Vraaen Vlissingen zoekt met moskee naar andere plek Omrijden voor laatste werkzaamheden aan knooppunt Sloeweg m 2 MAIKEL HARTE VROESER Column Volgende week zaterdag komt in het kader van de herdenking van de Slag om de Schelde koning Willem- Alexander naar Terneuzen en ik heb eigenlijk een paar vragen voor hem. Zo zou ik eigenlijk wel wil len weten waarom zijn tante haar roepnaam heeft laten veranderen van Marijke in Christina. Ik voel me echt een beetje dom dat ik er nu pas na haar overlijden achter kom dat ze eigenlijk Marijke heette. paar straten verder, maar ik heb ja renlang in de Julianastraat in Ter- neuzen gewoond, dat is in de Oranjebuurt. Zo'n Oranjebuurt laat zich raden qua straatnamen: Juliana, Bernhard, Beatrix, Irene, Margriet en dus ook Marijke. Ik ben tientallen keren door de Ma- rijkestraat gelopen en gefietst en nooit heb ik me afgevraagd: wie was dat dan eigenlijk? Stom van me hè? Het moet voor gemeentes toch ook wel raar zijn geweest dat zo'n prinses ineens haar roepnaam veranderde, waardoor die straat naam eigenlijk niet meer klopte. Je hebt dus nu in sommige plaatsen een Marijkestraat en in andere een Christinastraat, terwijl het om de zelfde persoon gaat. Zou prinses Christina zich dat vooraf gereali seerd hebben? Willem-Alexander vragen en dat zou ik ook graag willen weten of hij nog een berichtje van Donald Trump heeft gekregen waarom die nu eigenlijk niet naar de herden king komt. Op een gegeven mo ment was er sprake dat ook Trump zou komen, maar dat gaat dus niet door. Normaal twittert hij waarom hij dingen wel of niet doet, maar dat heeft hij bij deze aangelegenheid niet gedaan. He laas, het was wel leuk geweest als we onderwerp waren geweest van een twitterbericht van de Ameri kaanse president, het bezoek aan Denemarken heeft hij immers ook via Twitter afgezegd. Dat had hij bij ons ook mogen doen: ,,I will not come to Sealand, because they don't want to sell Walcheren Had ik mooi gevonden. Normaal twittert hij waarom hij dingen wel of niet doet DE STELLING Vandaag: Op een barbecue hoort vlees Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Man opgepakt na mishandeling Fietser gewond na ongeval truck NIEUWVLIET Meterkasten raken overbelast Hij beloofde donderdag in de com missievergadering aan de vertegen woordiger van de omwonenden en de commissie van de gemeenteraad samen op zoek te gaan naar een passende locatie. „Waarbij het voor de hand ligt dat we in eerste instan tie naar de eigen gemeente kijken." Van der Pluijm, inspreker na mens de omwonenden, vroeg de Leegstaand clubhuis aan Baskensburgplein is wellicht een optie gemeente nadrukkelijk verant woordelijkheid te nemen voor de overlast die de moskeebezoekers al jaren veroorzaken in de wijk met smalle straatjes en te weinig par keergelegenheid. Die verantwoor delijkheid komt voort uit het feit dat de gemeente twintig jaar gele den over de hoofden van de omwo nenden besloot de moskee van de Bouwen Ewoutstraat naar de voor malige school aan de Schuitvaart- straat te laten gaan, ondanks dat omwonenden waarschuwden voor parkeeroverlast, betoogde Van der Pluijm. De gemeente staat ook toe dat het gebedshuis 24 uur per et maal open is, verweet hij. Verhuizen Het bestuur van de moskee kocht het gebouw in 2001 van de ge meente. In 2006 werd het al zo druk met auto's dat omwonenden bij de gemeente aan de bel trokken. Tot nu toe zonder resultaat, ondanks diverse overleggen. Dat doet de ver houdingen tussen enkele omwo nenden en de mensen van de mos kee geen goed, liet Van der Pluijm doorschemeren. Het moskeeb estuur wil zelf ook graag verhuizen, liet bestuurder Mohammed el Fassi eerder al weten. De moskee wordt te klein voor alle bezoekers. Ge dacht wordt aan de omgeving van Baskensburgplein. Het leegstaande clubhuis daar is wellicht een optie, opperde Sjaak Rijkse (SP). Ruilen De gemeente zal de moskee niet fi- nanciëel steunen, benadrukte De Jonge. Maar ruilen kan wellicht wel, stelde Rijkse voor. Het moskee bestuur zegt niet genoeg geld te hebben voor nieuwbouw. Het had een vergroting van het huidige ge bouw op stapel staan met een bo venverdieping. De 450.000 euro die daarmee gemoeid gaat, blijft voor lopig op de plank liggen. Tot en met 6 september 2019 wor den er nieuwe blauwe bewegwijze ringsborden boven en langs de we gen geplaatst. Van maandag 26 tot en met vrijdag 30 augustus is een deel van de Bernhardweg West (N254) daarom telkens van 20.00 uur tot 6.00 uur dicht in beide rich tingen. Het gaat om het gedeelte vanaf de afslag Nieuwdorp tot de tijdelijke rotonde op de Sloeweg (N62). De afrit vanuit Middelburg naar Nieuwdorp blijft open. Van maandag 2 september tot en met vrij dag 6 september is de Wes- terscheldetunnelweg (N62) telkens van 20.00 uur tot 6.00 uur in beide richtingen dicht. Het gaat om het gedeelte ter hoogte van de Assen- burgweg tot de tijdelijke rotonde op de Sloeweg (N62). Omleiding Het verkeer wordt geadviseerd de gele borden te volgen. De omlei dingsroute is via de Europaweg- Oost. De Westerscheldetunnel blijft beschikbaar. Houd rekening met een paar minuten extra reis tijd. De borden komen aan portalen over de weg heen te hangen ofwor- Dertien palen de grond in voor nieuwe wegwijzers boven en langs de wegen den aan een stelling bevestigd. In totaal worden dertien palen de grond in getrild. Voor direct omwo nenden kan dit voor geluidshinder zorgen. TOEN EEN VROLIJK ZONNI®, MAAR WARM ZOMERS WEEKEN6»... MO® NIET NATIONAAL HITTEPLAN HEETTE zaterdag 24 augustus 2019 Tegenwoordig wonen we een Kan iemand dat zaterdag aan Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik stoor mij aan vloeken in een voorstelling 2280 stemmen VLISSINGEN Een 26-jarige man uit Ka- pelle is donderdagavond aangehouden op verden king van mishandeling van een 19-jarige jonge man op Boulevard Evert- sen in Vlissingen. Enkele jongeren zaten rond 22.30 uur op het strand toen ze geschreeuw uit het water hoorden komen. Ze namen een kijkje bij het water en zagen een aantal mensen zwemmen. Opeens kwam de Kapellenaar uit het water achter hen aan en bedreigde hen. Even later volgde hij de groep met een auto, stapte uit en sloeg een van de jonge ren op zijn gezicht. PHILIPPINE Een fietser is gisteroch tend gewond geraakt, toen een vrachtwagen in de Havenstraat in Philip pine een aantal marktkra men omver reed. De vrachtwagen raakte de marktkramen rond 10.40 uur bij het passeren, waardoor ze omvielen. Hoe de fietser daarbij precies werd geraakt, was gisteren nog niet be kend. Het slachtoffer is na het ongeval door am bulancepersoneel onder zocht en vervolgens naar het ziekenhuis gebracht. De brandweer is don derdagavond en gister ochtend twee keer uit gerukt vanwege overbe laste meterkasten. De brandweer van Cad- zand kreeg donderdag om 21.54 uur een mel ding van een brand op camping De Boshoeve aan de Adornisdijk in Nieuwvliet. Op de cam ping bleek een meter kastje van een stacara van overbelast te zijn. In Kapelle werd de brandweer gisteren op geroepen, nadat een vreemde lucht was ge roken aan de Lange- gracht. Ook daar was de meterkast overbelast. Wethouder John de Jonge gaat dit najaar met het bestuur van de Toubamoskee in Vlissingen op verkenning naar mogelijkhe den voor een verhuizing van het gebedshuis uit de Schuitvaart- straat. Claudia Sondervan Vlissingen -Sjaak Rijkse, SP Het nieuwe knooppunt Drie Klauwen in de Sloeweg gaat over ruim een maand open, maar voordat het zover is moet de weg nog een aantal keren deels worden afgesloten voor werkzaamheden. Arjen Nijmeijer Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2