OZCAN AKYOL Winstbelasting pas later omlaag voor meer koopkracht DIRECT 899,- 1.359,- 1.149,- S$jsf Shop de beste Back 2 School aanbiedingen! TERMIJNEN BETALEN, 0% RENTE! 6 Column Als een bewindspersoon door slecht nieuws wordt overvallen, is het belang rijk, zeker voor de beeldvorming, om daar op een integere en door dachte manier op te reageren. Onze staatssecretaris van Volks gezondheid, Paul Blokhuis (CU), werd overrompeld door het nieuws dat het aantal dak- en thuislozen in tien jaar tijd verdub beld is, een statistiek die ieder weldenkend mens een ongemak kelijk gevoel geeft. Dat gold ook voor hem. Hij was zich zelfs 'rot geschrokken'. Hoe kon deze ontwikkeling plaatsvinden in onze welvarende steden, waar sociale vangnetten bestaan en iedereen zou moeten profiteren van de economische voorspoed? Een ruime verdubbeling van acht tienduizend ontheemde burgers naar bijna veertigduizend is geen kattendrek. Onze staatssecretaris zei op de radio hierover: ,,Wij wis ten dat het aantal dak- en thuislo zen eerder iets aan het toenemen was dan aan het afnemen. Maar dat de toename zo fors is, dat is wel een enorme tegenvaller.'' Hij voegde daaraan toe dat we ons moesten schamen. schuiven - hij veroorzaakte bij voorbeeld niet de ellende op de woningmarkt - maar wat we hem wel kunnen aanrekenen, is dat hij kennelijk totaal niet wist hoe de vork werkelijk in de steel zat. Als hij inderdaad met bekend was met de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het bureau dat de resultaten publi ceerde, mogen we gerust spre ken van een po litieke plVIE LEGEND leider die de realiteit praktisch uit het oog is verloren. Daardoor kan hij ook niet, samen met andere le den van het kabinet, zoals onze minister van Binnenlandse zaken, Kajsa Ollongren, op een adequate manier het probleem tackelen. Het is al erg genoeg dat een groep mensen volledig van de radar was verdwenen, maar het ergste vind ik dat onze overheden ze niet eens als zodanig hadden geregistreerd. Daar was eerst een onderzoek voor nodig. Dat lijkt me pas écht een goede reden om je voor te scha men. Meehuilen met de wolven in het bos. Die totale onwetendheid. Terwijl de kwestie tegenwoordig onder zijn verantwoordelijkheid valt, ook al had hij dat zelf niet door. Wat we hem kunnen aanrekenen, is dat hij niet wist hoe het zat Ook wordt de zelfstandigenaftrek voor zzp'ers gekort. De maatrege len worden op Prinsjesdag be kend. In totaal wil het kabinet de las ten voor zo'n 3 miljard euro verla gen, melden bronnen in Den Haag. Ongeveer een derde van de koopkrachtverbetering wordt be taald door bedrijven in 2020 meer winstbelasting (vpb)te laten be talen dan eerder nog de bedoeling was. De aangekondigde daling van het vpb-tarief in 2020 wordt met een heel jaar uitgesteld: ook volgend jaar betalen bedrijven over winsten hoger dan 200.000 euro het toptarief van 25 procent. Ook gaat het tarief na 2020 min der fors omlaag dan eerder de be doeling was. Het nieuwe toptarief zou uiteindelijk uitkomen op 21,7 procent, in plaats van de vorig jaar nog voorgestelde 20,5 procent. Tijdens de onderhandelingen van afgelopen week is er gezocht naar mogelijkheden om de koop- kracht te verbeteren. Aanvanke lijk zou de doorsnee Nederlander er in 2020 1,2 procent op vooruit gaan, maar dat percentage werd te mager geacht. Daarom ging de co alitie op zoek naar geld voor extra lastenverlichting. Naast de rekening die bedrijven gepresenteerd krijgen neemt het kabinet volgens ingewijden ook genoegen met een lager begro tingsoverschot. Daarnaast wordt de zelfstandigenaftrek gekort, ter wijl de arbeidskorting - die voor Het kabinet wil de lasten voor zo'n 3 miljard verlagen alle werkenden geldt - wordt ver hoogd. Ook is afgesproken dat er extra investeringen komen voor woningbouw: naar verluidt komt er 100 miljoen euro beschikbaar die woningcorporaties in nieuw bouw mogen stoppen. De forse daling van het vpb-ta- riefwerd vorig jaar als compensa tie beloofd voor het besluit om de dividendbelasting te handhaven. Dat werd vlak voor de zomer ech ter ter discussie gesteld door pre mier Rutte. Volgens hem werden de lonen onvoldoende verhoogd. www.directsale.nl/apple Apple MacBook Air 13" (1,8GHz i5/8GB/128GB) Apple MacBook Air 13,3" (2019) Apple MacBook Pro 15" MVFH2N/A Space Gray Touch Bar (2019) Silver -999r JL499r J-249T- in3 in3 in3 _2-699t 2.399,- in3 zaterdag 24 augustus 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Daklozen Dat vroeg ik me allemaal ook af. Het zou te ver gaan om deze el lende nu in zijn schoenen te AMERICAN CLASSIC Blokhuis zou daarom eens bij zichzelf te rade moeten gaan. Om de koopkracht te verbete ren, stelt het kabinet de be oogde verlaging van de winst belasting met een jaar uit. Laurens Kok Den Haag Back2school Galdig op producten tussen da 100,- an 3.000,-. iPhonas bovan da 850,- uitgesloten. Intel HD Graphics 6000 1 Thunderbolt 2-poort 2 USB 3-poorten 8GB werkgeheugen 3 jaar garantie Apple iMac 21.5" (2019) MRT32N/A 3.6GHz 4K 8GB/I3/1TB Helderheid van 500 nits Miljard kleuren display Radeon Pro 555X met 2GB Thunderbolt 3-poorten Resolutie: 2560x1600 Pixels True Tone-display Touch ID Twee Thunderbolt 3-poorten 3 jaar garantie of betaal in 3x, met 0% rente of betaal in 3x, met 0% rente of betaal in 3x, met o% rente True Tone display Verbeterd, stiller toetsenbord Radeon Pro 555X Graphics 4GB 4 Thunderbolt 3-poorten 3 jaar garantie of betaal in 3x, met o% rente -r Kopersbescherming tot 2.500 J Gratis verzending vanaf C 50,00 v Gratis retourneren 3 jaar garantie -J DirectCoins sparen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6