**^§n 14 ZEELAND J Milan Vader is bezig aan de beste zomer uit zijn carrière. De Middelburgse mountainbiker werd al derde op het EK. Nu wacht het WK in Canada. MILAN VADER WK MOUNTAINBIKE .cs-ïfht - -V-JÊ«V Milan Vader heeft onlangs zijn kle- dingmaten al aan sportkoepel NOCNSF moeten doorgeven. De Middelburgse mountainbiker, die sinds vier weken een olympische nominatie op zak heeft, glimt als- ie het vertelt. Op die manier wor den de Spelen van 2020 namelijk heel concreet. ,,In het begin was ik voorzichtig. Ik durfde eigenlijk niet hardop te zeggen dat ik naar Tokio ga. Nu doe ik dat wel ge woon. Het kan bijna niet meer misgaan." Vader (23) geniet op een terras in het centrum van Middelburg van een espresso. Hij is net terug van een hoogtestage in het Italiaanse Livigno, waarmee hij een lange en zeer succesvolle roadtrip door Eu ropa afsloot. Hij werd als eerste jaars eliterenner onder meer derde op het EK in Brno. Nu is hij een paar dagen thuis, voor hij weer naar het WK in Canada vertrekt. Het is tijd om even stil te staan bij hou mooi deze zomer is, al moet er ook gewoon getraind worden. „Straks maak ik nog een rondje." ,,Ja, klopt. Vorig jaar hadden wij thuis in alle eerlijkheid nog een beetje onze twijfels. Wilde ik naar Tokio, dan moest ik nog aan de bak. Ik ben niet ontevreden over hoe het ging in 2018, maar het was wel een jaar van nét niet. Ik werd Mensen stuurden berichtjes met de vraag: 'Mag jij Mathieu van der Poel soms niet?' derde op het EK voor beloften, maar liep bij de wereldbekerwed strijden steeds een medaille mis. Ik miste net dat extraatje." „Vooral teamgevoel en profes sionaliteit. De begeleiding is er heel goed en ik rijd er sa- de nummer 20 op de wereldrang lijst en er staan nog drie jongens uit de ploeg boven me. Die vind ik ook nog echt beter dan mijzelf en ik trek me graag aan hen op." ,,Het mooie is dat we elkaar alle succes gunnen. Toen Victor Ko- retzky vorige week vierde werd bij de wereldbekerwedstrijd in Len- zerheide, was ik oprecht blij voor hem. Een week eerder finishte ik zelf in Val di Sole als zesde en vier den ze dat allemaal met mij mee." ,,Ja, dat was mooi. Ik kreeg daar na afloop nog best veel vragen over, haha. Mensen die naar de televisie hadden zitten kijken, stuurden be richtjes met de vraag: 'Mag jij Ma thieu van der Poel soms niet?' Ik snapte eerst niet wat ze bedoelden, maar vervolgens heb ik de beelden teruggekeken.Mathieu had ge- wonnen en stond bij de finish voor mij te klappen. Hij wilde mij ook gelijk feliciteren. Maar ik zag Flo- rian staan en liep Mathieu straal voorbij! Ik was door mijn derde plaats he-le-maal van de wereld en zag Mathieu niet. Florian zag ik wel, hij is een soort mentor voor mij is en aan hem heb ik dit sei zoen al veel gehad had. Ik snap dat dat er vreemd uitgezien moet heb ben, dat ik eerst een Zwitser felici teerde en vervolgens pas een win nende landgenoot. Ik ben later ook naar Mathieu toegegaan om te vra gen hoe hij het ervaren had. Geluk kig vond hij het geen probleem. Maar dat moment na de wedstrijd gaf wel aan hoe hecht we bij 'KMC' zijn." ,,Mijn startpositie was niet super, maar ik was wel heel goed weg. Al vrij snel lag ik op plek zeven en ik zag dat er achter mij een gat viel. In de winter had ik al gezegd: het EK is misschien wel het makkelijkste moment om een nominatie voor Tokio te verdienen, want een plek bij de beste tien is daar- zaterdag 24 augustus 2019 GO GO 'Ik leef nu nog meer als een topsporter Milan Vader in zijn rood- wit-blauwe kampioenstrui actief tijdens de wereld bekerwedstrijd in Lenzer- heide. foto bsr agency Roeland van Vliet Middelburg Je verkeert in de vorm van je leven. Al jaren leef je toe naar de Olympische Spelen van Tokio. Nu heb je ineens binnen korte tijd ze kerheid gekregen. - Milan Vader Dat het nu allemaal wel de goede kant op valt, komt onder meer door je overstap naar de Franse topploeg KMC-Ekoï- Orbea. Wat vind je precies bij die ploeg? Het EK in Brno werd eerder ook al een feest voor KMC-Ekoï- Orbea, met zilver voor Florian Vogel en brons voor jou... Dan de wedstrijd zelf. Die kende een ideaal verloop voor jou. -O - V, :~£s8fSi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42