3 dagen Giethoorn M ImBÈÈÊÊM VISSEN METJAN LEKKER-RECEPT-ALERT? 65.- 8 D66-minister Sigrid Kaag heeft de hele zomer niet nage dacht over de vraag of zij lijsttrekker wil worden. Maar ze vertelt wel waar een politiek leider volgens haar aan moet voldoen. TWEAKERS .NET/ PRICEWATCH GEUPDATE ZODAT JE HET GOEDKOOPSTE UIT BENT LEES HET OPfs/ tweakers incl. diner Kasteelhotel HP 3 dgn Vechtdal diner 4/5/6 dagen nabij Reykjavik incl. vlucht en excursies www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 7ocpg manaert Het strandzand lasert onze gezich ten met windkracht 6, Sigrid Kaag (57) beschermt zich door de hoody van haar trainingspak met twee handen vast te houden. Op weg naar het roodwitte torentje van het noordelijke havenhoofd op Scheveningen worden we ingehaald door een fietser die ze herkent. Er ontspint zich een enthou siast gesprek in het Arabisch. ,,Hij woont bij mij in de straat, ik heb hem ontmoet op een buurtfeest'', zegt Kaag. De D66-minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking woont op Scheve- ningen, haar man Anis in Jeruzalem, maar hij is vaak in Nederland. Door hun internationale banen hebben Kaag en haar man hun vier kinderen over de hele wereld meegenomen. Nu Kaag twee jaar minister is, zijn ze neergestreken in Den Haag. ,,Ik vind het ook belangrijk voor mijn kinderen die nooit hier hebben gewoond, dat ze ook op een andere manier Nederland leren ontdekken. Twee studeren er nog, de derde is net klaar en de vierde is hier grappig genoeg ook. Ze hebben verschil lende meningen over Nederland. Ze kennen Sche- veningen het best en het Plein. Ze fietsen door Den Haag. Een van hen vindt Rotterdam de mooi ste stad op aarde.'' Kaag probeert ze mee te geven wat ze zelf van huis uit meekreeg. ,,Het adagium was 'wie goed doet, goed ontmoet'. Of dat nou uitkomt of niet. Ik zeg ook altijd tegen mijn kinderen: je moet er al tijd boven staan, de ander begrijpen, óók als dat moeilijk is.'' ,,De echt drijvende kracht is dat ik relevant wil zijn en iets wil bijdragen. Dat komt voor een deel ook door mijn opvoeding. Als een mens door God veel is gegeven heb je de plicht en de verantwoordelijk heid daar wat mee te doen. Dat voel ik nog steeds zo, dat probeer ik ook aan mijn kinderen door te geven. Die doen dan net alsof ik prehistorisch ben. 'Ja mam', hoor ik dan.'' ,,Ja, dat was nota bene het idee van mijn man. Hij volgt de Nederlandse arbeidsmarkt niet echt, maar hij weet wel hoe het werkt. Ik heb gezegd dat ik het eigenlijk principieel fout vind. Toch heb ik gezegd, kijk maar eens of je hier bordenwasser kunt wor den. En inderdaad, ineens waren ze met een Hol landse naam wel voldoende hooggekwalificeerd om bordenwasser te zijn. Maar mensen moeten het recht hebben op dezelfde voorwaarden te con curreren.'' ,,Mijn man kan goed koken, ik niet, ik word ze nuwachtig van dat gepruts. Hij doet alle financiën en logistiek, ik de ouderavonden en extra lessen. We hadden ook de afspraak dat een van ons beiden altijd ter ondersteuning in het land moet zijn bij de kinderen. Ik zit inderdaad niet om twee uur thuis klaar met de theepot. Mijn kinderen zullen voor- en nadelen hebben ervaren. Het is wel fijn als je allebei werkt, dat je nu multimediaal contact met je kinderen kunt hebben. Toen ik Arabisch studeerde in Caïro stuurde ik eens in de paar maanden een brief naar huis.'' ,,Het is een beetje hetzelfde zoals een arts, een taak die ook beroep doet op je eigen emotie. Elke oorlogs situatie waar burgerslachtoffers zijn is verschrikke lijk. Ik heb mensen en kleine kinderen zien sterven in mijn aanwezigheid. Er zijn beelden die je niet ver geet. De totale onmacht die ik dan ervaar en waar ik me ook voor schaam, zeker in het werk nog voor mijn ministerschap. Mijn opdracht is duidelijk dat ik iets doe met wat ik daar zie, maar je mag ter plekke nooit de illusie wekken dat er meteen wat zal veranderen. Dat vind ik een last, maar ook een mo rele verantwoordelijkheid.'' ,,Met het ouder worden zorgt het eigen verdriet in persoonlijke zaken ervoor dat je empathischer wordt. Bovendien merk ik ook nu op mijn leeftijd dat ik soms nog meer ben getroffen door onrecht en het verschrikkelijke menselijke lijden. Wat doen wij mensen elkaar toch aan? Dan komt bij mij de vraag toch op: waar is God? De technologie wordt steeds DROOM Kitchen Voor maar: Vanuit dit, in Heerenveen gelegen hotel, bezoek je eenvoudig het mooie Giethoorn! 2 nachten incl. ontbijt in 3* Hajé Hotel Heerenveen 1 keer een diner (hoofdgerecht of dinerbuffet) 1 keer een rondvaart van 1 uur door Giethoorn Gratis wifi en parkeren. Betaal pas bij aankomst! 4* Kasteel Coevorden, Drenthe (8,1) 4* Boutique Hotel De Gloepe (8,3) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. etagère ontbijt en wifi 2x diner (hoofdgerecht) Gratis parkeren en wifi 1x een diner (dagschotel) hj~ Aan de Vecht, in Diffelen 3 hoteLdeal.nl/K08241 HoteL Smari pse V 3,4 of 5 nachten incl. ontbijtbuffet V Retourvlucht Amsterdam/Brussel - Keflavik V Excursies: o.a. Noorderlicht en Golden Circle Classic V Tip: relax in de Blue Lagoon wT7*l hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur l 088-0331506 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting zaterdag 24 augustus 2019 Politiek verslaggever Jan Hoedeman gaat deze zomer elke week vissen met een politicus en praat met hem of haar over leven en politiek. De foto's zijn van Guus Schoonewille. GO 'Elke partij heeft supervrouwen, benut ze nu écht' Jan Hoedeman Wat is uw drive? Uw kinderen gebruiken uw achternaam als ze in Nederland een sollicitatiebrief schrijven en niet die van uw Palestijnse man. Wat is de rolverdeling tussen u en uw man bij het opvoeden van uw kinderen? U heeft door uw werk voor de Verenigde Naties als Unicef-directeur in Afrika en als hoofd van een ontwapeningsmissie in Syrië veel heftige dingen gezien. Hoe verwerkt u dat? Wat doet dat met uw gevoel? ,,Ik hoopte eerst arts te kunnen worden, maar ik bleek totaal niet goed in bètavakken. Mijn ambitie is bijgesteld. Politiek heb ik altijd leuk gevonden, maar ik heb het meer benaderd vanuit politieke wetenschappen. Ik vind altijd wel belangrijk dat je zoveel mogelijk probeert je pas sie na te leven met alle compromissen die je daarbij moet sluiten.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8