Kruijswijk geeft op met pijnlijke knie: 'Doorrijden had 24 Volleybalsters blijven winnen Woods weer onder het mes WIELRENNEN RONDE VAN SPANJE Vier dagen heeft nationaal kampioen Fabio Jakobsen nodig gehad om zijn debuut in een grote ronde op te luisteren met een ritzege. Daarmee gaf de geboren winnaar zichzelf in de Vuelta een vervroegd verjaardagscadeau. 175,5 km in 4.04.16 woensdag 28 augustus 2019 UITSLAGEN Met zijn ogen dicht gooit hij zijn fiets naar de streep. Dus nee, Fabio Jakobsen kan niet zeggen hoe groot, of beter gezegd, hoe klein het verschil is geweest met Sam Bennett. Een banddikte, één of twee centimeter. Meer is het ver schil niet tussen de Nederlands kampioen die over drie dagen 23 jaar wordt en de 5 jaar oudere kampioen van Ierland. Geen van twee is zeker van zijn zaak, dus houden de sprinters allebei de handen aan het stuur in plaats van ze in de lucht te steken. Verjaardagscadeau ,,Pas toen ik mensen van de ploeg zag juichen, wist ik dat ik gewon nen had'', vertelt Jakobsen in zijn eerste interview achter het po dium in El Puig, waar hij even la ter gehuldigd wordt. Jakobsen heeft zichzelf een vervroegd ver jaardagscadeau gegeven. ,,Sam was dichtbij, maar ik ben zo gelukkig. Ik kwam naar deze Vuelta om een etappe te winnen. Ik ben nog maar 22 jaar en zo blij dat ik deze al op mij palmares kan zetten.'' In aanloop naar de Vuelta vertelt Jakobsen het aan iedereen die het maar horen wil: hij is naar Spanje gekomen om een etappe te win nen. Natuurlijk is hij piepjong en is dit zijn debuut in een grote ronde, maar uit de mond van een geboren winnaar klinken zulke PODIUM^ Algemeen klassement woorden niet als bluf maar als ge zonde ambitie. Ook door zijn ploeg Deceuninck - Quick Step, met onder anderen klassiekerwin- naars Philippe Gilbert en Zdenek Stybar in de gelederen, wordt Ja- kobsen naar voren geschoven als kopman voor de vlakke ritten. Logisch, aangezien de sprinter uit Heukelum in zijn eerste ander half jaar als prof al een erelijst bij elkaar heeft gefietst waar sommige renners in het peloton alleen maar van kunnen dromen. Off icieus sprinters-WK Tweemaal op rij de beste in de Scheldeprijs, de voorjaarswed strijd die te boek staat als het offi cieuze wereldkampioenschap voor sprinters. Bij zijn zege in de Binck- Bank Tour van vorig jaar klopt hij Marcel Kittel, Caleb Ewan en Dy lan Groenewegen. Dit jaar laat hij in de Ronde van Californië Peter Sagan en Nacer Bouhanni achter zich. Dan is ritwinst in de Vuelta inderdaad eerder een reëel doel in plaats van een droom. Contract Het is niet voor niets dat hij tot en met 2021 vastligt bij de ploeg van Patrick Lefevere. Het Belgische team is sinds jaar en dag gespecia liseerd in sprintzeges en dagsucces en Lefevere hoopt dat Jakobsen zich in het rijtje zal voegen van succesvolle Quick-Step sprinters als Mark Cavendish, Marcel Kittel en Elia Viviani. ,,Ik heb heel veel vertrouwen in hem, anders had ik er niet in geïn vesteerd'', vertelt Lefevere afgelo pen Tour over Jakobsen, wiens contract hij aan het begin van het jaar had opengebroken en met In 2016 was het een paaltje op de weg waar Steven Kruijswijk tegenop knalde en waardoor hij de Vuelta verliet met een sleutel beenbreuk. Nu is een plas water, op de weg terechtgekomen door een lek plastic kinderbadje, de re den van een vroeg vertrek uit Spanje. De medekopman van Jumbo- Visma hoopte nog te herstellen na zijn val in de ploegentijdrit op dag één, al was het forse tijdverlies op dag twee ook al een fikse dreun. De pijn in zijn linkerknie werd gisteren alleen maar erger. En dat terwijl de rit naar El Puig relatief eenvoudig was. Kinderspel verge leken met de bergritten die ko men, te beginnen vandaag met de rit naar het observatorium van Ja- valambre. ,,Zo gauw ze begonnen te versnellen in het peloton voelde ik dat het niet goed zat en doorrijden geen zin meer had", vertelde Kruijswijk na zijn opgave tegen Eurosport. ,,Ik zag weinig hoop op verbetering de komende dagen." Het afstappen op dag vier van de Vuelta komt hard aan bij Kruijswijk. De mannen met wie hij op het Tourpodium in Parijs stond(Egan Bernal en Geraint Thomas) lieten deze ronde links liggen, maar hijzelf was vastbera den om ook in Spanje een top prestatie neer te zetten. Vorig jaar was hij nog als vierde geëindigd. Tegen Eurosport: ,,Je gaat met het idee naar de Vuelta om hier mee te doen voor de over- VOLLEYBAL Oranje heeft op het EK voor vrouwen ook het vierde groepsduel probleemloos gewonnen. In Boedapest was Oranje met duidelijke cijfers Estland de baas: 25-18, 25-12 en 25-10. De ploeg van coach Jamie Morrison won dit EK al twaalf sets op rij. Oranje moest het stellen zonder captain Maret Balkestein- Grothues, die maandag haar enkel verzwikte. GOLF Tiger Woods heeft weer een operatie onder gaan. Dit keer niet aan zijn rug, maar aan zijn linker knie. Tijdens de ingreep, afgelopen week uitgevoerd door chirurg Vern Cooley, werd kraakbeenschade gerepareerd. ,,Ik verwacht dat Tiger volledig zal her stellen'', zei Cooley. ,,We hebben gedaan wat nodig was en gelijk de hele knie geïnspecteerd. Er waren geen aanvullende proble men.'' Woods kwam de af gelopen jaren amper op de golfbaan in actie vanwege problemen met zijn rug. De Amerikaan (43) moest een reeks operaties ondergaan. Woods kon een tijdje zelfs amper lopen, maar knokte zich terug en bekroonde dit jaar zijn rentree door de Masters op Augusta te winnen. Woods: ,,Ik loop al weer en hoop de komende weken de training te kun nen hervatten.'' JUDO Tokio (Jap). WK. Vrouwen, -57 kg. Derde ronde: Verhagen (Ned) verliest van Yoshida (Jap) met ippon. Finale: Deguchi (Can) wint van Yoshida met waza-ari. ROEIEN Linz (Oos). WK, mannen: Vier-zonder-stuur- man naar halve finales, lichte dub- belvier naar finale, acht naar her kansingen. Vrouwen: dubbelvier naar finale, acht naar herkansingen. VOLLEYBAL Boedapest (Hon). EK vrouwen, groep C: Nederland - Estland 3-0 (25-18, 25-12, 25-10), Roemenië - Kroatië nnb. Stand: Nederland 4-12 (12-0), 2. Roemenië 3-6 (6-5), 3. Azerbeidzjan 3-5 (6-5), 4. Kroatië 3-4 (5-7), 5. Hongarije 3-3 (4-6), 6. Estland 4-0 (2-12). WIELRENNEN Ronde van de Poitou-Charentes (Fra). Eerste etappe (188,9 km): 1. Laporte (Fra) 4.27.26, 2. Malucelli (Ita) z.t., 3. Manzin (Fra) z.t., 4. Bar bier (Fra) z.t., 5. Welten (Ned) z.t. GO Bij zijn tweede kans is het raak M voor Jakobsen Daan Hakkenberg Rotterdam/El Puig RONDE VANSPANJE Etappe 4: Cullera - El Puig 1. Jakobsen (Ned/Qst) 2. Bennett (Ier/Bor) 3. Gaviria (Col/UAE)) z.t. Tt. 4. Mezgec (Slo/Mit) 5. Sarreau (Fr/Grou) 6. Sajnok (Pol/CCC) 7. Boasson Hagen (Noor/Dim) 31. Kelderman (Ned/Sun) 76. Gesink (Ned/Jum) 89. Van Goethem (Ned/Lotto) z.t. z.t. z.t. Tt7 z.t. z.t. z.t. Uitgevallen: Kruijswijk (Ned/Jum) 1. Roche (Ier/Sun) 13.55.30 2. Quintana (Col/Mov) +0.02 3. Uran (Col/EF) +0.08 4. Nieve (Spa/Mit) +0.22 5. López (Col/Ast) +0.33 6. Roglic (Slv/Jum) +0.35 8. Kelderman (Ned/Sun) +0.38 44. Gesink (Ned/Jum) +2.19 Steven Kruijswijk startte met winstambities in de Vuelta, maar zijn ronde is al na vier dagen voorbij. De nummer 3 van de Tour gaf gisteren op en laat zijn pijnlijke linkerknie vandaag onderzoeken. Pim Bijl Rotterdam/El Puig Javalambre Port de Sagunt L'Eliana VALENCIA 280819 M4N Vandaag Etappe 5 170,7 km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24