sir Edgar Ié werkt keihard, maar id 20 'De operatie is gelukkig geslaagd' CHAMPIONS LEAGUE v:7 PLAY-OFF: AJAX - APOEL A Ajax strijdt vanavond met APOEL Nicosia om een plek in de Champions League. Na het succes van vorig seizoen zijn er nu vooral vraagtekens. Zoals: wie moet Donny van de Beek vervangen? Kort Pokersucces Piqué en Vidal Twee spelers van FC Barcelona hebben hun al flinke salaris aan de pokertafel aangevuld. Verdediger Gerard Piqué verdiende met zijn deelname aan de 2019 Pokerstars.es EPT in Barcelona een bedrag van 352.950 euro. En ploeggenoot Arturo Vidal ging met 134.460 euro naar huis. De twee voetballers (foto) haalden beiden de finaletafel. Piqué ein digde als tweede en Vidal als vijfde. Hoffenheim wil Locadia Jurgen Locadia staat in de belangstelling van TSG Hoffenheim. De Duitse club van Alfred Schreuder zoekt een spits en is bezig de 25- jarige aanvaller in deze laatste transferweek te huren van het Engelse Brighton Hove Albion. Locadia is zelf ook geïnteresseerd. De oud-PSV'er is geen vaste waarde bij de Premier Leagueclub, waar ook Davy Pröpper speelt. Locadia werd in januari 2018 door PSV verkocht aan de Engelsen. Busquets naar FC Twente FC Twente heeft zich versterkt met midden velder Oriol Busquets (foto). De 20-jarige Spanjaard komt op huurbasis over van FC Barcelona. Busquets, geen familie van de bekende Spaanse international Sergio Bus- quets, komt uit de jeugdopleiding van de Catalaanse topclub. Hij speelde de afgelopen jaren in het tweede elftal. Volgens technisch directeur Ted van Leeuwen van FC Twente was er veel belangstelling voor Busquets. ,,Hij heeft met volle overtuiging voor FC Twente gekozen." Doan gaat naar PSV PSV heeft Ritsu Doan bijna binnen. Als de laatste formaliteiten zijn afgehandeld, ver huist de Japanse international van FC Groningen naar de Brabantse topclub. Doan kwam twee jaar geleden vanuit Japan naar Nederland. FC Groningen weigerde aanvan kelijk mee te werken aan een transfer van Doan naar PSV en eiste de hoofdprijs. De Japanner liet zelf echter duidelijk blijken naar Eindhoven te willen. Quote van de dag Wilms Becker Cantona Ajax speelde de afgelopen jaren veel wedstrijden van de waarheid in de Johan Cruijff Arena, maar de span ning zal vanavond toch weer enorm oplopen. Ook al heet de tegenstan der dan APOEL Nicosia, er staat minstens 40 miljoen op het spel en een flinke dosis goodwill en status. Én er is die gerede twijfel of Ajax nog wel zo goed is als vorig seizoen, toen de club zo veel waardering oogstte in de Champions League. De 0-0 van vorige week was een veeg teken. En dan kwam er ook nog eens dat onheilsbericht bij uit de ziekenboeg. Donny van de Beek is geblesseerd en kan niet meedoen tegen APOEL. Ook de geschorste Noussair Mazraoui ontbreekt. APOEL Nicosia Tijdens de succesvolle Champi ons League-campagne van vorig seizoen kon Ten Hag bijna altijd be schikken over zijn beste formatie. Voor zover de puzzel van trainer Erik ten Hag niet al complex was, dan is die het nu zeker. De laatste tijd werd zelden zo veel gespeculeerd over Ajax' eerste elf als de afgelopen dagen. In polls op social media of gewoon in de rij bij de groenteboer. De één vindt dat Daley Blind, net terug op het mid denveld, toch echt een linie naar achteren moet. Terwijl een ander weer zeker weet dat Lisandro Martmez een linie naar voren nog veel beter is dan hij tot nu toe heeft laten zien. En die nieuwe Edson Alvarez, kan hij niet op het mid denveld? In die linie valt nieuwko mer Razvan Marin nog tegen. Hakim Ziyech kan natuurlijk ook gewoon achter de spitsen. Maar dan is er weer zo veel anders dan vorig seizoen. En die as had al zo veel te lijden onder het vertrek van Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong én Lasse Schone. En krijgt Huntelaar nou ook eens een kans om vanaf de eerste minuut te spelen? Ten Hag schaafde vorig seizoen ook lang aan zijn team, voordat het elftal pas goed stond. Zoals zijn voorgangers Peter Bosz en Frank de Boer daar ook enkele maanden voor nodig hadden. Maar vorig seizoen stond in dezelfde kwalificatieronde tegen Dinamo Kiev het middenrif met De Jong, Van de Beek en Schone min of meer vast. De puzzel van nu lijkt op voorhand de meest ingewikkelde. Quincy Promes is in elk geval fit, Toen FC Barcelona iets meer dan vijf jaar geleden het nieuwe tenue presenteerde, werden door de top club niet alleen Messi, Piqué, Xavi, Iniesta en Neymar opgetrommeld voor de gelikte reclamecampagne. De marketingafdeling schoof ook drie fotogenieke, aanstormende ta lenten voor de camera's. Sergi Sam per, Jean Marie Dongou Tsafack en Edgar Ié mochten poseren naast de vedettes. Veel dichter bij Messi kwam Edgar Ié na die dag niet meer bij Barcelona. Als trainer Luis Enrique besluit de verdediger een keertje mee te nemen naar een uitwedstrijd tegen Huesca in de Copa del Rey, zit Messi lekker thuis voor de televisie. Ié valt halverwege de tweede helft in. Barcelona heeft veel grote na men thuisgelaten, maar wint mak kelijk met 0-4. ,,Ik zal vanaf nu nog harder werken'', zegt een trotse Ié na afloop tegen de Catalaanse pers. Als talent in de jeugd van Spor ting Lissabon is het tonen van to meloze inzet al snel zijn handels merk. Ricardo Sa Pinto, voormalig international van Portugal, wordt zijn jeugdtrainer als Ié als 14-jarig talent neerstrijkt bij de club uit Lis sabon. ,,Een harde werker, een echte teamspeler'', zegt Sa Pinto. Blijkbaar niet voor niets geboren op 1 mei, de dag van de arbeid, voegt hij er nog lachend aan toe. Ié is dan pas één jaar in Portugal. Als hij 13 jaar is, krijgt zijn vader een baan in Portugal en de tweeling Ed gar en Edelino verhuist uiteraard mee. ,,Leven in Europa, het was een Ié durft met lef in te dribbelen, maar overdreef dat tegen Hapoel Beer Sheva woensdag 28 augustus 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Olympisch zwem- kampioen Kyle Chalmers (21) heeft ook een derde hartoperatie met goed gevolg doorstaan. Hij focust zich nu op de Spelen van Tokio. II Lynn Wilms zit, ter vervanging van de gebles seerde Liza van der Most, sinds gisteren bij de selectie van de Oranje leeuwinnen. De 18-jarige Wilms is verdedigster en speelt voor FC Twente. Het is haar eerste selectie voor Oranje. 2I Tenniscoryfee Boris Becker kreeg in een winkel in New York geen six- pack bier mee omdat hij niet kon laten zien dat hij minimaal 21 jaar was. „Laat ik 't maar als een compli mentje zien.'' Oud-prof Eric Cantona (53) krijgt morgen in Monaco de President's Award van de UEFA, als belo ning voor zijn loopbaan en zijn grote inzet voor diverse goede doelen. o a 0) GO Ajax-puzzel niet zomaar goed gelegd Nik Kok Arnhem Vermoedelijke opstellingen Arbiter: Felix Zwayer (Dui) Vanavond 21.00 uur Veronica Ziggo Sport Johan Cruijff Arena Edgar Ié speelde de laatste jaren weinig. Bij Feyenoord gaat het echter snel met hem. De jonge Portugees, man van weinig woorden, moet een steunpilaar in de Kuip worden. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20