Vader heeft als kopman Oranje voorbeeldfunctie ZEELAND 15 Toernooi in Heinkenszand Hoebeke na 1200 km in Parijs Oefendagen TOP en Tjoba Koers in Hengstdijk Doesburg tegen DVS Tim Visser bij Tovaal ,,Het sleutelmoment was de de marrage van Mathieu na de tweede ronde. Alle anderen in kopgroep probeerden met hem mee te gaan, maar ik bleef mijn ei gen tempo rijden. Ik zat al tegen de limiet aan en ik wilde er niet over heen. De druk lag ook helemaal niet bij mij, ik hoefde niet te win nen. Vervolgens werd het een race waarin ik van de ene in de andere verbazing viel. Ik haalde allerlei grote namen in. Mannen die alle maal over hun toeren waren ge gaan, kon ik oprapen. Dat gaf zo veel moraal. In de laatste ronde wist ik dat ik voor het podium reed en kwam ik in een flow." zoen veranderd? ,,Nou, je zelfvertrouwen neemt natuurlijk wel toe." ,,Nee, juist niet. Ik ben nu niet ineens teleurgesteld als ik twintig ste word in een World Cup. Op weg van Livigno naar Zeeland luisterde ik in de auto naar een podcast van Mark Tuitert en Maar ten van der Weijden. Die hadden het erover dat je alles wat je kunt controleren naar je hand moet proberen te zetten en dat je alles waar je geen grip op hebt moet la ten gaan. Van der Weijden ver telde dat hij bij zijn gouden race op de Olympische Spelen van 2008 de doelstelling had het beste uit zich zelf te halen. Hij dacht dat hij op een gegeven moment de nummer één had ingehaald en zelf op kop lag. Maar het bleek de nummer twee; er was er nog één voor de groep uit. Hij zei: als het mijn doel was geweest om te winnen, was ik gefrustreerd geraakt, maar nu kon ik met dezelfde energie voor het zilver gaan. Uiteindelijk won hij juist daardoor toch nog. Die instel ling heb ik ook en probeer ik vast te houden. Als ik de ene week zesde word, moet dat niet de volgende week per se weer." ,,Onder meer hoe ik leef. Ik ben dit jaar meer gaan leven als topsporter. Het is niet dat ik het voorheen niet goed deed, maar ik ga nu nog een stapje verder. En dat zit 'm soms in heel kleine dingen oppakken. En ook in dingen juist met doen. Laatst stond mijn EK-fiets nog bij Tim en Mick van Dijke in Colijnsplaat. Dan kan ik hem zelf ophalen, maar dat kost me dan weer energie. Dus heb ik het aan mijn vader gevraagd.Ik ben anderen dankbaar dat ze mij willen helpen. Op dit moment geldt voor mij: alleen dingen doen waar je écht beter van wordt." ,,Jawel! Daar ben je topsporter voor. Je moet juist wel alles wat binnen je macht ligt goed doen. Ik heb daar ook binnen mijn ploeg wel eens dis cussies over gehad. Dan wilde ik bij kleinere wedstrijden aan het begin van het jaar mijn bidons al op de juiste temperatuur hebben. Dan zei den ze: hé jongen, het is nog geen wereldbeker! Maar ik heb tijdens mijn opleiding in Sittard meegekre gen: zoiets moet niet uitmaken, je moet je altijd optimaal voorbereiden om het beste resultaat te halen." De eerste elftallen van 's-Heer Arendskerke, FC Dauwen- daele, Hoedekenskerke, Beve landers, Nieuwland, Wemel- dinge, Wolphaartsdijk en Luc- tor Heinkenszand nemen van daag deel aan het Zeeland As surantiën Toernooi in Hein- kenszand. Het is een moment om de krachten te meten, vooraf gaand aan de start van zowel het bekertoernooi als de com petitie. Het voetbaltoernooi begint om 13.45 uur en de finalewed strijden zijn vanaf 17.50 uur. Tegelijkertijd én op de zondag is er ook een soccerevent bij Luctor Heinkenszand. Daar voor worden twee soccervel- den neergelegd. Er doen jeugdteams mee van verschil lende verenigingen. Wielrenner Ben Hoebeke uit Lewedorp is erin geslaagd de monstertocht Parijs-Brest- Parijs (1200 kilometer) uit te rijden. De 69-jarige Bevelan der haalde de eindstreep na precies 81 uur. Parijs-Brest-Parijs wordt eens in de vier jaar verreden. Al leen coureurs die bewezen hebben lange afstanden aan te kunnen, mogen meedoen. Er gingen 110 Nederlanders van start. De korfballers van TOP Arne- muiden houden vandaag in eigen huis een oefendag. Twee weken voor het begin van de veldcompetitie treft de ploeg van coach Kees-Jan Oppe op eigen terrein KZ uit Koog aan de Zaan (13.10 uur) en AKC uit Antwerpen (16.25 uur). Ook bij Tjoba in 's-Heer Hen drikskinderen is er een toer nooi. De eersteklasser treft Vitesse, Juliana en Sikopi. ,,Het is onvoorspelbaar wat er gaat gebeuren in Canada. Ik ben net, na een blok van zeven wedstrijden, weer op hoogtestage geweest. De vo rige keer was in juni en dat duurde tweeënhalve week. Daar heb ik echt profijt van gehad. De theorie zegt: als je zoiets binnen korte tijd her haalt, heb je minder lang nodig voor hetzelfde effect. Ik heb dat nog nooit zelf ondervonden, want dit was de eerste keer dat ik het zo deed. Ik ben nu dus een week in Livigno geweest en ben benieuwd hoe het gaat uit pakken. Ik ga er natuurlijk alles pro beren uit te halen. Maar het klopt: mijn seizoen is al geslaagd. Daarom geldt: als het goed gaat is, is het fan tastisch en als het minder goed gaat, is er geen man overboord." en zal anderen proberen op sleeptouw te nemen. ,,Ik houd ervan om informatie met ande ren te delen." Vader komt voor het eerst in ac tie bij de team relay op woens dag. De crosscountry is op zater dag. Belofte Mick van Dijke (Co- lijnsplaat) en elite-dame Anne Terpstra (Zierikzee) rijden ook op die dag. MIDDELBURG Milan Vader is bij het WK in Mont-Saint-Anne (28-31 augustus) de enige Ne derlander bij de elite-mannen. Mathieu van der Poel is afwezig, hij bereidt zich voor op het WK op de weg. De Zeeuwse Oranje kopman voelt nu daardoor wel een zekere verantwoordelijk heid. Hij weet dat hij nu een voorbeeldfunctie heeft zaterdag 24 augustus 2019 voor genoeg. Ik wist dus al vrij snel in de race dat het er goed voor mij uitzag." Vóór het EK finishte je al twee maal in de top 20 bij een World Cup en werd je Nederlands kam pioen. Na Brno ging je nog eens verder met een zesde plek in de wereldbekerwedstrijd van Val di Sole. Het ene na het andere suc ces. Ben je gedurende het sei Ga je nu ook met andere ver wachtingen wedstrijden in? Milan Vader (rechts) op het EK-podium. De Zwitser Florian Vogel, zijn ploeggenoot bij KMC- Ekoï-Orbea, en Mathieu van der Poel (midden) vergezellen hem. FOTO MICHELE MONDINI Wat zet jij naar je hand? Je bent eerstejaars eliterenner. Je hoeft toch nog niet alles goed te doen? VOETBAL WIELRENNEN KORFBAL TOLHOEK IN VOORSTE GELEDEREN Yersekenaar Antwan Tolhoek finishte gisteren als zeven tiende in de derde etappe van de Ronde van Denemarken. De renner van Jumbo-Visma had in Velje 24 tellen achter stand op de volledig Deense top vier. In het algemeen klas sement van de vijfdaagse staat hij nu 36ste. foto cor vos WIELRENNEN In Hengstdijk wordt vandaag de traditio nele kermiskoers gehouden. Start en finish zijn bij dorps centrum De Schuur. De wedstrijd wordt georganiseerd in samenwerking met de Vlaamse wieler bond Waod. De eer ste categorie gaat om 12.00 van start, de renners van ca tegorie A zijn om 16.45 uur de laat- sten. VOETBAL Met Stedoco staat Goesenaar Kyle Doesburg vandaag in de derde divisie tegenover DVS'33. Yarick Dorst uit Bruinisse speelt met Barendrecht bij Sparta Nijkerk. RUGBY De Goese rugby- vereniging Tovaal ontvangt vandaag Tim Visser, één van Nederlands beste spelers ooit. De voormalige profes sional geeft van 10.00 tot 12.00 uur op sportpark Het Schenge een clinic aan de jeugd. Na afloop is er een ge zamenlijke lunch en een heuse jeugdpersconfe- rentie. Met wat voor een gevoel ga je nu richting het WK? Het seizoen is al geslaagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43