Vestingdagen Hulst herleven op het grote doek in pop-up bios IN DE REGIO 6 Bouw begint in januari STEEN TERUG IN SLUIS MIJN DORP, MIJN STAD Sloop van verouderde panden, waaronder café-restaurant La Belle Vue, vond al in 2012 plaats, vier jaar later gevolgd door gebou wen die eerder in gebruik waren bij onder meer woonwinkel Naeye-Verstraten. Nu is het dan zo ver. Aanne mingsbedrijfVan der Poel en Ver meulen Makelaardij, samen Ont- wikkelcombinatie Kop van de Noordstraat, houden zaterdag 7 september van 10.00 tot 12.00 uur in restaurant La Vie aan de Schel- dekade 65 de eerste open dag. Ze hebben in de tussentijd niet stil gezeten. Mensen die eerder inte resse toonden, zijn aangeschreven. Terrasgewijs Van de 26 appartementen die aan de zuidkant van de Kop van de Noordstraat komen, zijn er vijf verkocht en op negen stuks rust een optie. Blijven er nog twaalf over, in de prijsklasse 263.900 tot 529.900 euro. De appartementen worden terrasgewijs opgebouwd in de vorm van een oud zeilschip, vandaar de naam De Kampanje. Een nieuwe bibliotheek en horeca komen op de begane grond. De bouwplaats is relatief klein. Van der Poel begint eerst met nieuwbouw van veertig apparte menten op de vroegere plek van Naeye-Verstraten. Impact Vast goed tekent daarvoor. In maart- april wordt met De Kampanje, de blikvanger, begonnen. De bouw tijd is 'dik een jaar'. De beelden zijn gemaakt door filmmaker Emiel Saman uit Hulst. Hij filmde in de periode 2012-2014 de Vestingdagen, die sinds vorig jaar door het leven gaan als de Ves tingfeesten. ,,De historische aan- kleding is er niet meer, maar wij brengen die een beetje terug. Twee lakeien lopen door Hulst om men sen naar de film te lokken'', zegt programmeur Perry Mulder. De pop-up toont een compilatie van drie jaar Vestingdagen. De film van ongeveer tien minuten draait ie der halfuur. Entree kost niets, kin deren krijgen een bakje popcorn. De Vestingfeesten in Hulst ver anderden vorig jaar rigoureus. De focus verschoof naar muziek, het historische programma verdween. Heel wat Hulstenaren vonden dat jammer, al verstomde dat geluid bij het enthousiasme over de nieuwe opzet. Zo trokken de op tredens van Frans Duijts en Sa- mantha Steenwijk op de Grote Markt zo'n 1.500 bezoekers. The Abba Tribute Dit jaar is de hoop gevestigd op René Schuurmans (20.00 uur) en The Abba Tribute (22.30 uur). Zij treden zaterdagavond op in een grote feesttent op de Grote Markt. Het feest begint op vrijdag. Vanaf 20.00 uur spelen onder meer Hun- terstreet, Mickey-V, Cabin Crew en DJ T-Go. Zondag treedt om 13.45 uur orkest The Young Ones op met Belle Perez. Opening tentoonstelling Vrijwilligersmarkt AARDENBURG Orgelconcert vrijdag 23 augustus 2019 VL Blikvanger op Kop van Noordstraat Het heeft 'even' geduurd, maar dan krijg je ook wat. De Kop van de Noordstraat wordt het mo derne visitekaartje van de Ter- neuzense binnenstad, als de voortekenen niet bedriegen. Volgens planning begint de bouw in januari. Harmen van der Werf Terneuzen Zeker een kwart eeuw is over een nieuwe invulling van de zuide lijke entree van het centrum van Terneuzen gesoebat. Miljoenen euro's zijn erin gestoken, met name door de gemeente Terneu- zen. Zo moet de Kop van de Noord straat er uit gaan zien. De appar tementen worden opgebouwd in de vorm van een schip. IMPRESSIE VG ARCHITECTEN Kijk op de site bij /video Impressie van de Kop van de Noordstraat /v SLUIS „Eigenlijk hoort ie in Sluis", vond ama teur-archeoloog Jan Tilleman al heel lang van de steen die hij 44 jaar geleden in een akker bij Sluis vond. Decennia lag de stenen trap trede bij hem thuis. Een steen uit de Toren van Bourgondië, zoals het kleine kasteel van Sluis ook wordt genoemd. Gisteren bood Tilleman de steen aan aan burgemeester Marga Ver- mue. De landbouwer uit het Vlaamse Hoeke gaf haar ook een herdenkingsmunt uit 1591 die hij vond. Beiden zullen worden geëxposeerd in het Belfort. foto peter nicolai Is niets meer historisch aan de Vestingfeesten in Hulst? Niet helemaal, want pop-up bios coop Koning van Engeland in de Steenstraat vertoont zaterdag en zondag oude filmbeelden van de Vestingdagen. Bob Maes Hulst GROEDE In een van de bunkers van Groede Podium wordt zaterdag de ten toonstelling 'Stützpunkt Groede en Switchback' geopend. De tentoon stelling laat aan de hand van foto's, afbeeldingen en kaarten de opmars route zien van de gealli eerden in West-Zeeuws- Vlaanderen. Tevens is er authentiek materiaal te zien van zowel Duitse als geallieerde zijde. De tentoonstelling, aan de Gerard de Moorsweg 4, wordt om 10.00 uur ge opend. HULST Hulst Voor Elkaar heeft meer dan twintig organi saties uitgenodigd om zich zondag, tijdens de Vestingdagen, te pre senteren tijdens de Grote Vrijwilligersmarkt. De verenigingen en or ganisaties presenteren vacatures en laten zien dat vrijwilligerswerk on misbaar is. De Grote Vrijwilligersmarkt wordt gehouden aan de voet van de basiliek. Jaarlijks organiseert de De Vestingdagen in Hulst. ARCHIEFFOTO CAMILE SCHELSTRAETE De Stichting BachCo- mite Aardenburg een serie Bach-orgelmati- nees in de Sint Baafs- kerk. Het slotconcert van de vijfde serie orgel concerten wordt zater- dag verzorgd door Jan Van Mol en sopraan Cri- stel de Meulder. Aan vang om 14.00 uur, kerk open om 13.30 uur.Het concert duurt ongeveer een half uur. AARDENBURG Ar cheologisch mu seum, 10.00 -17.00 uur: Expositie over bevrijding; Gymzaal, 13.00 uur: Viering 150 jaar fanfare Aarden burg (t/m zondag); AXEL Markt, 12.30 - 17.00 uur: Streekmu seum Het Warenhuis; BRESKENS Visserij museum, 10.00 - 17.00 uur; (Expositie 11 september 1944); Keerdam, 10.00 en 11.30 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; Vuurtoren, 13.00 uur: Open voor bezoek; GROEDE Huistheater de Twee Duiven, 21.00 uur: Kleinkunst- voorstelling Adrie Oosterling; HULST Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie 'Bezetting en bevrijding'; Grote Markt, 20.00 uur:Ves- tingfeesten met op treden Cabin Crew en Die Verruckte halbe Stunde; 's Landshuis, 10.00 uur: Diverse expositie in verschillende tech nieken; OOSTBURG Jota, 10.00 uur: Ontmoe ting dementievrien- delijk Sluis; Kunstka- binet 'd Oude Winkel, 14.00 uur: Expositie Beestenboel; PHILIPPINE De Kaaie, 19.30 uur: Darttoernooi; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen aan Beneluxweg 101, 10.00 -17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: rondleiding en rond vaart; Speeltuin Oranjekwartier, Vanaf 13.00 uur geopend; Schoolmuseum, 13.30 uur: Geopend; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 uur: Geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52