Een 'ouderwets rondje' door de straten van Zierikzee II 12 ZEELAND Flinke prijzenpot op Open Darts Zeeland Parijs blijkt brug te ver voor Bouman Memorial Weekend op velden Lewedorp Belg (42) is nieuwe trainer van derdedivisionist. Morgen debuteert hij thuis tegen FC Lisse, zonder David Destorme aan zijn zijde. De assistent is per direct gestopt. HOEK NIEUWE TRAINER Quote van de dag Menno Kole Zierikzee Met Tolhoek kreeg de organisatie tijdens de jubileumeditie haar ge droomde winnaar, een Zeeuw nota bene. ,,Vorig jaar was een eenmalig uitstapje naar een ander format. Dit jaar rijden we gewoon weer een ou derwets rondje door de straten van Zierikzee'', aldus Toon Wandel na mens de organisatie. ,,Dat we nu ruim negentig renners aan de start hebben heeft ons positief verrast. Het is meer dan het dubbele van twee jaar geleden. Toen moesten we het doen met veertig renners.'' Waar die stijging exact vandaan komt is ook voor de organisatie niet Het hoge aantal deelnemers heeft ons positief verrast helemaal duidelijk. ,,Misschien heeft het er mee te maken dat we het rondje iets hebben aangepast. Ook het startgeld voor vroege in schrijvers is aangepast. En wellicht hebben we gewoon minder con- currentie van andere wedstrijden op de wieleragenda.'' Deelnemersveld Een echte publiekstrekker zoals Tolhoek staat er vanavond om 18.30 uur niet aan de start. In het deelne mersveld bevinden zich coureurs uit Nederland, België, Spanje en uit Koeweit. Het Zeeuwse wielrennen is in Zierikzee goed vertegenwoor digd met onder andere voormalig Nederlands kampioen Hans Dek kers uit IJzendijke, Thijs Barendregt uit Kruiningen, Rico van Damme uit Yerseke en Lars Oreel en Timo de Jong uit Goes. De wielerronde valt samen met de Havendagen in Zierikzee. Naast het criterium is er om 16.00 uur een dikke bandenrace voor de j eugd van 6 tot 12 jaar, die zich ter plaatse kan aanmelden. Stichting Darts Zeeland organiseert op 24 au gustus voor de achtste keer de Amigo's Open Darts Zeeland. In Sporthal de Belt te Oost Souburg zullen op die dag ruim veertig bor den klaarstaan om dit toernooi af te werken. Met een gegarandeerde prijzenpot van 5.000 euro is het één van de meest populaire toer nooien in Nederland, waar in het verleden vele topdarters aan hebben deelgenomen. Er is zowel een mannen- als een vrouwentoer nooi. De deelnemers worden eerst ingedeeld in poules van vier of vijf, gevolgd door een winnaarsronde. De beste vrouw mag rekenen op een hoofdprijs van 400 euro, bij de man nen ligt er 1.500 euro klaar voor de winnaar. Op de velden van Lewedorpse Boys wordt vanaf vanavond het jaarlijkse Memorial Weekend georganiseerd. Vanavond is de af trap, met de benefietwedstrijd tussen Lewe dorpse Boys en de JO19 van Excelsior Rotter dam. De aftrap is om 19.00 uur, de opbrengst gaat naar Stichting Make-a-Wish. Morgen komen de JO13-spelers van JVOZ, de Bevelandse selectie, ADO Den Haag, Excelsior Rotterdam en NAC Breda in actie tijdens de twaalfde Stefan Moens Memorial. Een dag la ter treden dezelfde clubs aan, maar dan met JO11-spelers, tijdens de tiende Roel Franse Memorial. De toernooien van morgen en zon dag gaan beiden om 10.00 uur van start. Squash BSC Boehlé De Goese ligfietser Jaap Bouman (77) is er niet in geslaagd de tocht Parijs-Brest-Parijs van liefst 1200 kilometer te voltooien. Na zo'n 440 kilometer staakte hij de strijd. Bouman (77) deed voor de vierde keer mee aan het Franse evenement, dat eens in de vier jaar wordt ge houden. In 2007 reed hij 'm uit, in 2011 en 2015 strandde hij voortijdig. Dat dat nu weer ge beurde, kwam doordat hij voelde dat tijdens zijn tweede nacht over zijn grenzen heen moest gaan en niet de benodigde gemiddelde snelheid volhield. ,,Ik mis de kers op de taart, maar de taart blijft heerlijk'', concludeerde Bouman, nadat hij aangaf er toch veel plezier aan te hebben beleefd. Donderdagvond, 18.51 uur. Vanuit de kleedkamer van Hoek is een voorzichtig applausje hoorbaar. Lieven Gevaert heeft zich voorge steld aan de selectie van de derde divisionist en ook kort verteld waar hij voor staat en wat hij van zijn spelers verwacht. De belang rijkste boodschap? Niet te veel praten nu, op het veld moet het gebeuren. ,,Wat hier gebeurd is, is gebeurd'', zegt Gevaert na de trai ning. ,,Het gaat erom wat er nu ko men gaat.'' Bijzonder is het wel en het zal in het voetbal ook nog niet zo heel vaak zijn voorgekomen; een trai ner die één keer met zijn spelers groep op het veld heeft gestaan en dan aan de competitie mag begin nen. Morgen wacht de thuiswed strijd tegen FC Lisse, de eerste van dit seizoen in de derde divisie en de eerste van Lieven Gevaert in de Nederlandse competitie. Hij heeft er enorm veel zin, maakt hij met een grote glimlach duidelijk. Dat assistent David Des- torme per direct gestopt is, vindt hij wel een flinke tegenvaller. Des- torme hoopte ook in beeld te zijn voor de functie van hoofdtrainer, maar voelde zich geen moment se rieus genomen. ,,Het is zijn keuze en die betreuren we'', zegt Jacky Lambert, lid van de technische commissie van Hoek. ,,David heeft ook niet het vereiste diploma.'' Studiepunten Dat ligt net iets anders. Destorme moet namelijk alleen nog vijf stu diepunten halen om zijn licentie te vernieuwen. Gevaert heeft dat diploma op zak en is nu bezig met de cursus Pro Licence, die in april is begonnen en tot volgend jaar juni duurt. ,,Ik werk nu halve da gen, de combinatie met de cursus is pittig'', zegt de 42-jarige Ge- vaert, die nu tien jaar trainer is en een fraai palmares kan overleggen. Bij Dikkelvenne, Ingelmunster en fusieclub Mandel United deed hij altijd mee om de prijzen. Dat er opnieuw een Belgische trainer voor de groep staat, terwijl verschillende spelers toch graag een Nederlander wilden, daar stappen ze in Hoek snel overheen. Jacky Lambert: ,,We zochten een Op het moment dat ik negentig minu ten op mijn stoel ga zitten denk ik niet dat dat altijd positief werkt. vrijdag 23 augustus 2019 Vorig jaar was het Antwan Tol- hoek die de jubileumeditie van de Wielerronde van Zierikzee, eenmalig omgetoverd tot een dernykoers, op zijn naam schreef. Dit jaar grijpt de organi satie terug naar het vertrouwde criterium als format. Ruim ne gentig renners staan vanavond aan de start in Zierikzee. - Toon Wandel, organisatie DARTS LIGFIETSEN VOETBAL 35 Piëdro Schweertman uit Koudekerke, als eerste ge plaatst in zijn leeftijdsklasse, is gisteren in Wenen doorge drongen tot de halve finales van het Euro pees kampi oenschap voor spelers van 35 jaar en ouder. 5 Na een late af melding van Jeka is het BSC-toernooi voor morgen op zoek naar een vervan gende ploeg. De ploeg mag met Terneuzen, Nieuwdorp en Kapelle strijden om plaats vijf. 3 Beachvolley- baller Dirk Boehlé en zijn partner Stefan Boermans zijn in de kwalifica ties van het World Tour toernooi in Let land pijnlijk uit geschakeld. Het duo liet drie match points onbenut. Jaap Bouman op zijn ligfiets. foto johan van DER HEIJDEN Gevaert wil met Hoek Barry van der Hooft Hoek - Rogier Veenstra, trainer ASWH.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40