Veteraan Keinath grijpt hoofdprijs bij het Open ZK m II 11 maandag 26 augustus 2019 novo Thomas Keinath, de routinier uit Slowakije, was de sterkste tij dens het Open ZK tafeltennis in Middelburg. foto lex de meester De open Zeeuwse tafeltennis kampioenschappen werden za terdag voor de tweede maal gewonnen door de Slowaak Thomas Keinath. Hij was in 2015 ook al de beste in Middel burg. Roeland van Vliet Middelburg Vlak voor zijn 42ste verjaardag bleek Keinath nog te sterk voor al zijn jongere tegenstrevers. De voormalige nummer 51 van de wereld en viervoudig WK-deel- nemer versloeg in de eindstrijd de 25-jarige Belg Ludovic Bierny. Die had in zijn kwartfinale en halve fi nale (tegen de Nederlandse titel- favoriet Laurens Tromer) zijn kruit al verschoten. Beide duels gingen over vijf games. Keinath kwam relatief snel door zijn schemadeel heen en was om 17.00 uur al zeker van een plaats in de eindstrijd. Toen was Bierny pas net klaar met zijn kwartfinale. En terwijl hij nog zijn halve finale moest afwerken, kon de Slowaak zijn rust pakken. Dat werkte in de slotwedstrijd in zijn voordeel. De 'Open Zeeuwse' heeft nu in zes edities nog geen Nederlandse winnaar gekregen. Tromer was met zijn 154ste plek op de wereld ranglijst een serieuze kanshebber voor de titel, maar struikelde al voortijdig. Trinko Keen De grote afwezige in sporthal De Sprong was Trinko Keen. De Ne derlandse routinier - hijging Trinko Keen zou ook meedoen maar meldde zich op het laatste moment af driemaal naar de Olympische Spelen - maakte vorig jaar in Mid delburg zijn rentree, omdat hij weer in de eredivisie ging spelen. Keen werd toen in de kwartfinales uitgeschakeld. Nu zou hij probe ren verder te komen, maar op het laatste moment meldde hij zich af. (0-2). Goes profiteerde optimaal van de ruimte. Het centrale verde digingsduo van Dovo oogde aller minst solide. ,,En ze waren sloom'', voegde Schalkwijk toe. Met twee verse krachten kwam Dovo na de hervatting al snel terug via Gokhan Yasar (1-2), maar Goes kreeg de beste mogelijkheden. Hiep Nguyen schoot geheel vrijstaand en pal voor de keeper over en De Kroo vond na een solo de keeper van Dovo op zijn weg. Driemaal is scheepsrecht, moet Schalkwijk gedacht hebben. De spits werd opnieuw neergelegd in het zestienmetergebied en mocht voor de tweede keer aanleggen. Schalkwijk schoot onberispelijk de 1-3 tegen de touwen en liep - net als na zijn eerste treffer - naar zijn va der, die hem een kus gaf. ,,Goals We spelen met twee spitsen maar moeten niet afhankelijk zijn van die twee - Ruud Pennings maken is mijn ding, maar als we met drie punten naar huis kunnen, ben ik tevreden.'' Goes ging uiteindelijk ook met drie punten huiswaarts, maar de slotfase was hectisch. Dovo kwam na 82 minuten opnieuw terug (Si mon van Zeelst kopte raak, 2-3) en opende een slotoffensief. ,,Het ziet er heel angstaanjagend uit, al die hoge ballen, maar we hebben een paar goede koppers'', sprak Ruud Pennings. Diepgang De coach hield 'een tevreden ge voel' over aan het treffen met Dovo, maar zag verbeterpunten bij zijn elftal. ,,We spelen met twee spitsen, maar moeten niet afhankelijk zijn van die twee. Anderen moeten ook ruimtes in lopen. Vandaar dat Ralph de Kok rechts op het mid denveld speelde, met diepgang. Dat deed-ie goed. Op die manier probe ren we de tegenstander te verras sen, met lopende mensen.'' geland. Bij de Falcons uit New castle maakte hij in 2006 zijn prof debuut, nota bene door in te vallen voor de befaamde Johnny Wilkin son, die drie jaar eerder wereld- In Nederland weet bijna niemand hoe groot Tim Visser in Schotland is - Jos de Wild, Tovaal kampioen was geworden met En geland. De Nederlandse 'winger' maakte meteen een try. Later, een maal spelend in Edinburgh, bleef hij opvallen. En toen hij eenmaal drie jaar in het Verenigd Konink- rijk woonde, werd hij gevraagd voor de nationale ploeg van Schot land. Dat kon, omdat hij nooit voor Oranje was uitgekomen. Hij speelde 33 interlands, onder meer tijdens het WK en het Zeslanden- toernooi. Hij verraste onder meer met twee try's tegen Nieuw-Zee- land. ,,In Nederland weet bijna nie mand hoe groot Tim Visser in Schotland is", zegt de Wild. ,,Ze noemen hem daar de 'Dutch De light'. Ze vinden hem allemaal een heel aantrekkelijke 'finisher'. Hij is een atletische en snelle speler die aanvallen afrondt. Binnen het voetbal zou hij een topspits ge noemd worden." Op het veld van Tovaal weten ze natuurlijk wél wie er te gast is. De rode loper wordt voor hem uitge- rold. En net zo graag als jeugdle den een handtekening op een schoen of een bal laten zetten, ma ken volwassenen met hem een sel- fie. Onder het mom van: 'Hoe vaak krijg je nou de kans met de grote Tim Visser?' Touwtrekken Aan het einde van de gasttraining mogen de guppen en turven nog een potje touwtrekken met Visser. Die moet het in zijn eentje opne men tegen een stuk of tien van die fanatieke jonkies. En hoe hij ook zijn best doet, hij verliest Even later zegt één van die jo chies tegen z'n moeder: ,,Ik had 'm eigenlijk wel ietsje sterker ver wacht, mama. Maar ik snap het wel hoor, dat hij verloor. Hij heeft ook nog nooit iets gewonnen hè..." Als Tim Visser iets uitlegt, hangen de jeugdleden van Tovaal aan zijn lippen. foto johan van der heijden PM KTSStiMgfira gids van Goes Dovo-Goes 0-1 33. Schalkwijk (pen.) 0-2 37. De Kroo 49. Yasar 1-2 1-3 56. Schalkwijk (pen.) 82. Van Zeelst 2-3 Opstellingen Van der Sman Hoekman Velagic Klap 63. Den Haag Tawfik Balk Manuhuwa Zeeman Dekker 46. Middelwijk Hollemans Marbouh De Kok Van Zeelst De Winter Waalkens 46. Besuyen Bakkenes Nguyen Biya De Kroo Arends 76. De Vlieger Huisman Schalkwijk 46. Yasar Scheidsrechter: M.G. Paarhuis Toeschouwers: 450 ietsje sterker verwacht, mama'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39