II KNVB is nog niet klaar met verplaatsen 20 Steven Kruijswijk begint aan Vuelta met als doel de eindzege Op 28 juli beleefde hij het mooiste moment uit zijn carrière: op het podium van de Tour de France. Na zijn derde plaats daar start Steven Kruijswijk vandaag in de Vuelta met hoge ambities. Hij wil winnen. Matige start Anne van Dam Evenepoel (19) blijft langer WADA trekt licentie lab in Vlak voor de ploegenpresentatie in Moraira begon, vroeg een bui tenlandse journalist of Steven Kruijswijk hier is om het team te helpen. Steven Kruijswijk knikte. ,,Ik ben hier om het team te hel pen door de Vuelta te winnen." Er volgde een ondeugend lachje bij de nummer 3 van de voorbije Tour de France, zittend naast ploegmaat en medekanshebber Primoz Roglic. ,,Ik zou graag die gene zijn die wint. Maar we zijn hier met een heel sterke ploeg voor het klassement en Primoz is ook één van de favorieten. Tijdens de wedstrijd, halverwege waar schijnlijk, gaan we vanzelf zien wat onze tactiek moet zijn. Tot die tijd hebben we onze persoonlijke ambities om zo hoog mogelijk te eindigen. We moeten zien of we elkaar daarin moeten helpen, of ons eigen plan kunnen trekken zonder elkaar in de weg te rijden. Ook kunnen we het spel een beetje spelen, laat de anderen maar in de achtervolging moeten." Het mag duidelijk zijn. Kruijs- wijk zit vol vertrouwen. Hoe kan het ook anders, zo kort na zijn beste prestatie in een grote ronde ooit. Op 28 juli werd hij op de Champs-Élysées gehuldigd en op het Tourpodium was zijn lach zo mogelijk nog breder dan die van winnaar Egan Bernal. Eindelijk, na al die jaren en zo vaak al zo goed, was er de tastbare beloning in een grote ronde. ,,Ik ben hier daarom relaxed", zegt Kruijswijk. Met de borst vooruit onderging hij vanaf don derdag de plichtplegingen die ho- Tijdens de wedstrijd, waarschijnlijk halverwege, gaan we vanzelf zien wat onze tactiek moet zijn ren bij de start van een grote ronde. Met de zweetdruppels op zijn gelaat, hier aan de snikhete Costa Blanca. ,,Ik weet dat ik kan strijden om de winst in een grote ronde. De druk voor deze Vuelta wordt voor mijn gevoel wat weg gehaald, omdat ik mijn grootste doel van het seizoen al heb ge haald. En ik haal vertrouwen uit mijn beste resultaat in de Tour." Hij weet alleen niet precies hoe zwaar de Tour fysiek op hem door weegt. Na de Tour was hij een weekje in Nederland voor de hel denverering bij enkele criteriums, daarna vloog hij naar Monaco, waar hij woont. ,,Daar was ik ook wel echt aan toe. Gewoon, thuis zijn met mijn familie. Helemaal ontstressen." Toch pakte hij al gauw de trainingen weer op. Amper vier weken zitten er tussen het einde van de Tour en het begin van de Vuelta, maar Kruijswijk denkt de combinatie aan te kunnen. Net als vorig jaar toen hij na een sterke Tour (5de) pas in de laatste bergrit van het podium werd gereden (4de). ,,Dat ik niet op het podium eindigde was zuur. Maar vorig jaar heb ik laten zien dat ik in beide rondes kan presteren, hopelijk dit jaar weer. Ik vind het juist ook wel fijn dat de periode ertussen niet nog langer duurt. Nu kon ik het niveau van de Tour behouden." Mocht hij over drie weken op het podium staan in Madrid dan zou hij de derde Nederlander zijn De KNVB zegt nu al dat het vaker voor zal komen. Jan Bluyssen, bij de KNVB coördinator wedstrijdzaken, denkt toch dat iedereen uiteindelijk daar zijn voordeel mee doet. Wat betekent plaatsing van de clubs voor de groepsfase straks voor het speelschema van de eredivisie tot de winterstop? ,,We proberen dezelfde lijn voor te stellen als die reeds is ingezet'', zegt Bluyssen. ,,Het is lastig om daar nu al op vooruit te lopen. We wachten de lotingen voor de Champions League en Europa League af. En er is dit weekeinde ook nog de loting voor de eerste ronde van de KNVB-beker. Daarna gaan we direct aan de slag om, in te genstelling tot de afgelopen weken waar we wekelijks te maken met hadden met verplaatsingen, direct tot aan de winterstop het pro gramma vast te stellen.'' Voor de voetbalsupporter is en blijft het wennen. ,,Het is goed voor iedereen'', stelt Bluyssen. ,,Voor de deelnemende clubs om zich te kun nen plaatsen voor de poulefase. Ook voor de andere clubs, er gaat immers een percentage van de Eu ropese inkomsten naar de overige clubs. De spelers gaan hardere en betere wedstrijden spelen, daar worden ze beter van. De supporters gaan de mooie wedstrijden in Eu ropa zien. Thuis en uit.'' Maar in het weekeinde is het dus Het blijft wennen maar het is goed voor iedereen. Voor alle clubs, voor spelers en de fans maar afwachten of hun favoriete club in actie komt. Dit weekeinde spelen Ajax, PSV, Feyenoord en AZ niet. De wedstrijden Ajax-Fortuna Sittard en PSV-FC Groningen zijn verplaatst naar 25 september, Feyenoord-AZ is nu op 26 septem ber. Bluyssen: ,,De verplaatsingen kunnen vervelend zijn, maar we zijn met zijn allen verantwoordelijk om het Nederlandse voetbal naar een hoger plan te trekken. We voor zien echt in de behoefte van de clubs. En alle tegenstanders van de Nederlandse clubs, op Hapoel de opponent van Feyenoord na, zijn dit weekeinde ook vrij. Een goed voorbeeld doet goed volgen, zeg ik dan maar.'' zaterdag 24 augustus 2019 GOLF Anne van Dam is matig van start gegaan in de CP Women's Open in het Canadese Aurora. De 23-jarige golfster uit Arnhem had voor haar eerste omloop in Ontario 73 slagen nodig (+1). Daar mee belandde ze op de 82ste plaats in het tussen- klassement. Van Dam pro duceerde in haar openings ronde drie bogeys en twee birdies. De Amerikaanse Annie Park leidt met een score van 65 slagen. Van Dam eindigde eerder deze maand als zesde bij de Open Schotse titelstrijd. WIELRENNEN Deceuninck- Quick-Step heeft het contract van talent Remco Evenepoel opengebroken en verlengd. De 19-jarige Belg (foto) is daarmee nu vastgelegd tot het einde van 2023. Evenepoel debu teert dit jaar bij de Belgi sche ploeg en won al een rit en het eindklassement van de Ronde van België. Begin augustus greep hij na een indrukwekkende solo de winst in de Clasica San Sebastian. Enkele dagen later veroverde hij in Alkmaar bij de EK wielrennen de Europese titel in het tijdrijden. DOPING Het mondiale anti- dopingagentschap WADA heeft de accreditatie van het nationale antidoping- bureau in het Indiase New Delhi ingetrokken. De maatregel geldt voor maximaal zes maanden. Een delegatie van het WADA stelde bij een bezoek aan New Delhi onregelmatigheden vast in de manier waarop doping- stalen werden geanaly seerd. Na onderzoek ging het WADA tot een schor sing over. In het komende half jaar mogen in New Delhi geen urine- of bloed stalen van sporters meer worden geanalyseerd. India kan in de komende weken nog beroep tegen de sanctie aantekenen. 'Graag degene die Pim Bijl Moraira/Torrevieja 28 juli van dit jaar: Steven Kruijswijk glundert op het eindpodium van de Tour de France. In het midden winnaar Egan Bernal, links nummer 2 Geraint Thomas. foto bsr - Steven Kruijswijk Een voetbalweekeinde zonder de top vier van de eredivisie. Nu Ajax, PSV, Feyenoord en AZ nog kans maken op plaatsing voor de groepsfases Champions League en Europa League, zou het speelschema vaker over hoop gegooid kunnen worden. Mikos Gouka Rotterdam - Jan Bluyssen (KNVB)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20