'En toen vertrok ik naar Afrika om tienduizend euro weg te blazen...' ,,Dat was in Zuid-Afrika. Ik ging daar na mijn bachelor naartoe om mijn vliegbrevet te halen; dat zou een pré zijn bij een moge lijke vacature bij de European Space Agency. Ik dacht dat ik misschien niet ziek zou wor den als ik zelf achter de stuurknuppel zou zitten, want ik heb er ook geen last van als ik zelf autorijd. Maar al snel bleek dat ik bij een beetje afwijkende weersomstandig heden ontzettend misselijk en ziek werd. Ook toen ik moest navigeren en vliegen te gelijk. Het waren uiteindelijk twee depri merende maanden, omdat mijn droom in duigen viel. Ik heb veel gehuild daar.'' ,,Dat ging stapsgewijs. Een tijdje heb ik me zelf nog voorgehouden dat er een oplossing komt voor die wagenziekte. Ik heb zo'n groot vertrouwen in de wetenschap dat iets in mij zegt: hoezo kunnen we dit niet over winnen? Is hier geen medicijn voor te ont wikkelen? Het hielp me ook om erom te la chen; het is mijn goede faalverhaal gewor den. Zo van: en toen vertrok ik dus naar Afrika om tienduizend euro weg te blazen voor een doel dat ik nooit zou bereiken, haha! Uiteindelijk heb ik een alternatieve route gezocht voor mijn leven en zo kwam Met de eindredacteur Wetenschap van de VPRO, waar ze tijdens haar studie stage liep, had ze meteen een klik. Net als Gim- brère wilde hij vroeger astronaut worden; hij kon dat niet omdat hij deels kleuren blind is. 'Had ik maar jouw ogen', zei hij tegen Anna. 'Had ik maar jouw evenwichts orgaan', reageerde zij. Uitbundige lach: ,,Twee van die halfjes die allebei een droom hebben en uiteindelijk in de televisie wereld verzeild raken.'' Gimbrère staat inmiddels steevast in de lijstjes van talentvolle mediapersoonlijk heden en wordt bijvoorbeeld bij Jinek uit genodigd om duiding te geven bij de ruim terace tussen Elon Musk en Richard Bran son, of bij WNL op Zondag om te praten over een toekomstig duurzaam eetpatroon. Daarnaast heeft ze als programmamaker een lijst ideeën voor eigen producties: voor de publieke omroep, maar ook voor You- tube tech-kanaal Bright. ,,Ik heb het gevoel dat mijn hersenen steeds minder hoeven te presteren. Dat herkent iedereen wel die ouder wordt, denk ik. Tij dens mijn studie ben ik acht jaar lang heel erg uitgedaagd. Mijn geheugen werd beter, mijn concentratie, mijn analytisch vermo gen. Nu doe ik in mijn televisiewerk dingen die ik wel spannend vind, maar ook steeds makkelijker en makkelijker: presenteren, interviews doen, aanschuiven in een talk show. Ik zou me weer eens helemaal op één onderwerp willen storten, ergens écht mijn tanden in zetten. Het plan was om een boek te schrijven over big history - de grote vra gen van het leven: waarom zijn we hier, waar komen we vandaan, waar gaan we naartoe? Met tussendoor grappige weten schappelijke anekdotes. Dat wilde ik dit ik bij de media terecht. Daar ben ik nu gelukkig mee. En wie weet kan ik ooit als ruimtetoerist naar de maan. Naar Mars hoef ik niet, dat trekt me totaal niet. Het lijkt me heel deprimerend om daar te wonen. De lucht is grauw in plaats van blauw en er is geen leven; geen bomen, geen dieren. Dat is wat de aarde zo mooi maakt en dat mis je daar. Maar de Maan zou ik fantastisch vin den. Dat is een kwestie van sparen en wachten.'' ik mijn hele leven al gehad, dus ik heb er ook al mijn hele leven rekening mee gehou den dat dat roet in het eten zou kunnen gooien.'' Hoe kwam je erachter dat dat ook echt zo was? Hoe heb je geaccepteerd dat je je droom moest opgeven? Je wordt omarmd door de media, maar je zei ook ooit dat hoe meer televisie werk je doet, hoe meer je behoefte hebt aan inhoud. Wat bedoel je daarmee? ZATERDAG 24 AUGUSTUS 2019 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 93