In Kolding trekt de avondzon oranje gele strepen over de Slots0, het meer aan de voet van het Koldinghus. Dat konings kasteel met zijn hoekige gratie, 700 jaar oud, kijkt ironisch op me neer: wat ga je toch doen, jongen? Bij Kolding Hotel Apartments laat manager Heidi Walz een brandnieuwe kraan in een buitenmuur zien, speciaal voor fietsers die hun vervoermiddel willen af- spuiten. „We verwachten vanwege de Oost- zeeroute veel Duitsers en Nederlanders", zegt ze, staande bij een chique doos vol fietsgereedschappen waarvan de functie haar overigens duister is. „Je reist alleen? Knap, zou ik ook weieens willen." Haar afgunst is een opsteker. Want laat ik eerlijk zijn, behalve nieuws gierig en hoopvol ben ik ook nerveus. Tien dagen alleen. Zo lang, dat heb ik nog nooit gedaan. Geen bekenden ontmoeten onder weg, weinig whatsappen, niet bellen - dat is het voornemen. Dat wordt fietsen langs de bewegwijzerde Ostersoruten, de Oost- zeeroute, ook wel 'N8'. Langs bossen, rot sen, stranden en kliffen, langs glooiende velden, vissersdorpen en historische stad jes, over hoge bruggen. Langs berg en dal. Kom ik tot rust of voel ik me eenzaam? Wat brengen ontmoetingen onderweg me? Bij supermarkt Netto weifel ik de volgen de dag naast de gehuurde e-bike. Ik heb mijn smartphone van de houder gewrikt, mijn tasje met geld en papieren gepakt, het kettingslot bevestigd. Camera maar in de tas laten dan? En de laptop? Als je met zijn tweeën bent, heb je dit soort vragen niet. Binnen is maar een van de zes kassa's open. De fiets, buiten, kan ik achter aan de lange rij net niet in het oog houden. Lang zaam schuifelen we voort; vooraan hebben twee ouderen problemen met pinnen. De rij groeit aan. Iedereen wacht gelaten, ik hoop kennelijk als enige op een nieuwe kassa, die niet opengaat. „Relax", zegt de man achter me. ,,Het komt goed.'' Ik ben nog in de Hollandse Randstad-mood. Fietsen is altijd wennen, fysiek en men taal. In mijn hoofd gonst het nog van amper gehaalde deadlines en twijfels. Ik zou van avond liever met vrienden achter een speci- aalbiertje zitten. De architect die dit land schap ten oosten van Kolding heeft ont- 38 Reizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 118