Na al die jaren kijk ik opeens graag naar mijn schoonzus als ze naaktloopt Tegenover alles wat ik wil doen, stelt mijn vriend iets wat hij wil doen JOOST MAG 'T WETEN Niet mevrouw, van weegschalen in een relatie kom je nooit af, helaas. Althans mijn vrouw en mij is het nooit gelukt. Ruzie is het cement dat ons huwelijk al jaren bij elkaar houdt. Vroeger hadden we de opvoeding van onze kinderen om ruzie over te maken. Maar die zijn al jaren het huis uit en daarmee is ook de onuitput telijke bron van onze ruzies verdwenen. Nieuw in de aanbieding: de weegschaal. Voor beeld: ik vraag of mijn vrouw koffie wil zetten. Zij: 'Ik heb boven al alles opgeruimd, de wc schoon gemaakt en er staat een was te draaien, zet zelf maar koffie.' Ik: 'Maar ik heb de hond uitgelaten, de boodschappen gedaan en beneden gestofzuigd.' En zo wegen we al jaren onze activiteiten tegen elkaar af, alsof we ons willen kwalificeren voor de Olympische Spelen huishouden doen. Treurig echtpaar, maar al 46 jaar getrouwd. Ik vind de weegschaal van uw vriend heel wat sympathieker. Al begrijp ik dat u geen liefhebber bent van motorcrossen, campings en ruzies. Mijn advies: maak uw eigen weegschaal. Weeg af: alleen naar de film met wat gemekker van uw vriend daarover of samen naar de film plus familiecamping. Ik zou het wel weten. Bloot lopen in de tuin, dat zal bekijks geven vanuit de aanpalende huizen. Ook een viertal aan de middagthee met een paar aangekleed en het andere uitgekleed lijkt mij een foto waard. Al helemaal vanwege die vijftigplusdame in haar eeuwige jeugd. Als ik niet zo goedgelovig was, zou ik denken dat oom dokter een handje gehol pen heeft. En dan die prachtige uitdrukking 'gevoelens ontwikkelen'. Niet 'ik raak opgewonden' om geen plattere uitdrukking te gebruiken, maar 'ik ontwikkel gevoelens'. Ik denk aan Eline Vere of Léonie van Oudijck uit De stille kracht, roman figuren van Couperus die lang geleden gevoe lens ontwikkelden. Net als onze inzender hon derd jaar later: prachtig. Maar het meest intrigerende deel van de brief is het slot: 'Na al die jaren kan ik toch niet opeens vragen of ze haar kleren aanhoudt?' Als ik niet zo goedgelovig was, zoals ik geloof ik al zei, zou ik denken dat u eigenlijk helemaal niet van die gevoe lens af wilt. Dat u op de oude dag die naderbij sluipt, wel wat van die ge voelens kunt gebruiken. Dat die kleren wat u betreft nog een tijd uit mogen blijven. Hebt u het van die kant al eens bekeken? Even tussen u en mij, meneer. Kijk me eens aan: heb ik gelijk? Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn vrouw en ik komen veel bij mijn broer en schoonzus over de vloer. Onze flat heeft een klein balkon, hun woning een grote tuin. Zij zijn naturisten, wij houden liever alles aan. Het is te zien dat wij vijftigplussers zijn, behalve aan mijn sportieve schoonzus. Nu dreig ik gevoelens voor haar te ontwikkelen. Na al die jaren kan ik toch niet opeens vragen of ze haar kleren aanhoudt? Mijn vriend heeft de gewoonte om als ik ergens naartoe wil, bijvoorbeeld een film, in te stem men mits we dan ook naar iets toe gaan wat hij uitkiest, denk aan motorcrossraces of familie op de camping. Ik wil dat geweeg op een weeg schaaltje niet. Soms zeg ik dat ik wel alleen op pad ga, maar dat vindt hij niks. Hoe kom ik van die weegschaal van mijn vriend af? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 24 AUGUSTUS 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 123