n zijn eerste profvoetballer II Tl 19 gericht op jonge topaankoop van de regerend kampioen Nederlanders in de Serie A O COMPETITIESTART de ene na de andere landstitel op, maar geen internationaal succes. Dat de nieuwe aanpak onder Sarri tot aanloopproblemen zal lei den bij Juventus in de komende weken, valt beslist niet uit te slui ten. Zijn plotselinge ziekte compli ceert de boel alleen nog maar, ter wijl Juventus voorlopig moet wer- ken met een veel te brede selectie van topspelers, met alle risico's op onrust tot gevolg. Slijten Niet voor niets gaf Sarri aan 'nog minimaal zes spelers' te moeten slijten deze maand, onder wie de Argentijn Paulo Dybala. Maar de club heeft nog amper spelers kun nen verkopen; een aantal duurbe taalde krachten zal vandaag niet eens afreizen naar Parma. Maar al dat soort excuses en com plicaties tellen niet in Turijn. Ook niet voor De Ligt zelf, zijn jeugdig heid ten spijt. Juventus bombar deerde de wereld met een onein dige reeks filmpjes en opgewonden VIT: If teksten toen de Nederlander was gestrikt als nieuwe aanwinst. De Ligt móet er gelijk staan, in een cultuur waarin iedere tegengoal rechtstreeks op het conto komt van de verdediger. Met die druk zal hij om moeten gaan. De Oranje-international koos specifiek voor Juventus vanwege de Italiaanse kunst van het verdedi gen, die vaak tot in de details wordt beleden. Juist bij de grootste club van Italië ligt die lat hoger dan waar ook. Het is tijd voor de vuurdoop. vriend betrokken raakte bij een ver keersongeluk. De twee schatten een bocht volledig verkeerd in, maakten een flinke klapper. Ras hield er een gebroken bovenarm aan over. Die herstelde goed, maar zijn zenuwstelsel sputterde tegen. Het was zelfs even de vraag of het gevoel in zijn arm wel helemaal te- Als het moet, verhuis ik. Maar dan ga ik wel zo vaak mogelijk terug naar Urk rug zou keren. ,,Dat was een onze kere periode, ja", blikt Ras terug. „Natuurlijk haal je dan steun uit het geloof. God heeft mij dit talent ge geven en dat wil je niet vergooien door één tegenslag. De knop ging heel snel om, ook met hulp van de club en de medici. Gelukkig heb ik verder weinig achterstand opgelo pen. Daar ben ik zó dankbaar voor." Die lastige periode maakt ook weer duidelijk in wat voor dorp Ras woont. Want juist in fases als deze komt de saamhorigheid op Urk nog meer naar boven. Ras hoefde zich nergens zorgen over te maken, zo ongeveer alles werd voor hem gere geld. „Vrienden zaten hele dagen bij mij, om te kijken of het allemaal wel goed ging. Ze regelden het eten, dat soort dingen.Echt mooi." Inmiddels is de doorbraak van Ras er toch gekomen. Tegen Feyen- oord maakte hij voor het eerst offi ciële speelminuten in de eredivisie en ook tegen FC Emmen stond hij even op het veld. Sterallures heeft hij echter niet, dat moge duidelijk zijn. Hij woont nog lekker thuis, waar het voetbal ademt. ,,Iedereen voetbalt. Mijn vader Albert heeft in de glorietijd in het eerste van Urk gespeeld en ook mijn moeder heeft gevoetbald. Mijn vader heeft daar vaak over ver teld en hij zegt altijd dat ik het ta lent van hem heb. Komt mijn moe der er weer overheen natuurlijk, haha. Die kan trouwens best een aardig balletje trappen, hoor." zaterdag 24 augustus 2019 onder druk bij Juventus Matthijs de Ligt (rechts) doet eind juli in het oefenduel met Tottenham Hotspur een uiterste inspanning om het schot van Lucas Moura te blokken. foto epa AS Roma Justin Kluivert (20) Atalanta Bergamo Marten de Roon (28) Hans Hateboer (25) Robin Gosens (25) i Bologna Stefano Denswil (26) flff Mitchell Dijks (26) Jerdy Schouten (22) Hellas Verona Sofyan Amrabat (23) IhÏLLAS Internazionale Stefan de Vrij (27) Juventus Matthijs de Ligt (20) JUUENTUS Lazio Roma Ricardo Kishna (24) Bobby Adekanye (20) Djavan Anderson (24) Udinese Bram Nuytinck (29) Hidde ter Avest (22) William Troost-Ekong (25) US Lecce Thom Haye (24) - Jan Ras (20) Urker Jan Ras, profvoetballer bij Heerenveen, aan de boorden van het IJsselmeer. foto freddy schinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19