Lozano vertrekt 'als gelukkig man' Hockeysters vernederen Engeland en gaan op voor titel en olympisch ticket 23 Na de slechtste EK-start ooit staan de Nederlandse hockeysters morgen in Antwerpen 'gewoon' in de finale. In de halve finale werd geen spaan heel gelaten van de Engelse vrouwen: 8-0. Het was een mooie meevaller voor de Oranjevrouwen dat de strafcor ner gisteravond eindelijk lekker liep. Vijf pogingen leverden tegen Engeland doelpunten op. De eerste twee strafcorners gingen er meteen in. Na de sleeppush van Ireen van den Assem en de scrim mage die daarop volgde, mikte Lau- rien Leurink de bal fraai hoog in het doel: 1-0. Bij de tweede strafcorner was Caia van Maasakker trefzeker: 3-0. Tussendoor bekroonde Lidewij Welten een fraaie solo met een kei hard backhandschot. In de tweede helft voerden Marloes Keetels, Xan de Waard, Van Maasakker, Welten en Leurink de score op tot 8-0. Na de slechte EK-start met twee remises in de groepsfase liet Neder land tegen Engeland zien dat er veel schwung in de ploeg zit. Bij vlagen ging de bal lekker van stick naar stick. Maar Oranje haalde nooit de hele wedstrijd een hoog niveau. Goede periodes werden te veel af gewisseld met slordigheden en miscommunicatie. De eclatante overwinning op Engeland verhult niet dat er nog werk aan de winkel is voor bondscoach Alyson Annan. De vraag is gerechtvaardigd in hoeverre de trip vorige maand naar Tokio van invloed is geweest op de fysieke gesteldheid van de speel sters. Oefenstage De Oranjestaf had eind juli een voorbereidingsweek in Japan ge pland om kennis te maken met de faciliteiten en het klimaat met het oog op de Olympische Spelen. De 24-koppige Oranje-selectie vertrok op 22 juli voor een oefenstage naar Japan. Zo werkte Nederland de EK- voorbereiding in Tokio af. Hockeysters kregen afgelopen half jaar moordend speelprogramma en reisschema voor hun kiezen Dat klinkt raar, zeker gezien het moordende reis- en speelpro- gramma dat de internationals het afgelopen half jaar al voor hun kie zen hadden gekregen. Door de komst van de nieuwe landencom petitie, de Hockey Pro League, speelde Nederland tussen januari en juni achttien interlands over de hele wereld. Oranje begon de Pro League-campagne in Nieuw-Zee- land en Australië. Na wedstrijden in de VS, Argentinië en China ein digde de trip dit voorjaar in Europa. Aangezien Annan kon putten uit een selectie van 32 speelsters kwa men niet alle internationals in alle Pro League-duels aan bod. Jetlags Desondanks was het een zwaar halfjaar voor een groot aantal inter nationals. Zo speelde middenvelder Margot van Geffen alle verre uit- duels en klaagde ze eerder al over de vele jetlags. Na de finale van de Pro League eind juni konden de Oran jevrouwen een paar weken bijko men, waarna ze opnieuw vele vlieguren moesten maken voor de Tokio-trip. Verdediger Ireen van den Assem stelde begin augustus in deze krant dat de reis naar Tokio 'wel pittig was'. ,,Het is een lange vlucht, je hebt een jetlag, traint hard. Maar uiteindelijk haal je ook veel energie uit zo'n trip'', vond Van den Assem. Aanvoerder Eva de Goede wil nog niet te vroeg conclu sies trekken. ,,Na het EK moeten we evalueren of de trip naar Japan ver standig is geweest'', zei ze deze week in de Volkskrant. ,,Maar het was ook inspirerend om nu al het olympische gevoel op te roepen.'' Inspirerend was het spel van Oranje gisteravond bij tijd en wijle. Morgenmiddag volgt de laatste kans om een hele wedstrijd te vlammen in de EK-finale. Als bo nus wacht voor de winnaar van de Europese titel een olympisch ticket. Vrouwen Mannen Bij dit soort deals is het voor de bui tenwacht echter onmogelijk om zonder inzage in contracten te zien wie precies wat krijgt van de totaal som. PSV is niet de enige partij. Ook Pachuca, de oude club van Lozano, deelt mee, net als zaakwaarnemer Mino Raiola in de vorm van miljoe nen aan makelaarsfee. Zeker is dat PSV er altijd op heeft ingezet om van Lozano zijn record transfer te maken en iets hoger uit te komen dan de 34 miljoen euro voor Memphis Depay in 2015 naar Manchester United. PSV huurde inmiddels zelf spits Kostas Mitroglou en wil met een deel van het Lozano-geld nog een versterking halen in het slot van de transfermarkt. PSV houdt in het midden voor welke linie dat is. Spe lers als Ritsu Doan van FC Gronin gen en Alireza Jahanbakhsh (Brighton, voorheen AZ) zijn in beeld, maar niks is concreet. PSV heeft even tijd, pas op 31 augustus is de eerste wedstrijd waarin een vol- gende aankoop speelgerechtigd zou zijn. Zo'n aanwinst mag volgens de UEFA-regels niet uitkomen in de Europa League-return tegen Apol- lon Limassol van donderdag. Gelukkig man ,,Ik vertrek bij PSV als een gelukkig man'', liet Lozano op de website van de Eindhovense club weten. De 35-voudige international van Mexico stond bij PSV nog tot medio 2023 onder contract. Hij verbleef deze week al enige dagen in Napels om zijn overstap af te handelen. Lozano speelde voor de Braban ders in totaal 79 wedstrijden waarin hij 40 keer trefzeker was. In 2018 vierde hij met PSV de landstitel. ,,Ik wil alle fans bedanken voor hun ge- weldige support in de afgelopen ja ren. Het kampioenschap was een ongelooflijk moment, echt fantas tisch. De mensen bij de club heb ben mij en mijn gezin direct het ge voel gegeven dat ik hier thuis was. Daarvoor wil ik iedereen bedan ken.'' PSV wist zich dit seizoen niet te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De Eindhovense club miste daardoor vele miljoenen aan inkomsten. De lucratieve transfer van Lozano kan PSV in financieel opzicht derhalve goed gebruiken. Sportief gezien le vert de ploeg van trainer Mark van Bommel door het vertrek van de Mexicaanse dribbelaar echter veel scorend vermogen in. zaterdag 24 augustus 2019 Schwung zit er weer volledig in bij Oranje Natasja Weber Antwerpen Caia van Maasakker (tweede van links) viert haar benutte strafcorner, de 3-0, met de rest. foto epa UITSLAGEN Halve finales Engeland - Nederland 0-8. Doelpunten Oranje: Leurink (2x), Welten (2x), Van Maasakker (2x), Keetels, De Waard. Spanje - Duitsland nnb Programma Morgen 13.30 uur: strijd om brons, Engeland - Spanje/Duitsland 16.00 uur: finale, Nederland - Spanje/Duitsland Programma Vandaag 18.00 uur: strijd om brons, Duitsland - Nederland 20.30 uur: finale, Spanje - België Hirving Lozano is officieel speler van Napoli. De aanvaller tekende gisteren bij de Italiaanse club, die hem overneemt van PSV. Met de deal zou een bedrag van zo'n 40 miljoen euro gemoeid zijn en er wordt gesproken over een recordtransfer in de historie van zowel Napoli als PSV. Maarten Wijffels/ANP Eindhoven De transfer van Hirving Lozano is afgerond. foto napoli

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23