II Oplossing voor Van Laarhoven 'lijkt iets dichterbij' 7 Geen vechtmachines, maar schattige allemansvrienden die niets liever willen dan knuffelen. De 31-jarige Nathalie Reichart heeft twee staffords en baalt van het slechte imago. ,,Het zijn de liefste honden van de wereld.'' Meeste incidenten in huis Door de hondenaanval in Rotterdam, waarbij een vrouw deze week zwaargewond raakte, laait de discussie over het houden en fokken van 'hoogrisicohonden' weer op. CDA, PvdA en D66 vinden dat er nu echt maatregelen moeten komen. De PvdA pleit voor een totaal fokverbod op honden als staffords, met als doel het ras te laten uitsterven. Nathalie slaakt eerst een diepe zucht en ver heft dan haar stem. ,,Ik ben al die ne gatieve verhalen zo zat. Alsof alleen staffords betrokken raken bij dit soort incidenten! Geloof me, dat is niet zo. Wanneer een labrador een kindje of een puppy bijt, wordt het nooit zo enorm opgeblazen. Door al die negatieve verhalen lopen de mensen op straat met een boog om ons heen. Daar lach ik om, maar het is wel echt belachelijk.'' Liefste honden De 31-jarige moeder heeft twee hon den die door de overheid als 'hoogri- sicohond' worden bestempeld: een Amerikaanse stafford van vijftien maanden (Senna) en een pitbullach tige stafford van vijftien weken (Ky- ara). ,,Het zijn de liefste honden die je je maar kunt voorstellen'', vertelt Na thalie. ,,Als je ziet hoe ze met mijn twee jonge kinderen omgaan, dan word je daar zo zielsgelukkig van.'' Volgens Nathalie spelen haar kin deren van 7 en 4 jaar de hele dag door met de honden, die alles toelaten. ,,Ze springen op hun rug en doen aan BIJTEN paardjerijden, knuffelen tot ze een ons wegen en slapen ermee op de bank en in bed. Aan het einde van de dag moet ik het kwijl van de gezich ten van mijn kinderen wassen. Deze honden geven zo ontzettend veel liefde, dat zie je bij geen enkel ander ras terug. ,,Ik vind het gewoon ontzettend mooie honden. Stoer, maar ook lief en zorgzaam. Ik ben zelf ook opge- groeid met een stafford thuis. Dat was zo'n lief beest. Hij was echt mijn maatje en mijn steun en toeverlaat. Aan een andere hond moet ik niet denken. Laatst werd ik bij de speel tuin nog gebeten door een jack rus sell. Zomaar, uit het niets. Dat beves tigde voor mij dat zo'n hond niets voor mij is.'' Dat het gruwelijk mis kan gaan met een stafford, beseft Nathalie maar al te goed. Volgens haar valt of staat alles met discipline, aandacht, een duidelijke opvoeding en bovenal: liefde. Heel veel liefde. ,,Staffords staan erom bekend dat ze meer aan dacht en complimenten nodig heb ben dan andere honden. Veel baasjes verwaarlozen hun stafford en nemen er alleen maar een omdat ze stoer en sterk ogen, maar eigenlijk zijn het heel gevoelige dieren. Wanneer je ze slecht verzorgt, zijn ze niet meer zichzelf en gebeuren er ongelukken.'' Nathalie laat haar staffords zo'n zes keer per dag uit. ,,Dat hebben ze ook nodig. Ik vind het altijd heel erg om te lezen dat sommige baasjes hun honden maar één of twee keer naar buiten laten. Een hond moet je net zo verzorgen als je kind. Ik zeg ook altijd Ik zeg ook altijd tegen vrienden: ik heb niet twee, maar vier kinderen tegen vrienden: ik heb niet twee, maar vier kinderen. Ik word nog steeds raar aangekeken als ik vertel dat ik mijn kinderen met mijn staf fords in bed laat slapen. En in het park lopen andere hondenbaasjes voor de zekerheid met een boog om mij heen. Het zijn de slechte baasjes die het voor de rest verpesten. Want, ik blijf erbij: geen enkele hond is lie ver dan een stafford.'' Veel aandacht Hondengedragsdeskundige Iné van den Ende zegt dat staffords sneller geprikkeld raken dan andere honden. Maar dat betekent volgens haar niet dat ze meteen ook agressiever zijn. Wel hebben ze veel aandacht nodig. ,,Drie keer per dag een blokje om is niet voldoende.'' Dat heeft minister Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) gisteren ge zegd na een bijeenkomst van drie kwartier met de Thaise premier in Bangkok, bevestigt een woordvoer ster van zijn ministerie. ,,Thailand staat open voor een op lossing in de zaak Van Laarhoven en er was sprake van een bemoedi- gend gesprek'', aldus de zegsvrouw. Ze laat ook weten dat er nu op amb telijk niveau zal worden verder ge praat. Volgende week dinsdag is er nog een belangrijk moment: dan wordt het vonnis over Van Laarhoven en zijn vrouw definitief bekrachtigd. Het is afwachten wat daar uitkomt en wat deze uitspraak kan beteke- nen voor de oplossing die wordt ge zocht. Van Laarhoven zit sinds 2014 in een Thaise cel wegens het witwas sen van drugsgelden. Hij kreeg liefst 103 jaar gevangenisstraf. Zijn echtgenote, die slechts als getuige was aangemerkt, kreeg 12 jaar. De Nationale Ombudsman oor deelde in maart dat de Nederlandse politie en justitie inzake Van Laar hoven onzorgvuldig hebben ge handeld. In april drong de Tweede Kamer er bij Grapperhaus op aan zich in te zetten om Van Laarhoven naar Nederland te krijgen. Dat re sulteerde in de huidige trip. In de Tweede Kamer maakt Vera Bergkamp (D66) zich al jaren sterk voor een rechtvaardige behande ling van Van Laarhoven. Zij noemt het gesprek van Grapperhaus in Thailand 'hoopgevend'. Bergkamp: ,,Ik hoop dat er snel duidelijkheid komt in deze zaak en dat er ook wordt gewerkt aan een oplossing voor zijn vrouw. Nu moeten de mi nisteries aan beide kanten aan de slag, maar het blijft spannend.'' De NOS heeft via de Thaise advo caat van Van Laarhoven de hand weten te leggen op een recent handgeschreven briefje door de ge vangen Nederlander. Daarin be dankt Van Laarhoven onder meer minister Grapperhaus voor de moeite die hij doet. Maar Van Laar hoven haalt ook uit naar het minis terie van Justitie en Veiligheid: 'Grapperhaus heeft duidelijk meer oog voor rechtvaardigheid dan zijn departement.' zaterdag 24 augustus 2019 Iedereen loopt met een boog om Nathalie en haar honden heen Sebastiaan Quekel Borne De Koninklijke Hondenbescher ming luidde eerder dit jaar de nood klok over gevaar lijke honden. Naar schatting worden elk jaar 150.000 mensen gebeten door een hond. In 30.000 gevallen is sprake van ernstig letsel. Elk jaar over lijdt er iemand aan een hondenbeet. Bij de meest ernstige bijtincidenten zijn vooral honden be trokken zoals pit bulls, staffords, rott weilers en de boer boel. De meeste incidenten doen zich voor in huise lijke kring, waarbij kinderen vaker slachtoffer zijn dan volwassenen. Op straat en in parken worden volwasse nen vaker gebeten. M Senna en Kyara (lichte kleur) op de bank met de kinderen van Nathalie. foto vincent jannink -Nathalie Reichart De Thaise premier Prayut Chan-O-Cha (midden) en de Neder landse minister Ferd Grapperhaus. foto afp Thailand is bereid om samen met Nederland te werken aan een oplossing in de zaak van de Nederlandse voormalige cof feeshophouder Johan van Laar hoven. Een deal moet echter wel passen binnen de rechtsstelsels van beide landen. Edwin van der Aa Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7