'Wat moet ik als Jan er niet meer is?' Jan (79), oud-inkoper staalbedrijf, en Margret Verstraten (62), huis vrouw, uit Puttershoek hebben twee kinderen en vier kleinkinderen. Zij: ,,'Meid, ga toch weg! Is Jan echt 79?' zei de slagersvrouw een paar weken geleden nog. 'Ik dacht dat hij 66 was.' Jan heeft er altijd jonger uitgezien. Mis schien heb ik daarom nooit zo veel gemerkt van ons leeftijds verschil? Ja, ik was pas 45 jaar toen Jan met pensioen ging. Maar de kinderen woonden nog thuis, ik deed mijn eigen ding en dat was dat. Eigenlijk is dit de eerste fase in ons leven dat ik het begin te merken. Als onze kleinzoon vraagt: 'Opa, ga je mee voetbal len?' zegt Jan: 'Nee, laat opa maar even zitten'. En in Zee land bleef hij in het huisje toen wij met de kinderen naar het strand gingen. Dat vind ik niet erg. Ik ga alleen, en wandelen kan ik ook met de buurvrouw of een vriendin. Wel vind ik het beangstigend dat we onze langste tijd samen al hebben gehad. Ik zou me geen raad weten als Jan er niet meer is. We zijn altijd samen, hè? Al 42 jaar lang. Hij heeft een slecht hart, maar dat zegt niks. Sommigen worden ziek op hun 40ste en gaan zo de pijp uit. Voor later hebben we alles netjes geregeld, verder moet ik er maar niet te veel aan denken. Ik hoop dat Jan in goede ge zondheid 85 jaar mag worden, of 90. Ik wil in ieder geval nooit meer een andere man. Ik zou diegene alleen maar met Jan vergelijken. Wij zijn zo'n sterk team, altijd geweest, daar komt niemand tussen.'' Hij: ,,Ik ontmoette Margret tijdens een barbecue bij haar broer Ad. Ik was 36 jaar en lag in scheiding met mijn vorige vrouw. Margret was jong en mooi. Door gehoorproblemen had ze al twintig operaties achter de rug. Ze was niet het standaardmeisje van 21, zeg maar. Ik vond het niet kunnen, dat leeftijdsverschil. Een meid van 21 hoort niet bij een man van 36. Maar bij Margret kwam ik voor het eerst in mijn leven tot rust. Er was een klik vanaf het eerste moment. Zij vond mij blijkbaar ook een leuke gozer, dus toen dacht ik: dan moet je het zelf maar weten. Het leeftijdsverschil is later geen onderwerp meer geweest. Nee, nooit. Je groeit in die jaren naar elkaar toe; wanneer heb je het dan over je leeftijd? Ik voel me in mijn hoofd nog geen 80, maar ik merk het tegenwoordig wel aan mijn lijf. Ik sportte vroeger graag, maar dat kan ik nu niet meer opbrengen. Vroe- ger reed ik 70.000 kilometer in een jaar, nu heb ik Margret graag naast me in de auto om mee op te letten. Ik denk nooit zo na over 'wat als ik er niet meer ben'. Ik denk nergens echt diep over na. Dat hoort bij mijn sterrenbeeld tweeling, heb ik weleens gele zen. Zei Margret dat ze niet weet wat ze zonder mij moet? Ach meissie. Nou, laten we hopen dat, zoals ik altijd tegen mijn kleinzoon Thijs zeg, opa 120 jaar wordt.'' 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 102