9 Het lijkt dan of je vliegt. En vliegen is leuk! zaterdag 24 augustus 2019 en nog zes parkoersen, oplopend in moeilijkheidsgraad. Bij het begin van elke klimroute staat een bord met informatie over het aantal hin dernissen, de lengte en de moeilijk heidsgraad. De hoogte van het par koers varieert van twee meter (kids- parcours) tot tien meter (trajecten 5 en 6). Elke route begint met een klim omhoog op een houten ladder. En dan volgt het klauteren, zweten en zwoegen van het ene platform naar het andere. Aan de staalkabels hangen netten, houten obstakels, touwen. Alles beweegt, wat het klimmen wiebelig en dus moeilijker maakt. Gelukkig zit je altijd goed vast aan de staalkabels. Als je valt, val je nooit echt. Je kunt altijd weer verder. En vanaf de grond houden de instructeurs de klimmers in de gaten. ,,Dat geeft een veilig gevoel", vinden Sterre en Evelien. Even pauze aan de zonnige pick nicktafel in het midden van het klimbos, met zicht op de actie van anderen. Een lekker plekje, ook voor niet-klimmers, die gratis toegang hebben. De meiden zijn net klaar met route 4. ,,Met lastigere obsta kels. Niet hoger dan parkoers 3, maar het klimmen was moeilijker", eva- lueren ze bondig. Ze mogen tweeën half uur klimmen en die tijd zit er voor een groot deel op. De pauze mag dus niet te lang zijn. Op naar traject 5: hoger én weer een graadje moeilijker. De route be gint bovenaan de ladder, op tien me ter hoogte, met een los plateautje dat aan vier touwen aan de bovenkabel hangt. Erop stappen is lastig. ,,Oeh, het wiebelt!", roept Sterre. ,,Ik ga gil len hoor. Van blijheid... En bang heid." Met het opstappen moet je ook afzetten en dan zwiert ze een heel eind door de lucht naar het volgende platform. Gelukt! Route 5 is duidelijk moeilijker dan de vorige. Gelukkig zit ook hier weer een mooi tokkelbaan in. Conclusie: Hoger, moeilijker, en ger. Maar ook leuk! ,,De hoogte en de obstakels maken het spannend", zegt Evelien. Tokkelbanen Er is nog tijd voor één parkoers. De meiden twijfelen. Zullen ze 6 doen? Maar dat is nog moeilijker en zo ziet het er ook uit. Ook begint er wat ver moeidheid te komen. Ze kiezen er voor af te sluiten met nog een keer parkoers 3. Die leuke, met de vele tokkelbanen, waar je niet zo veel hoeft te klimmen. Want klimmen is leuk, maar vliegen nóg leuker. GO Sterre (links) en Evelien klimmen, meters boven de grond, over parkoers 1. fotos marieke mandemaker Sterre heeft de karabijnhaken vastgeklikt aan de staalkabel. Evelien: ,,De hoogte en de obstakels maken het spannend,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37