'We moeten de ambities waarmaken' O O) CD O Brian Meulmeester en Sylvio Hage missen openingsduel ZEELAND 13 Ruud Pennings is bij derdedivisionist aan een nieuwe klus begonnen. „De speelwijze zit er inmiddels wel in'', zegt de trainer voor het uitduel met Dovo. HSV BSC Goes De voetballers van Goes starten van daag in een voor hen onbekende com petitie. De zondagclub switchte naar de derde divisie op zaterdag. Dovo vormt het eerste obstakel. ,,Nu moet het een beetje in elkaar gaan vallen'', kijkt trainer Ruud Pennings vooruit. De oudste voetbalvereniging van Zeeland heeft een vreemde week ach ter de rug. Voorzitter J os Smits stapte op, met in zijn kielzog de interim-se cretaris en de wedstrijdsecretaris. ,,Zolang het geen effect heeft op onze prestaties, gaat het langs me heen'', stelt Pennings. ,,We steken al onze energie in de wedstrijd tegen Dovo.'' Vorige week hadden 'randver schijnselen' bijna invloed op de wed strijdselectie. Steve Schalkwijk en de club kampten met een financieel ge schil. Het was onzeker of de spits zou spelen tegen Huizen. Uiteindelijk werd het probleem uit de wereld ge holpen. Goes won de bekerwedstrijd met 2-3 en Schalkwijk scoorde een hattrick. Pennings (58) maakte soortgelijke zaken in het verleden vaker mee. De ervaren oefenmeester raakt er niet door in paniek. ,,Het is iets tussen de speler en de club. Ik ga daar niet tus sen zitten. Wel heb ik intern gezegd dat het zo snel mogelijk opgelost moest worden.'' De Vlissinger focust zich liever op het voetbal. Vandaag begint namelijk het echte werk. ,,De competitie is iets van de lange adem. Ik zie het als een nieuw begin, een nieuw hoofdstuk. De speelwijze zit er inmiddels wel in. Het op elkaar ingespeeld raken ont staat als je wedstrijden op niveau sa menspeelt.'' Bereidheid De eerste weken van het nieuwe sei zoen staan volgens Pennings volledig in het teken van winnen. Tijdens een partijvorm op de training was dat goed te merken. ,,Eén speler gaf druk op de bal. Drie anderen verdedigden de doellijn om koste wat kost een doelpunt te voorkomen. Ik zie bereid- Ik zie bereidheid om voor mekaar het vuile werk op te knappen heid om voor mekaar het vuile werk op te knappen. Ze hebben echt iets voor elkaar over.'' Goes moet het in de eerste wed strijd van het seizoen doen zonder doelman Brian Meulmeester en aan valler Sylvio Hage. Meulmeester kreeg vorige week tegen Huizen rood en is voor één duel geschorst. Hage neemt een schorsing mee van vorig seizoen bij Yerseke en is eveneens niet be schikbaar. Daniël Wissel en Sjoerd Verhulst zijn vanwege blessureleed niet inzet baar. ,,In de voorste linie wordt het even puzzelen'', stelt Pennings. Tim de Winter stapte uit tijdens de dins dagtraining. Hij kampt met heup klachten. Het is nog onzeker of hij te gen Dovo in actie komt. Nadat Reguillo Vandepitte aan het eind van het vorig seizoen had aangegeven geen aanvoerder meer te willen zijn, leek Fabian Wilson zijn logische opvol ger. De rechtsback bedankte echter voor de eer. Rik Impens (24) wilde de band wél dragen. ,,In mijn derde seizoen bij Hoek is dit een nieuwe stap voor me'', zegt de Belgische vormgever. ,,De afge lopen twee jaar kon ik me vooral op me zelf richten, nu moet ik laten zien dat ik volwassener ben en ook leren om wat meer op mijn strepen te staan. Ik vind het een eer om aanvoerder te zijn.'' Voortouw nemen En, zo benadrukt Impens, hij is bij Hoek echt niet de enige kapitein op het schip. ,,Binnen onze selectie hebben we ge noeg jongens die in het veld het voor touw nemen. Gert-Jan van Leiden coacht veel van achteruit, op het mid denveld doen Reguillo Vandepitte en Jonathan Constansia dat ook. We heb ben in iedere linie wel leiders.'' Volgens de aanvoerder staat er so wieso een sterke selectie. Impens: ,,Ik denk dat er nu een heel goede groep staat. Er zit veel voetballend vermogen in en in de kopjes zit het ook goed. We hebben veel nuchtere en rustige jon gens. Aan ons spel verandert ook niets door alles wat er is gebeurd. In de breedte zijn we denk ik ook sterker dan vorig seizoen. We zijn meer comple mentair aan elkaar.'' Tegen FC Lisse wil Impens goed van CONSTANSIA Binnen onze selectie hebben we genoeg jongen die in het veld het voortouw nemen start gaan. ,,Lisse is wel altijd een ste vige, stugge ploeg. We moeten vooral naar onszelf kijken. De club en wij als spelersgroep hebben ambities. Die moe ten we dit seizoen waarmaken.'' zaterdag 24 augustus 2019 GO Rick van Dron- gelen (foto) gaat morgen met HSV op bezoek bij Karlsruhe. Na drie speelron den is de Axe laar met zijn ploeg koploper in de Tweede Bundesliga. HSV verza melde zeven punten. Mor gen (aftrap 13.30 uur) kan HSV - met aan voerder Van Drongelen - al in de dubbele cijfers komen. 3 De organisatie van de Borsele Sloepoort Cup heeft geen ver vanger meer kunnen vinden voor Jeka. De Bredase club meldde zich woensdag af. Daardoor be staat één van de twee poules van de finale dag van cate gorie B uit slechts drie clubs: Terneu- zen, Kapelle en Nieuwdorp. Goes maakt zich op voor het seizoen van de lange adem Len Wolters -Ruud Pennings (58) Na een onstuimige voorbereiding begint voor Hoek vanmiddag het echte werk in de derde divisie, thuis tegen FC Lisse. Zonder Hugo Van- denheede, zonder assistent-trainer David Destorme, maar wel met de nieuwe trainer Lieven Gevaert op de bank en Rik Impens als kersverse aanvoerder. ,,Zo'n voorbereiding heb ik nog nooit meegemaakt'', zegt de nummer 10. „Maar in de groep is het rustig en zit het goed.'' Barry van der Hooft Hoek -Rik Impens (24) Lieven Gevaert kan vandaag in zijn eerste wedstrijd als trainer van Hoek geen be roep doen op Jonathan Con- stansia. De middenvelder (33) kreeg in de play-offs tegen VVSB twee keer geel en is daardoor voor één wedstrijd geschorst. Steven Smulder, die deze zomer overkwam van Jong NEC, zal vrijwel zeker zijn vervanger worden op het middenveld. De 21-jarige voetballer uit 's-Heerenhoek, die ook negen jaar in de jeugdopleiding van Feyen- oord speelde, liet tijdens de voorbereiding een erg goede indruk achter. Ruud Pennings tijdens de voorbereiding in gesprek met Hiep Nguyen (15) en Mart de Kroo. foto johan van der heijden a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41