V1 l)F COSIffi De kliffenkust is 6 kilometer lang. Elk jaar kalft de zachte krijtwand 10 centimeter af door weer en wind. Over 250 jaar zal Nils' Geocenter in zee storten. ,,Elke dag kijk ik ademloos naar de kliffen'', zegt hij. Zo zigzag ik dagen voort door het soms Toscane-achtige landschap, met afwisse lend inzinkingen en buien van euforie. Solo maar niet alleen. Op een terras raak ik in gesprek met taxichauffeur Zabihullah Osmanzai (32), vluchteling uit Afghanistan. ,,Deens is niet te doen'', moppert hij. In tien dagen 620 kilometer fietsen, zoals ik? Crazy, noemt hij het. Maar, verzucht hij, misschien zou hij zich meer moeten verdiepen in die funny westerse cultuur. Helemaal blij ben ik met het afgelegen eiland ^ra, fietsend over slingerende weg getjes, stijgend en dalend langs heggen en hagen, in een rust die nooit meer zou mogen wijken. De hoofdplaats heet ^ras- k0bing, een dorp met vermiljoen- en oker- kleurige huisjes. Conny Jinsen (58) ver huurt kamers en heeft een chocolaterie ge naamd Fruens Vilje. ,,Op elke bestelling zeg ik ja, vaak moet ik dan nog snel een tech niek bijleren. Tot twee jaar geleden leefde ik van het verzorgen van pleegkinderen.'' Aan het eind van de tiende dag komt het hoog oprijzende Koldinghus weer in beeld. Ik presenteer me trots aan het Hus - en even later aan Heidi Walz van het hotel. Of ik het nog een keer zou doen, vraagt ze. Nee, daarvoor was mijn stemming te wis selvallig. Gezelschap komt wanneer het wil, nooit als j j erom verlegen zit. Maar Jette, Jacob, Nils, Conny, de mopperende Zabi- hullah en het Deense land: ze maakten de tocht tot een bijzondere belevenis. Uit thuis 42 Reizen KLM vliegt op Billund (bekend van Legoland): retour vanaf €129. Kolding, 42 kilome ter van Billund, is een geschikt vertrekpunt voor de Oostzeeroute. Neem bus 166. 1 Deense kroon 13,5 eurocent. Globaal berekenen: deel het aantal kronen door zeven, dan heb je het bedrag in euro's. Fiets of e-bike huren: romocykler.dk (ook Nederlands). De verhuurder komt de fiets brengen. Tip: heerlijk ijs, ofwel frisk, is te koop bij Lillis, Lasbygade 16, Kolding. Alles over een va kantie in Denemarken: visitdenmark.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 122