Verwoest Amatrice nog steeds blij met hulp uit Serooskerke IN DE REGIO 6 Boost voor Noorderpolder MIJN DORP, MIJN STAD Met de bouw van de nieuwe 30 woningen (12 twee-onder-éénkap en 18 villa's) ontstaat een afgerond geheel, volgens de gemeente Schouwen-Duiveland. De kavels zijn nu slechts deels bebouwd, tot ergernis van sommige bewoners. Er heerst ontevredenheid over de kwaliteit van de leefomgeving op het bouwterrein. ,,Als ik de reacties van de hui dige bewoners goed heb beluis terd, is men blij gestemd dat er na jaren weer leven in de brouwerij komt", laat de nieuwe verkoop manager Jac Bitter weten. ,,De woonomgeving krijgt het karak ter van een gezellige voltooide woonwijk met alle voordelen van dien. Aan de huidige woonsituatie met een onvoltooide infrastruc tuur en braakliggende terreinen in de wijk hopen wij een einde te kunnen maken." Project De Lanen heeft de afge lopen jaren veel aandacht gekre gen binnen de gemeente. In 2017 werd besloten om de bouw in de Zierikzeese wijken Poortambacht en Noorderpolder met 40% terug te brengen. In De Lanen zouden oorspronkelijk 125 nieuwe wonin- gen komen. Nu komt na de eerste fase van 30 woningen een vol gende fase met 39 woningen. Ook zijn er nog 5 bouwkavels beschik baar. Het college ziet weer heil in de woningverkoop. ,,De nieuwe ont wikkelaar pakt de realisatie met nieuw elan op en benadert de markt actief. De woningontwer pen zijn aangepast (andere gevel stenen en blauw gesmoorde dak pannen) aan de wensen van de woonconsument en voorzien van opties, waaronder ook de moge lijkheid voor een concept dat be antwoordt aan de eisen van le vensloopgeschiktheid", aldus het college. Kritisch De nieuwe ontwikkelaar volgde een jaar lang goed de woning markt. Woningontwerpen wer den kritisch bekeken. Anders dan het oorspronkelijk plan (veel zelf bouw) wordt nu gekozen om compleet opgeleverde woningen aan te bieden. De tijd, met lage rente, zit de ontwikkelaar mee. Het aantal aanmeldingen groeit gestaag. Vooral in de leeftijdscate gorie 40-50 jaar is veel belangstel ling voor grotere woningen. Bo ven de 60 jaar zijn mensen vooral geïnteresseerd in de kleinere wo ningtypen. ,,Voor de huidige be woners vinden wij het de hoogste tijd om het project verder af ma ken. Door publicaties in de pers dat nieuwbouw in Zierikzee geen verder groei zal vertonen, achten wij dit het juiste moment om met Weids op de markt te komen", al dus Bitter. Marcel Modde Serooskerke Haar inmiddels 15-jarige dochter Elisa zette vanuit woonplaats Se- rooskerke verschillende hulpacties op, als bijdrage aan de wederop bouw. Afgelopen maand reisde de familie weer af naar het gebied met een nieuwe cheque en muziekin strumenten voor de plaatselijke school. Zaterdag 24 augustus is het exact drie jaar geleden dat een zware aardbeving het historische hart van het bergdorp grotendeels in puin legde. Door het natuurgeweld kwa men in het gebied in totaal 339 mensen om het leven. Stroperig De 'stroperigheid' waarmee de overheid in haar moederland de wederopbouw in de praktijk brengt, gaat Graziella aan het hart. Amatrice vervult een centrum functie voor de zeventig omlig gende dorpjes. De vernieling van het ziekenhuis en de middelbare school zorgen voor veel praktische problemen. De dichtstbijzijnde medische post is nu een uur rijden van Amatrice, vertelt Graziella. ,,De overheid had beloofd dat er in 2020 een nieuw ziekenhuis zou staan. Maar ze moeten nog beginnen met de bouw." De nieuwe school staat er inmiddels wel, mede dankzij een donatie van autofabrikant Ferrari. Elisa was uitgenodigd voor de ope ningsceremonie en een ontmoe ting met president Sergio Matta- rella. Met de opbrengst van het boekje La Befana (de vriendelijke heks) dat Elisa drie jaar geleden sa men met haar moeder speciaal voor dit doel maakte, een kerstmarkt en de schenking van diverse muziek instrumenten van vrienden, werd een muziekklas ingericht. De noodschool die werd gebouwd, gaat dienst doen als bibliotheek. Boekenmarkt Kelderconcert Jan de Viet Zaterdag Zondag 111 111 I-!1 ,TTT'TT' uitvaartzorg 0111 - 852 773 06 - 45 775 978 zaterdag 24 augustus 2019 Woonwijk krijgt er 30 huizen bij Woonwijk Noorderpolder in Zierikzee krijgt 30 nieuwe wo ningen. Voormalig project De Lanen is door een nieuwe ont wikkelaar omgedoopt tot pro ject Weids, dat een boost moet geven aan de wijk in aanbouw. De start van de verkoop is 7 september op de Kaveldijk. Gerrit van Loon Zierikzee De aardbeving in het Italiaanse dorp Amatrice laat het gezin van Graziella Wobben-Furfanelli niet los. Vorige maand reisde de fa milie opnieuw af naar het ge bied, nu met een cheque en mu ziekinstrumenten voor de plaat selijke school. BURGH-HAAMSTEDE Natuurinformatiepunt en Trampolinecentrum Westerschouwen houdt vandaag een boeken markt voor voor Stich ting Sri Lanka Support. Deze kleine stichting biedt directe kleinscha lige hulp aan kansarme kinderen in Sri Lanka. Er zullen meer dan honderd verschillende boeken aangeboden worden en de bezoekers bepalen zelf het aankoopbedrag. De hele opbrengst gaat naar de stichting. Steen weg 13a, tussen 11.00 uur en 18.00 uur gratis toegankelijk. THOLEN Stichting Anthonie Kel dermans Concerten houdt vandaag een stad huisconcert in het teken van Rembrandt van Rijn. Klavecinist Jan de Viet geeft de bezoekers een impressie van de muzi kale praktijk in het Am sterdam van de 17de eeuw. Hij zal vanaf 14.30 uur de klavecimbel doen laten klinken in het Oude Stadhuis van Tholen. Voor meer informatie over de serie concerten zie ook de website keldermansconcerten.nl. BURGH-HAAMSTEDE Atelier en beeldentuin Daniëlle Orelio, 11.00 17.00 uur: Open atelier (ook zondag); Excur- sieschuur Boswachte- rij, 20.00 uur: Excursie Vleermuis; Parkeerter rein Kriekemeet, 9.00 12.00 uur: Inzameling oud papier; ELLEMEET Dorpshuis, 09.00-14.00 uur: Rom melmarkt; KERKWERVE Weel- weg 8, 10.00-16.00 uur: Verkoop brocante; RENESSE Ring, 19.00 24.00 uur: Avond- markt; ZIERIKZEE Plein Montmaertre, 11.00 16.00 uur: Kunstmarkt; Stadhuismuseum, 14.30 uur: Beiaardcon cert; ZONNEMAIRE Haven van Bommenede, 09.00-12.00 uur: Ex cursie; BURGH-HAAMSTEDE Fietsenstalling beton nen uitkijktoren, 19.00 uur: Excursie; Slot Haamstede, 10.00 uur: Bunkerexcursie RENESSE Centrum, 14.00-18.00 uur: Trou badour D'amour. De Italiaanse president bedankt Elisa Wobben voor haar inzet bij de wederopbouw van Amatrice. foto frans wobben Sacha Claessen Hoge Hilleweg 27a 4328 RA Burgh-Haamstede www.daessenuitvaartzorg.nl info@claessenuitvaartzorg.nl dag en nacht bereikbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 129