II balclErman.nl Voordelige Najaarsreizen balderman.nl 4 Jaar na verdwijning ict-specialist staakt Noorse politie het onderzoek Geen sinistere spionagecomplotten of een zelfverkozen verdwijning. Een jaar na de vermissing van ict-expert Arjen Kamphuis sluit de Noorse politie het onderzoek: hij verongelukte waarschijnlijk met zijn kajak en verdween in zee. ,,De ideeën van Arjen moeten blijven.'' Fijn dat de politie alle tijd heeft genomen voor het onderzoek verklaring. Politiechef Bjarte Walla: ,,De telefoon, een computer en andere spullen zijn gevonden door twee vrachtwagenchauffeurs die pauzeerden en aan het vissen waren op ongeveer dezelfde plek waar de kajak werd gevonden. Zij namen de spullen mee zuidwaarts en passeerden toen de zendmasten van de telefoon.'' De politie kwam de Oost-Euro- pese truckers op het spoor via ca merabeelden van alle auto's rond die plek. ,,Tot enkele maanden ge leden hadden we nog twee van de 39 voertuigen te gaan om te contro leren. Uiteindelijk bleek één van de twee een vrachtwagen van een Lets vervoersbedrijf', legt Walla telefonisch vanuit Bod0 uit. ,,Onze Letse collega's hebben de twee truckers verhoord. Hun verhaal klopt met onze andere feiten waar van zij geen weet hadden. Ze dach ten dat de spullen weggegooid wa ren. Ook hadden ze de kajak ge zien. Dat was 24 augustus. Ze zijn gewoon verder gereden toen. De spullen gaan nu naar de familie.'' Walla vindt het spijtig dat zijn Zelfs voor intimi van de Amster damse hackexpert Arjen Kamphuis kwam het bericht van de Noorse politie als een verrassing. Dat het onderzoek gesloten zou worden, was te verwachten na een jaar re chercheren zonder bevredigend re sultaat. Maar dat ze het scenario van een ongeval zo sterk kan onderbou wen, is opvallend. Sinds Kamphuis vorig jaar 20 augustus uitcheckte bij zijn hotel in Bod0 hield de politie rekening met drie opties: een onge luk, een misdrijf of een zelfverko zen verdwijning. Complotdenkers wisten wel raad met de schimmige vermissing, in combinatie met Kamphuis' luide kritiek op inlich tingenorganisaties en zijn contac- ten met Wikileaks-klokkenluider Julian Assange. Was dit het werk van sinistere spionagediensten? Maar precies in de week dat Kamphuis een jaar vermist is, kwam de Noorse politie gisteren naar buiten met de conclusie dat hij door een ongeval met zijn kajak in zee moet zijn beland. Zijn lichaam wordt waarschijnlijk nooit meer gevonden, het onderzoek wordt ge sloten, de zoektocht is afgeslo ten. ,,We hebben even tijd en ruimte nodig om dit te verwerken'', zegt Ancilla van de Leest, goede vriendin van Kamphuis en woord voerder namens diens familie en vrienden. Pas de afgelopen weken loste de politie een van de grote mysteries in de zaak op. Lang braken recher cheurs zich het hoofd hoe het kon dat van Kamphuis zelf vrijwel elk spoor sinds 20 augustus ontbrak, maar dat tien dagen later wel zijn simkaart korte tijd contact maakte met een zendmast helemaal aan de andere kant van het land, 1500 kilo meter ten zuiden van de plek waar hij zijn hotel verliet. Gisteren kwam de verrassende 8-daagse najaarsreis Toscane, Umbrië en Rome 8-daagse najaarsreis Kirchberg in Tirol 8-daagse najaarsreis Wenen, de muziek- stad bij uitstek 8-daagse najaarsreis Lutago, Zuid-Tirol 8 dagen Devon en Cornwall 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! zaterdag 24 augustus 2019 De terugge vonden ped del en de op vouwbare kajak van Arjen Kamp huis. FOTO'S POLITIE NOORWEGEN Niels Klaassen Den Haag/Oslo -Ancilla van de Leest, goede vriendin van Arjen Kamphuis v.a. slechts Vertrekdatum: 21 oktober Vertrekdata: 12 oktober Vertrekdatum: 21 oktober Vertrekdatum: 12 oktober Vertrekdata: 16 sept 14 okt. Vertrekdata: 16 sept/7,21 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4