Experiment mislukt Vakantiepark Limburg 3 dagen Veluwe diner Rijp O reiskatern.nl Eigen tuin eerst Romke van de Kaa Exclusieve Lezersreizen naar Limburg en de Veluwe Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc Romkes lezers houden hem graag bij de les. Hoe liep het toch af met de hangende aardbeien, wil een lezeres weten. 22 Soms vertel ik in deze rubriek over mijn experimenten met planten. Maar als je elke week een stukje schrijft, ben je na een paar maanden al lang vergeten waar je destijds over repte. Ik schrijf over mijn ervaringen met een accumaaier (positief) of met een onkruidbrander (afbranden van tuinschuur maar net voorkomen). Vorig jaar belichtte ik een experi ment met mijn dahlia's: ik liet ze die winter in de grond. Ik had genoeg van het jaarlijkse oprooien. Lezers hebben een beter geheugen dan ik. En regelmatig krijg ik de vraag: 'En, hoe is het nu afgelopen?' Nou, met die dahlia's goed. Ze bloeien rijker dan ooit. Maar onlangs werd ik er door een lezeres aan herin nerd dat ik vorig jaar schreef over de hangcultuur van aardbeien. Hoe het daarmee was? Nu, daarmee liep het slecht af. Ik hing mijn aardbeien op in bakken die speciaal voor de aardbeienteelt zijn ontwikkeld. Ze hebben afgeronde randen waardoor de vruchttrossen niet langs de rand schuren. Want door schuren ontstaan 'kniktrossen'; door de beschadigde stengel rijpen de vruchten niet goed af. De theorie was dus wel in orde, maar ik had één ding onderschat: hangende bakken drogen snel uit. De beroepskweker hangt die bakken daarom aan buizen waardoor het gietwater kan worden geleid, maar zover wilde ik niet gaan. Ik ben niet eens zo dol op aardbeien, het ging mij meer om het experiment. En wat je had kunnen voorspellen gebeurde: de bakken droogden uit zodra ik een weekeinde weg was. En zelfs als ik thuis was, want ook harde wind en zon vormden een fatale combinatie. De planten bleven wel in leven, maar produceerden halver- wege de zomer alleen maar keiharde, onvolgroeide vruchten. Experiment mislukt. Misschien dat ik er daarom niet op terugkwam in de krant. Je zult verbaasd staan hoe lang de ranken zijn die een hangaardbei kan maken. De planten hingen op oog- Tuingoeroe Romke van de Kaa vertelt elke week hoe je een lustoord maakt van een dorre lap grond. hoogte, maar hun uitlopers reikten tot de grond. Daar wortelden ze en maakten nieuwe planten. Mijn pot planten heb ik weggegooid, maar die nieuwe stekjes heb ik op een rijtje in de moestuin geplant. Ze groeiden als kool en zitten nu vol vruchten. En die liggen op de grond, te wachten op de naaktslakken. Nu is het hier tot nu toe verschrik kelijk droog. Naakt of niet naakt - er is geen slak te bekennen. Maar voor als straks het weer omslaat heb ik een nieuw experiment bedacht. Langs de aardbeienplanten heb ik twee rijen oude stoeptegels gelegd met daartus sen een gleuf voor de aardbeienplan- ten. De wortels blijven vochtig onder de tegels. De vruchten liggen erop, want tegels zijn snel droog. Geniaal - dat hoop ik tenminste, want bij ge brek aan regen kan ik nog geen resul taat melden. Augustus en september zijn goede maanden om aardbeien te planten. En oude stoeptegels kosten niks. Hak desnoods wat plantgaten in het ter ras. Ik weet bijna zeker dat de tegel teelt lukt. We evalueren volgend jaar. Vakantiepark Klein Vink Vanaf Fletcher Landgoed Avegoor 4* Weekend, midweek of week Meer informatie en boeken: Ga voor Roompot Vakantiepark Klein Vink naar reiskatern.nl/pzc/zoweg1925 en voor 3 dagen Veluwe naar onze website reiskatern.nl/pzc/zoweg1926 of bel met Zoweg.nl 0900-9693 0,70 per gesprek) ZATERDAG 24 AUGUSTUS 2019 PC Augustus en september zijn goede maanden om aardbeien te plan ten. Maar of ze moeten hangen? Aankomsten t/m december 2019 4-pers. geschakelde bungalow Gelegen in Nationaal Park De Maasduinen Aankomsten t/m januari 2020 2 nachten incl. ontbijt en lx 3-gangen diner Vlakbij Nationaal Park De Hoge Veluwe uurtje rijden. Wanneer de kinderen mee zijn, is ook Attractiepark Toverland een aanrader. Inbegrepen: Weekend/midweek/week in een 4-persoons geschakelde bungalow Gratis: overdekt zwembad, (indoor)speeltuin, sport en deelname animatie Korting op de wellnessfaciliteiten van Thermaalbad Arcen Periode Weekend Midweek Week september 79,- 69,- 159,- oktober 69,- 69,- 139,- november 99,- 99,- 159,- December 109,- 99,- 159,- Vanafprijs 4-pers. bungalow per maand Prijs per bungalow o.b.v. beschikbaarheid, excl. reserverings- kosten 29,- en LokaLe heffingen 2,49 p.p.p.n. Het park en omgeving Roompot Vakantiepark Klein Vink is gelegen in het Limburgse plaatsje Arcen, midden in Nationaal Park De Maasduinen. Een prachtige omgeving met bossen, vennen en rivierdui nen, ideaal voor een mooie fiets- of wandel tocht. Het schilderachtige plaatsje Arcen is ook zeker de moeite waard. Zin om te shop pen? Winkelstad Düsseldorf ligt op een klein Het hotel en omgeving Het prachtige Fletcher Landgoed Hotel Avegoor (gastbeoordeling 7,9) is gelegen op een schitterend 8 hectare groot landgoed in het plaatsje Ellecom. In het verleden werd het door de Koninklijke familie gebruikt als buitenverblijf voor de zwijnen- en fazanten- jacht. Tegenwoordig is het een hotel met hedendaagse faciliteiten zoals een verwarmd binnenzwembad, sauna, tennisbaan en een restaurant. Vanuit het hotel fiets je zo het Nationaal Park De Hoge Veluwe op. De gezellige steden Arnhem en Apeldoorn zijn makkelijk te bereiken. Burgers' Zoo ligt op 20 minuten rijden, hier beleef je zondermeer een onvergetelijke dag. Inbegrepen: 2 nachten in een tweepersoonskamer Comfort met douche 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 3-gangen diner Gratis gebruik van het binnenzwembad en de sauna Gratis parkeren en gebruik wifi Prijs t/m okt. 89,- p.p. daarna 79,- p.p. Prijs p.p. en o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, excL. reser- veringskosten 20,- en toeristenbelasting 2,- p.p.p.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 70