II Matthijs de Ligt Belastingdienst begint campagne om naheffing te voorkomen JOL Walcheren De Belastingdienst vermoedt al lang dat mensen die echtscheiding aanvragen, buitenproportioneel veel fouten maken bij het aangifte doen en het aanvragen van toesla gen. Twee steekproeven onder bijna 1800 belastingplichtigen die hun huwelijk beëindigen, bevestigen dit nu. Met name het bezit van een ge zamenlijk huis en de aanwezigheid van kinderen is een recept voor missers. Maar liefst de helft van de schei dende stellen met een koophuis vult de aangifte voor de inkomsten belasting onjuist in. Is er geen eigen woning, dan doet 20 procent het fout. Een pas gescheiden persoon maakt 3,5 maal meer kans op een dwangbevel dan een willekeurige andere Nederlander. Daar blijft het niet bij: vlak na een scheiding bel len mensen vijf keer vaker met de Belastingtelefoon. Ook maken ze dubbel zo vaak bezwaar. De meeste fouten doen zich voor met de hypotheekrente en de kin- deropvangtoeslag. ,,Zo trekken ex- partners vaak allebei de volledige Ex-partners trekken vaak allebei de hypotheekrente af. Dat mag niet hypotheekrente af. Dat mag niet'', zegt John van Vliet, hoofd van de projectgroep Scheiden bij de Belas tingdienst. Verder wordt nogal eens kinderopvangtoeslag aangevraagd zonder dat er een co-ouderschaps regeling op papier is gezet. Geschrokken De Belastingdienst is zo geschrok ken van de uitkomsten van de steekproef dat nu de voorlichtings campagne 'Voor wie verder wil, maar niet samen' is opgetuigd. Scheidende stellen wordt daarin onder meer gewezen op een online checklist. Het moment voor de lan- cering is strategisch gekozen: aan het eind van de zomervakantie piekt het aantal scheidingen. ,,Een foute aanslag kan in een forse naheffing resulteren", aldus Van Vliet. ,,Iemand moet ineens honderden tot duizenden euro's aan toeslagen terugbetalen. Som mige mensen belanden zelfs in de schuldsanering. We willen dat hel pen voorkomen." In totaal 61.000 Nederlanders zetten vorig jaar een punt achter hun huwelijk. Nog eens bijna 5000 mensen lieten hun geregistreerd partnerschap ontbinden. »P14 Vandaag bij deze krant Het wordt mooi weer vandaag. Dus kan de barbecue weer aan. Veel mensen kiezen nog altijd voor een lekker stukje vlees op de grill, maar de laatste tijd wint ook het vegetarisch alternatief terrein. zaterdag 24 augustus 2019 Nieuwsmedia 1688 Kan hij ook de Italianen overtuigen? pis Oesterkweek komt van de grond Gescheiden? Let op je aangifte Stellen die scheiden, maken veel fouten bij het aangifte doen en het aanvragen van toeslagen. Dat leidt vaak tot naheffingen van honderden tot zelfs duizen den euro's. De Belastingdienst is er helemaal klaar mee. David Bremmer Den Haag -John van Vliet, Belastingdienst Vlees of vegetarisch? ZEELAND2 Zonnig en warm. Na het weekend blijft 28°C het zomers. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 5 5 5 5 47" Oesterkweker Adriaan van der Plasse qaa t de strijd aan metdeoesterboorders ir>deOosterschelde. Hij kweekt oesters BE in mandjes en op tafels in het water. En die z zijn 063 lekkerder dan bodemoesters. i*«gT t P3-5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1