Brugpieper VOORWOORD INHOUD 'O ja, ik heb nog een artikel liggen. Of nou ja, een artikel - meer een soort afreageren nadat mijn carrière als leraar op het vmbo na drie weken finaal stukliep. Zal ik je dat sturen? Ik denk eigenlijk niet dat het iets is, hoor.' Erik de Bruin is iemand die zulke dingen zegt met - figuurlijk gesproken - de deurklink al in zijn hand. Daarvoor heeft hij je een uur lang bestookt met het ene na het andere origi nele idee voor een interview, rubriek of repor tage. En als hij dat artikel dan stuurt - want dat was het wel degelijk; niks geen 'afreageren' - dan denk je als samensteller van een magazine meteen: niets meer aan doen, kop erboven, plaatje erbij en daar staat weer zo'n fijn verhaal waar menig lezer zich mee zal vermaken. Om dat Erik als geen ander stukken kan schrijven die zich als een film aan je geestesoog ontrollen. Je loopt bij wijze van spreken naast hem als hij nietsvermoedend en vol optimisme als nieuw bakken leraar afstapt op een horde pubers die hem zonder scrupules aan stukken scheurt. En daar klaagt Erik dan niet over, nee, hij zoekt heel precies uit waar hij zelf steken heeft laten vallen en schrijft dat aanstekelijk op. De Deense krijtkust en een fietspad van 820 kilometer Loop naar de maan, Anna Gimbrère Erik de Bruin was héél even meester op het vmbo De timing van zijn artikel, zo aan het begin van het nieuwe schooljaar, was ook fijn. In menig huis liggen het nieuwe kaftpapier, de stapel nog maagdelijke schriften, de net aan geschafte geodriehoek, de opgelapte fiets en de schooltas weer klaar voor een frisse start. Groep 1, groep 3, groep 8, de brugklas, het eindexamenjaar - hartstikke spannend alle maal. Waar ik tot Eriks verhaal zelden over had nagedacht, is dat er deze weken natuurlijk ook veel nieuwe docenten hun vuurdoop hebben. Ik kan me voorstellen dat het er in hun hoofd en buik net zo gespannen aan toegaat als in die van menig kleuter, zitten- blijver, brugpieper en eind examenkandidaat. De foto op de voorkant is van Daniël Cohen 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Fijn spul 08 Anna Gimbrère 15 BV De Liefde 16 De zomer van 1994 20 Hij is 30, zij 43 24 Noten kraken 26 Voor de klas 32 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Erik de Bruin, Shody Careman, Suzanne Eijgen- raam, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Joost Hoving, Pieter Hulst, Jean-Pierre Jans, Bart Jansen, Annemarie Kleywegt, Janneke Koorevaar, Rianne van der Molen, Johan Nebbeling, Jette Pellemans, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Annemart van Rhee, Egbert Jan Riethof, Magda Rinkema, Peter Sierksma, Studio Ski, Pam van der Veen, Vijselaar Sixma Reageren? magazine@persgroep.nl EFacebook @admagazine Anniek van den Brand ZATERDAG 24 AUGUSTUS 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 83