Umpire historische Wimbledon-finale ontslagen I Partij uit eerste ronde van de US Open tegen Badosa voelt als trainingspotje 23 Kiki Bertens kende een vlekkeloze openingsdag op de US Open. In Paula Badosa had ze de ideale tegenstander, zelf was de Nederlandse scherp vanaf de eerste bal: 6-4, 6-2. ,,Ik was er klaar voor, zo wil je een eerste ronde spelen." TENNIS US OPEN Dubbelvier mag ticket voor Tokio boeken Arzamasova betrapt op dopinggebruik Gemengde estafette op langebaan New York Soms zit alles mee. Kiki Bertens heeft weinig op met de kakofonie aan geluid die traditioneel over het Billie Jean King-tenniscentrum raast. De muziek, het geschreeuw, de onrust. Het leidt haar alleen maar af. Gisteravond, in de Ameri kaanse middag, trof ze in de ope ningspartij van de US Open de per fecte tegenstander op de perfecte baan, het charmante court 17. In een rustige uithoek van het park speelde ze tegen het achtergrond geluid van de krekels in Corona Park en, oké, het nodige vliegver keer bij La Guardia Airport. Met her en der wat plukj es oranj e op de tribune was het bepaald geen gekkenhuis. Bertens kende een prima opwarmer voor het echte werk dat haar vanaf morgen staat te SCHEIDSRECHTERS wachten. Paula Badosa, de nummer 91 van de wereld, kon haar geen pijn doen. De Spaanse had een gevaar lijk harde eerste service, maar als Bertens die kon pareren was er meestal geen vuiltje aan de lucht. Ze speelde goed, gevarieerd en gefocust. Wisselde af tussen aan vallen en afwachten, kwam op ei gen service geen moment in de problemen en schudde Badosa na een goed uur de hand: 6-4, 6-2. Be dankt voor een heerlijke training, Ik ben gaan fietsen, naar Soho en Central Park. Gewoon, op de Hollandse manier had ze er bij kunnen zeggen. Ze sig neerde een paar ballen en sloeg die met precisie richting haar fans. Bertens zei geen last te hebben gehad van spanning, ondanks een paar moeizamere weken en het ge geven dat het dit jaar op de andere grandslamtoernooien niet wilde vallen. Juist het feit dat ze, na een vroege uitschakeling in Cincinnati, al tien dagen in New York is, kan helpen. ,,Raemon (Sluiter, coach, red.) zegt heel vaak dat ik er in de voorbereiding op een toernooi alles aan heb gedaan. Nu voel ik dat zelf ook. Ik was er klaar voor, zo wil je een eerste ronde spelen." De Amerikaanse journalisten vonden het maar raar dat Bertens in anderhalve week tijd nog geen New Yorkse metro van binnen heeft ge zien. ,,Ik ben gaan fietsen, naar Soho en Central Park. Gewoon, op de Hollandse manier", lachte ze. Logisch dat Bertens ontspannen was na haar ideale eerste partij. Zelfs de perfectionist in haar had niets aan te merken. Maar ze weet ook dat haar in het vervolg moeilij kere klusjes wachten. Van veel speelsters op de deelnemerslijst kan ze het winnen door 'gewoon' de rally aan te gaan. Ze is vaster en handiger dan de meesten en kan leunen op een sterke service. Maar er is ook een categorie tennissters tegen wie ze vaker moet overscha kelen naar plan B, de aanval. Afgelopen weken lag daar in de trainingen opnieuw de nadruk op. Bertens speelde in New York een aantal oefensets, onder anderen te gen voormalig nummer 1 Garbine Muguruza. De Spaanse won dik, maar ligt er in New York al na één potje uit. ,,Ik heb wel geleerd dat die uitslagen in de training niets zeg gen en ook geen deuk slaan in je vertrouwen." UITSLAGEN woensdag 28 augustus 2019 ROEIEN De Nederlandse vrouwen dubbelvier heeft bij de WK roeien in Linz een olympisch ticket voor Tokio 2020 veroverd. Het kwartet van Oranje kwalifi ceerde zich met winst in de serie voor de finale. Daar mee werd meteen deel name aan de Olympische Spelen afgedwongen. Een plaats bij de eerste zes boten is daartoe voor Ne derland vereist. De finale met zes teams is zaterdag. De ploeg is met de terugkeer van Olivia van Rooijen en Nicole Beukers weer op volle sterkte en behoort daardoor in Linz tot de medaillekandidaten. ATLETIEK De Wit-Russi- sche Marina Arzamasova is betrapt op dopinggebruik en voorlopig geschorst. Arzamasova veroverde in 2015 de wereldtitel op de 800 meter. Het jaar daar voor pakte ze Europees goud op dezelfde afstand. De 31-jarige Wit-Russische is positief bevonden op een stof met dezelfde eigen schappen als anabole steroïden. Die stof is LGD- 4033, ook wel bekend als ligandron, een spierverster- ker die populair is onder bodybuilders. SCHAATSEN De wereld bekerfinale in Heerenveen (op 7-8 maart 2020) krijgt komend jaar een primeur. Aan het programma zal een gemengde estafette worden toegevoegd. Voor alsnog gaat het om een experiment. Een race zal uit zes ronden bestaan, met zowel mannen als vrouwen in actie. In het shorttrack werd in het af gelopen seizoen al een mixed relay ingevoerd. In de afgelopen jaren zijn op de langebaan al diverse nieuwe onderdelen op het programma verschenen, waaronder de massastart, ploegachtervolging en de teamsprint. Droomstart Bertens Rik Spekenbrink -Kiki Bertens Kijk voor alle uitslagen, ook de fn> partij van Robin Haase op de site van deze krant NEW YORK De man die vorige maand de Wimbledon-finale tussen Novak Djokovic en Roger Federer in goede banen leidde, is eerder deze maand door tennisbond ATP ontslagen. Scheidsrechter Damian Steiner (44) was de eerste Argentijn die een grandslamfinale kreeg toe gewezen. Het werd een histori sche partij, door Djokovic beslist in een tiebreak op 12-12 in de vijfde set, na twee matchpoints te hebben overleefd. Steiner was vijf uur lang van on besproken gedrag en genereerde veel aandacht in zijn geboorte- land. In de weken na Wimbledon gaf hij veel interviews, zonder daarvoor toestem ming te hebben van de ATP. Daarnaast sprak hij zich uit over zaken als spelregelwijzi gingen en specifieke mo menten uit de finale, tegen de re gels van zijn werkgever in. Daarop werd Steiner (foto) de deur gewezen. De Amerikaanse speler John Isner reageerde op Twitter geschokt op het nieuws over Ramos, gebracht door The New York Times„Absurd. Steiner is een fantastische um pire, geliefd bij alle spe lers." Het ging de afgelopen dagen toch al veel over scheidsrechters op de US Open. Carlos Ramos, de umpire die het vorig jaar in de finale aan de stok kreeg met Serena Williams, zal ook dit toernooi geen partijen van haar leiden. De Amerikaanse werd gevraagd wat ze ervan vond dit jaar Ramos niet als scheids rechter te kunnen krijgen. Haar reactie was veelzeggend. ,,Ik weet niet wie dat is." Mannen, 1ste ronde: Roeblev (Rus) -Tsit- sipas (Gri/8) 6-4 6-7 7-6 7-5, Simon (Fra) - Fratangelo (VS) 5-7 7-5 7-5 7-5, Berrettini (Ita/24) - Gasquet (Fra) 6-4 6-3 2-6 6-2, Thompson (Aus) - Sousa (Por) 6-3 6-2 6-4, Popyrin (Aus) - Delbonis (Arg) 6-1 7-5 7-6, Koekoesjkin (Kaz) - Bautista (Spa/10) 3-6 6-1 6-4 3-6 6-3, Sonego (Ita) - Granol- lers (Spa) 6-3 6-4 6-4, Boeblik (Kaz) - Gi- raldo (Col) 2-6 6-0 7-5 3-6 6-4, Isner (VS/14) - Garcia-López (Spa) 6-3 6-4 6-4, Cilic (Kro/22) - Klizan (Slw) 6-3 6-2 7-6, Verdasco (Spa/32) - Kamke (Dui) 6-3 3-6 6-1 6-2. Vrouwen, 1ste ronde: Osaka (Jap/1) - Blinkova (Rus) 6-4 6-7 6-2, Linette (Pol) - Sharma (Aus) 6-3 6-4, Cornet (Fra) - Pe- gula (VS) 6-2 6-3, Bencic (Zwi/13) - Mi- nella (Lux) 6-3 6-2, Görges (Dui/26) - Vichljantseva (Rus) 1-6 6-1 7-6, Di Lorenzo (VS) - Koedermetova (Rus) 7-6 6-2, Ber tens (Ned/7) - Badosa (Spa) 6-4 6-2, Flip- kens (Bel) - Wang Xiyu (Chi) 3-6 6-2 6-2, Andreescu (Can/15) - Volynets (VS) 6-2 6-4, Ostapenko (Let) - Krunic (Ser) 6-3 7-6, Riske (VS) - Muguruza (Spa/24) 2-6 6-1 6-3, Petkovic (Dui) - Buzarnescu (Roe) 6-3 6-4, Kvitova (Tsj/6) - Allertova (Tsj) 6-2 6-4. QKiki Bertens startte de US Open lekker tegen Paula Badosa. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23