Corné de Koning op weg naar goud én naar Tokio 2020 Bergmann slaat Open Zeeuwse af Hardloop3daagse wil elk jaar voor verrassing zorgen ZEELAND 13 De beleving, grinta en het aantal toeschouwers bij Hoek beviel me echt een Belg, maar heeft de kenmer ken van een Nederlandse trainer.'' Net als bij zijn vorige werkge vers wil Gevaert ook met Hoek successen boeken. De selectie waarmee hij gisteravond op het veld stond, heeft hij pas twee keer aan het werk gezien tijdens een wedstrijd. Wat hij zag, beviel hem wel bijzonder goed. ,,Ik ben hier in Hoek geweest bij de oefenwed strijd tegen Knokke. De beleving, grinta en het aantal toeschouwers beviel me echt. Ik heb het gevoel dat dit een volksclub is, waar het enorm leeft. Zaterdag tegen TOP heb ik weer goede dingen gezien.'' Zijn eerste training duurt maar een uurtje en is, na een warming- up, vooral een combinatie van veel partijvormen en een oefening waarbij veel gelachen wordt. Hij houdt het bewust kort. ,,Op dit moment kan ik nog niet te veel op tactiek ingaan'', aldus Gevaert. ,,Dat komt nog wel.'' Als de trai ning iets na 20.00 uur klaar is, spreekt hij zijn selectie nog toe. ,,Ik wil dat iedereen zich vanaf nu fo cust op de wedstrijd tegen FC Lisse'', zegt de trainer. ,,Als je als Hoek zijnde begint met een wed strijd voor eigen publiek, moet dat drie punten opleveren.'' Morgen zit oud-speler Lambert als assistent naast hem op de bank, zoals hij dat de afgelopen weken ook bij Destorme deed. De rest van de staf is intact gebleven, Ge- vaert heeft wel voor elkaar gekre gen dat er een videoanalist aan boord is gehaald. ,,Dat is een jon gen uit België die zijn vak verstaat en gek is van voetbal. Hij zal de spelers iedere donderdag beelden van de tegenstander laten zien. Ik ben een trainer die zich wel aan kan passen aan de tegenstander, maar dan vooral om hun zwaktes bloot te leggen.'' Vuurdoop Morgen beleeft Gevaert zijn vuur doop, vanaf maandag kan hij zijn visie en werkwijze echt over gaan brengen op zijn groep. ,,Ze moeten niet naar hier komen om de kant jes ervan af te lopen'', benadrukt de Belgische oefenmeester. ,,Ik heb de jongens maar drie keer per week op het veld, dan moet er wel echt getraind worden.'' Hij houdt van discipline is zit - als het nodig is - bovenop zijn groep. ,,Ik pro beer het allemaal zo professioneel mogelijk te maken. Dat heb ik bij mijn vorige clubs ook gedaan. Op die manier moeten we ook hier in Hoek succesvol proberen te zijn.'' Normaliter is kwalificatie geen enkel probleem. Het Oranje-duo werd zowel in 2017 als 2018 we reldkampioen. En in de wereldbe kertoernooien van 2019 pakten De Koning en Van der Meer ook steeds het goud. In het pre-olym- pische jaar is er wel meer concur rentie op het WK: liefst twaalf landen sturen een boot naar Oos tenrijk. De Koning komt in Linz ook uit in de skiff, een eenmansboot. Vo rig greep hij ook bij dit onderdeel, dat niet op het paralympische pro gramma staat, het goud. Hij moet nu zeven boten achter zich hou den om die prestatie te evenaren. Voor de Goesenaar, die in 2016 al actief was op de Paralympics, be gint het wereldkampioenschap zondag met de heats van de ge mengde klasse. Een dag later roeit hij in de skiff. In het weekeinde erna zijn de finales. MIDDELBURG Burgemeester Ha- rald Bergmann heeft gistermiddag op de Markt in Middelburg de of ficiële kick-off verricht van de Open Zeeuwse Tafeltennis Kam pioenschappen 2019. Dit weekend strijden in sporthal De Sprong in Middelburg deelne mers uit binnen- en buitenland om de ereplaatsen van de Open Zeeuwse. De afgelopen jaren ging de titel in het 'toptoernooi' naar de Fransman Abdel-Kader Salifou (2018) en de Belgische nummer één Cedric Nuytinck (2017). Wel licht kan oud-Olympiër Trinko Keen of de huidige nummer één van Nederland Laurens Tromer die trend dit jaar doorbreken en de titel in Nederland houden. De Hardloop3daagse is toe aan de vierde editie. Vanavond wordt er gelopen in Valkenisse, zaterdag middag op de Kop van Schouwen en zondag vormt Neeltje Jans het decor. De atleten kunnen kiezen uit drie programma's: short dis tance, middle distance en long distance. Ze leggen minimaal 29,5 kilometer en maximaal 50,5 kilo meter af. Robert Carol en Maurice Steke- tee, de bedenker van het concept, proberen steeds te verrassen. Waar de halve marathon van Westenschouwen op de zaterda gen juist de rode draad zorgt, wordt er met name op de vrijdag voor variatie gezorgd. ,,We zoeken naar iets bijzonders", stelt de voorzitter. ,,We hebben al een keer gelopen op de Haringvreter, vorig jaar hadden we een route uitgezet bij Fort Rammekens en nu kiezen we voor een openings etappe in Valkenisse." Daar, tussen Zoutelande en Dishoek, is er ook een extra ele ment toegevoegd: het open Zeeuws kampioenschap traplo pen. Bij Valkenisse heeft de trap MEDISCH ONDERZOEK over de duinen liefst 115 treden, aan de landzijde. ,,Het is iets lu dieks, hè", zegt Carol. ,,Het telt niet mee voor het klassement. Misschien is het ook helemaal niet zo verstandig om aan de Hard- loop3daagse mee te doen én het traplopen... Het is best een aan slag op je benen." Toch mag het kampioenschap al op een flinke deelname rekenen. Meer dan 50 mensen schreven zich al in. Deelname is gratis. Vanaf 20.30 uur, na de eerste etappe van de reguliere Hard- loop3daagse, gaan ze met z'n tweeën tegelijk omhoog. Voor de snelste twee mannen en snelste twee vrouwen komt er aan het einde een 'grande finale'. PROGRAMMA Metingen bij zestien deelnemers vrijdag 23 augustus 2019 GO vooral vooruitkijken trainer die zowel technisch-tac- tisch als communicatief sterk is. Uit de gesprekken met Lieven is gebleken dat hij zo'n type is. Hij is - Lieven Gevaert (42) Pararoeier Corné de Koning kan zich komende week plaat sen voor de Paralympics van 2020 in Tokio. De Goesenaar heeft daarvoor op het WK in Linz een plek bij de top zes nodig in de gemengde klasse. Hij komt hierin uit met Annika van der Meer. Roeland van Vliet Linz Bij de Hardloop3daagse wordt onder meer gelopen op Neeltje Jans. FOTO ARJAN SCHOTANUS Bij de Zeeuwse Hardloop3- daagse hebben ze een kleine wachtlijst. Er was plek voor 250 deelnemers en die waren snel gevonden. Het geeft aan hoe populair de formule is. ,,We zijn een paar jaar geleden voor zichtig begonnen", zegt Robert Carol, zelf hardloper en voorzit ter van het organiserende co mité. „Inmiddels is ons evene ment wat meer bekend. Het lijkt iets blijvends te worden." Roeland van Vliet Vlissingen Vrijdag Eerste etappe. 19.00 uur, Valkenisse, 7,5 km (voor ie dereen) Open Zeeuws kampioen schap traplopen. 20.30 uur, Valkenisse Zaterdag Tweede etappe. 12.00 uur, Burgh-Haamstede, 21 km (long en middle distance), 12 km (short distance). Aan de halve marathon van Westen- schouwen kunnen mensen ook apart meedoen, los van de Hardloop3daagse. Zondag Derde etappe. 14.00 uur, Neeltje Jans, 20 km (long distance), 10 km (middle en short distance) Net als bij de eer ste editie van de Hardloop3daagse worden dit jaar di verse atleten aan een medisch on derzoek onder worpen. Het gaat om zestien van de 250 deelnemers. Voorafgaand aan de eerste etappe wordt bij hen de bloeddruk, het cho lesterolgehalte, de hoeveelheid bloed- suiker, de samen stelling van het bloed (hoeveel rode bloedcellen zitten erin en wat is de zuurstofconcen- tratie), de knijp- kracht en de bui- komvang gemeten. Na afloop van de derde etappe ge beurt dit weer. De organisaties Fit- surance en Run ning 20/20 maken het onderzoek mo gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41