II Heddema terug in panel DWDD Frustraties lopen op in Sas 7 Bewoners willen aanpak Turkeyeweg na zoveelste ongeluk De twee woningen, Turkeyeweg 37 en 35, staan vlak langs de weg tus sen de N61 bij IJzendijke en Water landkerkje. Slechts een meter scheidt de gevel van beide huizen van de straat. Al vijf keer eerder is het Ubachs overkomen dat een auto tegen zijn woning aanreed. ,,Dat ze even verderop de klinkers hebben vervangen door asfalt helpt ook niet aan. Kunnen ze nog sneller de bocht nemen." De automobiliste (23) uit Water landkerkje die van woensdag- op donderdagnacht tegen de huizen botste, had te veel gedronken. Ze blies 465 microgram per liter uitge blazen lucht bij de ademanalyse door de politie. Dat is ruim vijf keer zoveel als de limiet (88 microgram) voor een beginnend bestuurder. Ze is haar rijbewijs voorlopig kwijt. Vooral aan het huis op nummer 35 is schade aangericht. De regen pijp is eraf gereden. De vensterbank van natuursteen ligt scheef, een stuk is eraf. Ubachs laat de geha vende auto zien waarmee het onge val is gebeurd. Die staat donderdag ochtend nog achter zijn huis. ,,Moet je die scheur aan de linkerkant zien", wijst hij. ,,Het lijkt wel alsof een enorme flesopener is gebruikt." Ubachs zegt 'op zich prettig te wonen' in buurtschap Turkeye, maar als het aan hem had gelegen, was zijn woning al lang gesloopt. Hij heeft een stuk grond verder van de weg. ,,Ik heb voorgesteld daar een nieuw huis te bouwen, maar dan word je van het kastje naar de muur gestuurd." De automobiliste die uit de bocht vloog, neemt hij niet eens zoveel kwalijk. ,,Ik heb haar zelf opgevan- gen. Je kunt dan wel schelden en tieren, maar daar schiet niemand iets mee op. Ze was ook flink ge schrokken." Volgens de politie heeft ze toegezegd de schade aan de woningen te vergoeden. Je kunt wel schelden en tieren maar daar schiet niemand iets mee op Marien Weststrate, als dagelijks bestuurder van waterschap Schel- destromen verantwoordelijk voor verkeersveiligheid, zegt dat op de Turkeyeweg al maatregelen zijn ge nomen, zoals het plaatsen van bor den die 60 kilometer als maxi mumsnelheid aangeven. Drempels zijn niet aan de orde, omdat er ook veel landbouwverkeer rijdt. West- strate ziet de klachten over geluid en trillingoverlast al komen. Weg gebruikers moeten zich aan de re gels houden, stelt hij. ,,Dat bestuur ders te veel drinken en te hard rij den, kan het waterschap niet wor den verweten." Begin augustus kregen Sasse on dernemers een nieuwsbrief waarin stond dat dit fiets-voetpad er 'binnen twee weken' zou zijn. Op korte termijn werd ook een weg voor enkel personenauto's in het vooruitzicht gesteld. Beide voorzieningen zouden achter langs de afgesloten Westkade ko men, over het terrein van kunst- mestfabriek Rosier. Inmiddels zijn ruim drie weken verstreken. Zicht op de aanleg van zowel een fiets-voetpad als een weg voor personenauto's is er nog steeds niet. ,,Ik vind het ook frus trerend", reageert Terneuzens wet houder Jurgen Vervaet bij wie de Westkade op het bordje ligt. ,,Het is toch allemaal niet zo gemakke lijk te regelen als we dachten." Werkruimte Dat Rosier een onderneming is die in een zware milieucategorie valt, speelt geen rol (meer), aldus Ver- vaet. Een ander probleem doet zich voor. Om de door verzakkingsge vaar bedreigde Westkade bij het kunstmestbedrijf te kunnen her stellen, is redelijk wat werkruimte nodig. De tijdelijke verbindingen moeten zo aangelegd worden dat die ruimte niet te veel wordt be perkt. Anders moet bij het defini tieve herstel van de kade meer vanaf het water worden gewerkt en dat is duurder dan op het land. Een oplossing wordt gezocht. Termijnen durft Vervaet niet meer te noemen. ,,Steeds doet zich wel weer iets voor, zonder dat één van de betrokken partijen er iets aan kan doen." De Westkade is als kortste ver binding met het Belgische achter land een belangrijke levensader voor Sas van Gent. Het vierkoppige panel bespreekt in het populaire tv-programma maandelijks nieuwe boeken. De af gelopen tijd ging een panel steeds twee jaar mee. Nu wordt al na één jaar afscheid genomen van onder anderen Margreet de Haan, eigena resse van boekhandel 't Spui in Vlissingen. Het programma kiest vanwege het jubileumjaar - het gaat om de vijftiende jaargang - voor een panel met oude bekenden. Zeer vereerd Heddema, eigenaresse van De Koperen Tuin in Goes, zat van^M 2016 tot 2018 al in het panel.j Ze zegt 'zeer vereerd' te zijnj dat ze mag terugkomen. Opvallend is dat ze haar dochter Iris Meijer opvolgt - de Amster damse zat afgelopen jaar in het panel. „Ik heb haar wel eerst even gebeld voordat ik een besluit nam", vertelt Heddema. ,,Ze vindt het jammer dat ze ermee moet stoppen, maar zei wel: als er dan toch iemand het overneemt, moet jij het maar zijn." Het panel is op 24 september voor het eerst op tv. Voor die tijd moeten de leden een boel boeken gelezen hebben. Heddema gaat een drukke periode tegemoet, beseft ze. ,,Je bent er zo 20 uur in de week mee kwijt. Maar dat heb ik er graag voor over." Jammer Margreet de Haan noemt het be sluit van De Wereld Draait Door 'jammer'. ,,Het was een hectische, intensieve, spannende en bovenal erg leuke ervaring." Boos dat de pa nelleden dit keer al na één jaar wer den bedankt, is ze niet. ,,Welnee. JTat gaat zo in de tv-wereld. Bo- kvendien kan ik nu weer tijd in Yindere dingen steken. Ook fijn." vrijdag 23 augustus 2019 Verkeer rakelings langs huizen Wanneer gaan ze nou eens iets aan die weg doen? Henry Ubachs, bewoner van de Turkey- eweg bij Waterlandkerkje, vraagt het zich al jaren af. In de nacht van woensdag en donder dag, rond half één, was het weer eens zo ver. Een auto ramde zijn huis en dat van zijn buurman. Harmen van der Werf Turkeye Een beschonken automobiliste ramde twee huizen langs de Turkeyeweg. foto boaz timmermans - Henry Ubachs De aanleg van een omleidingsroute voor de sinds eind februari afgesloten Westkade in Sas van Gent laat nog een tijdje op zich wachten. foto boaz timmermans De aanleg van een tijdelijk fiets- voetpad langs de al bijna een halfjaar afgesloten Westkade in Sas van Gent heeft vertraging opgelopen. Harmen van der Werf Sas van Gent Boekenverkoopster Manda Hed- dema uit Goes keert na een jaar afwezigheid terug in het boe- kenpanel van De Wereld Draait Door. Het huidige panel wordt vervangen, waardoor Margreet de Haan uit Vlissingen niet te rugkomt. Martijn de Koning Goes Manda Heddema schuift weer aan tafel in De Wereld Draait Door. FOTO MARCELLE DAVIDSE LUCINDA RILFY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53