enac- tors uit tal van landen de histori sche veldslag uit 1809 naspeel de, meldt dat ze geen plannen heeft opnieuw zoiets te organi seren. Het Veerse kampement van de re-enactors. Het is de vraag of het ooit nog wordt heropgebouwd. FOTO LEX DE MEESTER -Aad Stolk, organisatie Kijk op de site bij /video Grote invasie van Engelsen in Veere ZOUTELANDE Sander van Marion (orgel) en Ankie Kaljouw (panfluit) geven van avond een concert in de Catharinakerk in Zoute- lande. Van Marion is bezig aan zijn afscheids- tournee. Hij ontving di verse onderscheidingen en won tal van prijzen. Het concert begint om 20.30 uur. Entree be draagt 6 euro. OOSTKAPELLE Morgen en zondag is het in Terra Maris moge- lijk om mee te doen met de activiteit 'De Zeeuw se natuur met de knap zak'. Tussen 12.00 en 15.00 uur gaan bezoe kers met een knapzak over de schouder de landschapstuin in. Een speciale dobbelsteen stuurt de deelnemers de natuur in. Reserveren is niet nodig, deelnemers betalen de entree van het museum. VLISSINGEN De Zwitserse zesmans- formatie L'Eclair treedt morgenavond op in de Piek. Deze exotische Terra Maris houdt morgen en zondag de activi teit 'De Zeeuwse natuur met de knapzak'. band mixt jazzy afro- beats met invloeden uit de jaren zeventig mu ziek, vooral Duitse krautrock. Het optreden begint om 21.00 uur, en tree bedraagt 7,50 euro. Studenten, scholieren, knipkaarthouders en be zoekers van het Festival Daer krijgen 2,50 euro korting. De Piek bevindt zich aan de Hellebar- dierstraat 13. Gymzaal, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00 21.00 uur: Badminton; ARNEMUIDEN Muse um Arnemuiden 't Uusje van Eine, Scheepswerf C.A. Meerman, 13.00 17.00 uur: Open; DOMBURG Johan- neskerk, 20.30 uur: Concert Muziekver eniging Apollo; MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmo- lenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Koffie-in- loop voor bewoners Wijk Dauwendaele; Koudekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Ci nema Middelburg, 15.00 uur: Mijn bij zondere rare week metTess, Markt,19.00 uur: Avond sterren wacht; Schouwburg, 20.30 uur: Voorstel ling Wie is bang; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30 16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelac tiviteit voor senioren; VEERE Schotse hui zen, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht over Veerse Meer; VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; ZB, Spui- komweg 7, overdag: Expositie 'eerbetoon aan Ben Vranken'; Timmerfabriek, 20.30 uur: Zeeland Nazo merfestival voorstel ling De Vallei; VROUWENPOLDER Fort den Haakweg, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt; ZOUTELANDE Catha- rinakerk, 11.00-15.00 uur: Openstelling kerk; 20.30 uur: Con cert Sander van Ma rion en Ankie Kal- jouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38