ALl inclusive genieten effeweg.nl NIEUWS 13 Minister Kaag: ontbossing door branden moet stoppen effeweg.nl oF bel 08810 30 800 Lift begeeft het als man uitstapt Man vervolgd om gluursauna Frankrijk en Ierland dreigen al met het opzeggen van een handelsver drag als steun voor het oerwoud, Duitsland en Noorwegen hebben steun aan Brazilië bevroren. Han delsovereenkomsten kunnen een enorm effectief middel zijn om ver andering af te dwingen, constateert Kaag (D66). ,,Je moet bereid zijn ze in te zetten als drukmiddel, indien nodig. En dat moet j e slim en strate gisch doen. Dat hebben we bijvoor beeld bij Myanmar al gedaan.'' Over de hele wereld is rumoer ontstaan over de hevige bosbran den in het Braziliaanse Amazone gebied, ook wel 'de longen van onze aarde' genoemd. De regering onder leiding van de rechtse politicus Bolsonaro krijgt het verwijt niets te doen aan deze milieuramp in wor ding en die zelfs te bagatelliseren. Meerdere landen willen nu het handelsverdrag tussen de Europese Unie en Zuid-Amerika op losse schroeven zetten door het niet te ratificeren. Realistisch Waarom doen wij zaken met zo'n land? Kaag: ,,We hebben handels betrekkingen met heel veel landen. Vaak zijn het landen die qua rechts staat, mensenrechten en sociaal en economisch welzijn niet op het zelfde niveau zitten als Nederland. Daar moeten we realistisch in zijn.'' Duitsland en Noorwegen hebben recent de directe steunpro gramma's voor bosbescherming in Je moet bereid zijn handel in te zetten als drukmiddel, indien nodig. Slim en strategisch Brazilië bevroren, omdat de rege ring daar niet van zins is iets aan de ontbossing te doen. De Franse pre sident Macron en de Duitse bonds kanselier Merkel noemen de bran den een internationale crisis en willen het er dit weekeinde over hebben op de G7-top. Nederland geeft helemaal geen directe steun aan projecten ter be scherming van de bossen in Brazi lië, zegt de minister hierover. ,,Wij ondersteunen alleen een aantal or- ganisaties in het maatschappelijk middenveld die ter plekke met boe ren werken. Dus het gaat om indi recte steun.'' Verder is Nederland betrokken bij investeringen via de Wereldbank. ,,Die zijn we nu aan het nagaan.'' Ons land moet vol gens Kaag bekijken hoe we 'zo veel mogelijk druk kunnen uitoefenen om te zorgen dat we het gewenste resultaat, duurzaamheid en milieu bescherming, weer hoog op de agenda krijgen'. Moezel QI Beierse Woud QI Salzburgerland, Kaprun Q Eifel en Luxemburg gsa Westerwald, Rijn en Oranjeroute Boek zonder aanbetaling zaterdag 24 augustus 2019 NEW YORK Een 30-jarige bewoner van een luxe ap partementencomplex in Manhattan is gisteren op gruwelijke wijze om het leven gekomen toen hij werd geplet door een lift. Op het moment dat de man op de begane grond de lift uitstapte en één voet in de lobby had gezet, stortte de nog volle lift met geopende schuifdeuren plotseling keihard een etage omlaag. De man was op slag dood. Een seconde voordat het slachtoffer uit de lift stapte, had een andere man nog probleemloos de lift verla ten. Andere mensen kwa men er met enorme schrik en wat kneuzingen van af. NEDERASSELT Een man (40) uit Drachten wordt vervolgd voor het versprei den van naaktbeelden die in 2016 waren gemaakt bij sauna Beauty en Oase in Nederasselt. De man wordt ervan verdacht beelden van naakte Oranjehandbal- sters te hebben geüpload op een pornografische website. De eigenaren van de sauna, die werden aan gemerkt als verdachten van heimelijk filmen, wor den niet vervolgd. Nadat ze waren gewaarschuwd dat beelden op internet rond zwierven, verbeterden ze de beveiliging. Handel als wapen om Amazone te blussen Nederland is 'absoluut' bereid om, in EU-verband, de handels betrekkingen met Brazilië als drukmiddel in te zetten zodat de gigantische ontbossing in het Zuid-Amerikaanse land een halt wordt toegeroepen. Dat zei minister Kaag (Buitenlandse handel) gisteren na de minister raad. Edwin van der Aa Den Haag Demonstranten met maskers van de deelnemende wereldleiders manen de G7-top die dit weekeinde in Biarritz wordt gehouden om het brandende oerwoud in het Amazonegebied te redden. foto ap - Sigrid Kaag, minister van Buitenlandse handel All inclusive All inclusive All inclusive Vertrek: 23 sep, 21 okt Vertrek: 20 sep, 19 okt Vertrek: 5,19 okt All inclusive Vertrek: 21 okt All inclusive Vertrek: 23 sep, 21 okt Alle fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ^0 SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13