ACHTER DE SCHERMEN 12 ZEELAND Waar het centrum is, vragen internationale gasten weleens aan receptioniste Sandra Fierens, geboren en getogen in Schuddebeurs. Ze kan er om lachen, want Hostellerie Schuddebeurs is het centrum van het dorpje op Schouwen-Duiveland. Golfers en fietsers verblijven er graag. Deze krant keek mee. „Mijn brillenglazen besloegen van een half ontblote hotelgast." bruisende boter zakken. Sinds 1998 werkt hij bij de hostellerie. Sinds 2007 is hij eigenaar. De za ken gaan goed. In deze tijd van het jaar zitten restaurant en kamers vol. De kamerbezetting is al jaren 72 procent. „Uitbreiding van acti viteiten ambieer ik niet. Hier kan ik prima mijn personeel en kosten van betalen. Ik koester wat ik heb bereikt. Onze tweejarige restyling is bijna achter de rug. Alleen de lobbyruimte en toiletgroepen moeten voor het einde van dit jaar nog worden aangepakt." Wie kun je beter naar het werk achter de scher men van de oude hostellerie met De doelgroep van Hostellerie Schuddebeurs is vijftigplus. Er is samenwerking met verschillende golfbanen in de regio. „Wij zijn geen doorsnee toeristenfuik. Gas ten komen doelbewust naar ons toe. Het is een cliché, maar het draait ook echt om hen. Mijn tent draait niet om mij. Elke klacht zie ik als een tweede kans. Je online- reputatie is een groot ding. Ik ga er met mijn brigade mee aan de slag. Van mijn personeel verwacht ik ook geen toneelstukje. Ze moeten gewoon hun gastvrije zelf zijn. Een aantal jaren geleden was de voormalige koning van België, Al bert II met zijn Italiaanse vrouw Paola Ruffo di Calabria, te gast. Hoe ik ze te woord moest staan, vroeg ik de hofhouding. „Gewoon met meneer en mevrouw", luidde het antwoord. zijn plavuizen, metselwerk, gelag kamer en tweeëntwintig kamers, vragen dan Sandra Fierens (46). ,,Op mijn elfde jaar werkte ik hier al mee met de was. Toen was het hotel in eigendom van familie Ar kenbout. Ik woon op een steen worp afstand. Heb hier ook in de bediening en schoonmaak ge werkt. Je kunt mij een manusje van-alles noemen. Ondanks uit stapjes naar Goes en Noord-Hol land kom ik altijd terug in Schud debeurs en bij het hotel. Voor gas ten geldt bijna hetzelfde. We heb ben veel terugkerende gasten. Er zijn afstandelijke gasten én aar dige gasten. Daar leer je mee om gaan." Schoonmakers Marion en Mi randa komen weinig in contact met gasten. Zij zorgen juist dat ka mers tip top in orde zijn. Bij het opmaken van bedden, het stofzuigen, prullenbakken legen en schoonmaken, komen ze voor verras singen te staan. „Altijd eerst kloppen voordat j je een kamer be treedt. Ook al hangt de kamersleutel be neden, je weet nooit wat er is ach tergelaten", vertelt Miranda. ,,Onder- broeken onder het bed en peuken in de prullenbak zijn niet eens de smerigste din gen die we tegenkomen. Telefoonopladers worden het vaakst vergeten. Tele foons en alles wat dor de brie venbus past, wordt gratis opge stuurd. Ik trof op de kamer eens een half ontblote gast aan. Snel trok ik de deur weer dicht. Van de schrik waren mijn brillenglazen beslagen." Dieren Marion ziet dat bij haar werk de gast centraal staat. ,,In de house keeping is de werksfeer prima. Geen beestenboel, zoals bij mijn thuis in Nieuwerkerk. Ik heb veel dieren daar." Als ik thuis kom in Zierikzee, laat ik het werk ook achter mij", vult collega Miranda aan. ,,Dan denk ik even niet aan schoonmaken. Dan ga ik aan de slag met mijn hobby kalligrafie, de kunst van schoonschrift." Bart de Bree (49), eigenaar en chef-kok, laat een zeetong in de zaterdag 24 augustus 2019 Geen doorsnee toeristenfuik Gerrit van Loon Jean Paul Kosten, Bart de Bree, Yan- nick Verseput en Remco Hanse bereiden het diner voor. Marion (met stofzuiger) en Miranda houden de boel schoon. Carlos Rolsma legt de route uit die Inge Herteleer, Lieven en Lau rens Bouckaert uit België willen fietsen. Het origi nele oude gebouw staat op de achter grond. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER Schuddebeurs Receptioniste Sandra Fierens controleert elke hotelkamer. Hier een van de acht tuinkamers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40