O 0) 8 ZEELAND De Middelburgse vriendinnen Sterre (12) en Evelien (13) houden wel van een sportieve uitdaging. Net terug van vakanties in het buitenland, zoeken ze nu het avontuur dichter bij huis, in het klimbos in Westenschouwen. Haak maar aan, we gaan de boom in! ZOMER 2019 KLIMMEN EN KLAUTEREN zaterdag 24 augustus 2019 WAT IS ER TE DOEN? TIP 1 Smaak aan Zee, Ouddorp Duin Zin in Egyptische falafel, Thaise curry of Britse fish 'n chips? Kom vandaag (12.00 tot 23.00 uur) of morgen (12.00 tot 21.00 uur) naar het foodtruckfestival Smaak aan Zee om te genieten van een grote variatie aan lokale en internationale gerechten. Meer info: smaakaanzee.nl. Vestingfeesten, Hulst Vandaag en morgen kunt u een kijkje nemen bij de Vestingfees ten in Hulst. Er is onder meer een braderie, een speurtocht, een rommelmarkt en livemuziek. Meer info: vestingfeestenhulst.nl. TIP 3 Kids Festival, Grijpskerke Kinderen kunnen zich vandaag van 10.00 tot 17.00 uur verma ken op Hof Poppendamme tij dens het Hatseflats Kids Festi val. Er zijn onder meer work shops, foodtrucks, en een meet en greet met Anna en Elsa van Frozen. Toegang is gratis; de eerste honderd kinderen krijgen een verrassing. Ook is er van 09.00 tot 17.00 uur een rommel markt in Grijpskerke. Havendagen, Zierikzee Vandaag is de laatste dag van de Havendagen in Zierikzee! Be zoekers kunnen genieten van een markt, vaartochten, folklore, sport, muziek en culinaire ver rassingen. Vandaag kunt u van 11.00 tot 02.00 uur terecht bij de Nieuwe Haven te Zierikzee. Om 23.00 uur wordt er vuurwerk af gestoken. Meer info: havenda- genzierikzee.nl Expositie keramiek en glas, Heinkenszand In galerie 't Kunstuus in Hein- kenszand is een expositie te zien van Funda Ozyer (keramiek) en Ergun Arda (glas). De ten toonstelling is vandaag open van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Dubbelconcert, Terneuzen Vanavond is er van 19.30 tot 20.30 uur een dubbelconcert door André Knevel op orgel en Liselotte Rokyta op panfluit in de Grote Kerk in Terneuzen. Toegang is 8 euro. Spreekuur archeologie, Oostkapelle Wel eens iets bijzonders gevon den op het strand in Zeeland? Kom van 13.30 tot 15.30 uur naar Terra Maris en laat de gevonden objecten zien aan de conserva tor van de archeologische col lectie van het Zeeuws Genoot schap, Aagje Feldbrugge. Wie weet kan zij vertellen wat het precies is en uit welke tijd het komt. Deelname is gratis, exclu sief museumbezoek. Mosselfeesten, Philippine De mosselfeesten van Philippine worden gevierd met een kermis, rommelmarkt, braderie en live muziek. En natuurlijk kunnen er verse mosselen geproefd wor den! Bezoek vandaag of morgen vanaf 08.00 uur het centrum van Philippine. Meer info: stichtingmosselstad.nl. Inloopexcursie, Den Bommel Vandaag kunt u tussen 10.30 en 11.30 uur een kijkje nemen bij pluimveebedrijf Eibaar (Tilsedijk 6). Krijg alles te horen over de kippen, de stal, het verzamelen en sorteren van de eieren en wat er verder nog meer bij het houden van kippen komt kijken. Aanmelden is niet nodig en deel name is gratis. TIP 10 Kunstspoor, Kats Vandaag en morgen kunt u een kijkje nemen langs het Kunst- spoor, een kunstroute met werk van de op Noord-Beveland wo nende of werkende kunstenaars. Er zijn ruim twintig locaties ver spreid door onder meer Kats, Kortgene en Colijnsplaat. Route en meer info: kunstspoor.nl. KLIMBOS WESTEN- SCHOUWEN at aanhaken is essentieel bij i het klimmen, blijkt tijdens de instructie. Luna, mede werker bij het klimbos, geeft de meiden elk een gordel met twee beenlussen en een heupband. Evelien en Sterre stappen erin en Luna trekt de rie men om hun heupen stevig aan. Dan krijgen de meiden allebei een setje van twee aan elkaar verbon den kabels met aan de uiteinden karabijnhaken. De kabels worden aan de heupband bevestigd. Met de karabijnhaken moet je je bij het klimmen vasthaken aan de staal kabels op de parkoersen. Sterre klikt haar karabijnhaken aan de kabel langs de ladder van het oefenparkoers. Luna kijkt mee en geeft aanwijzingen. Het is even wennen met dat aanhaken. Het systeem zit zo in elkaar dat je al tijd met één haak vastzit. Het is niet mogelijk beide karabijnha- ken tegelijk los te maken. Je kunt dus niet vallen. Om je over het parkoers te verplaatsen, moet je de haken steeds om de beurt los maken en een stukje verder weer vastmaken, bijvoorbeeld als je om een obstakel heen moet klimmen. Je maakt dan een haak los, klikt hem aan de andere kant van het obstakel weer aan de kabel en maakt vervolgens de tweede haak los en brengt die ook naar de an dere kant. Door een knop op de karabijnhaak in te drukken, klikt hij open; door de haak aan de ka bel te haken, klikt hij dicht. Ziplijnen Klik, klik: de meiden hebben snel door hoe het werkt met die ha ken. Parkoers 1 is een rondje om in te komen, parkoers 2 slaan ze over ('lijkt te veel op 1'), op naar nummer 3! Niet zo moeilijk én populair vanwege de vele ziplij- nen die in het traject zitten. Tus sen het klauteren door kun je je veiligheidshaak vastmaken aan een staalkabel en zo een eind door het bos tokkelen. ,,Het lijkt dan of je vliegt", zegt Evelien. ,,En vliegen is leuk!" In het klimbos in Westen- schouwen zijn een kidsparkoers GO Tijdens de zomer is er overal in Zeeland van alles te doen, zien en beleven. Wij zetten elke dag een aantal tips voor je op een rij, met dank aan VVV Zeeland. TIP 2 TIP 4 TIP 5 TIP 6 TIP 7 TIP 8 TIP 9 Kijk voor een compleet over zicht op vvvzeeland.nl. Havendagen in Zierikzee. archieffoto dirk-jan gjeltema Waar zijn we? In de bomen Wie zijn er? Sterre en Evelien 'Oeh, het wiebelt, ik o ga gillen hoor' Carla van de Merbel Klimbos Zeeuwse Helden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36