Kapot apparaat in goede handen in Repair Café in Koudekerke IWOHON^ IN DE REGIO 1 6 Tijd dringt door stikstofbesluit MIJN DORP, MIJN STAD Claudia Sondervan Vlissingen Vlissingen heeft een lijst gestuurd naar de Provincie Zeeland van pro jecten die door het oordeel van de Raad van State nu per geval speci fiek moeten worden getoetst op de gevolgen voor de stikstofuitstoot door de nabijheid van Natura 2000- gebied. ,,We voelen ons overval len", zei wethouder John de Jonge en dat gold niet alleen voor het col lege maar zeker voor de raadcom- missie. Die werd gisteren gevraagd in te stemmen met een wijziging in het bestemmingsplan Stadshaven in het Scheldekwartier. De jachthaven is een oude wens van het gemeentebestuur en een belangrijk verkoopargument voor de te bouwen appartementen daar. Het gaat om een wijziging die vooral op papier belangrijk is, om alles kloppend te krijgen. Maar, zo zei wethouder John de Jonge, de Provincie heeft de gemeente ge vraagd nog geen besluit te nemen over het bestemmingsplan. Want door het stikstofbesluit van de Raad van State bestaat de kans dat de ha venontwikkeling niet door kan gaan. En dat terwijl de gemeente Vlis- singen haast moet maken met de jachthaven. Bij de vaststelling van de nieuwe Provinciale Omgevings visie heeft Vlissingen bedongen dat er toch een jachthaven met hon derd plaatsen mag komen, hoewel de provincie in die visie verklaart dat er niet meer jachthavenplaatsen bij mogen komen in Zeeland. Die uitzonderingspositie heeft Vlissin gen nog tot 1 januari 2020. Haast is dus geboden om het bestemmings plan voor die tijd rond te hebben. De kwestie was enkele raadsfracties te ingewikkeld. Kan dat besluit niet een vergaderronde later dan 12 sep tember? Die tijd is er nog wel, schatte De Jonge in. In de tussentijd krijgt de raad nadere uitleg. Claudia Sondervan Koudekerke Volgende week gaan de flyers voor het café naar winkels, sportclubs en wijkcentra in Koudekerke en Biggekerke. Mensen uit andere dorpen zijn ook welkom. ,,We vra gen niet waar iemand vandaan komt", zegt Cees Verstraate, één van de vier vrijwilligers die hun vaardigheden aanbieden. ,,We gaan voorzichtig beginnen. Met elke drie maanden een Repair Café. Voor kleine huishoudelijke zaken, tuingereedschap en speel- goed. Nog geen telefoons of lap tops. Die verwijzen we naar het Repair Café Middelburg. Ik kan wel een laptop openmaken en de voeding vervangen, maar ik ben geen expert." Zo iemand zoeken ze nog in Koudekerke of Biggekerke. Overigens is iedereen die handig is in techniek of ambacht welkom. Het idee voor het café kwam op in de werkgroep voor toekomstbe stendigheid Koudekerke Dishoek 2030. De reparaties zijn gratis, al is een bijdrage welkom voor de aan schaf van gereedschappen. Men sen moeten wel de benodigde on derdelen betalen. Die kunnen ter plekke besteld worden op de com puter. Komt het onderdeel binnen, dan hoeft de opdrachtgever niet te wachten tot het volgende café. ,,Als het binnen is, kom je langs." De vrijwilligers gaan geen fiets banden plakken of kleding repare ren. ,,We willen lokale bedrijven niet in de wielen rijden. We doen dit omwille van de duurzaamheid, voor mensen die een vervangend apparaat niet kunnen betalen en ook het uurloon van een repara teur niet. Voor iets dat zeventig euro kost, loont reparatie door een bedrijf niet. Zo worden spullen nog een tijd gebruikt." Kennisoverdracht Verstraate hielp een tijdlang bij promotielessen techniek op basis scholen en ziet in het café ook een leermogelijkheid. ,,We hebben de mensen graag bij de reparatie. Dan kunnen ze meekijken hoe je een stekker aan een snoer zet. Het is ook een stukje kennisoverdracht." Voorlopig houdt het Repairteam het bij de woensdagochtenden van 18 september, 18 december, 18 maart en 17 juni van 10.00 tot 12.00 uur. Mogelijk komt er ook eens een zaterdagochtend of een avond. rtoes' VAN DE MAAND Jaarlijkse Bazaar Orgelconcert in Sint Jacobskerk Wandeling langs bomen V vrijdag 23 augustus 2019 Vlissingse plannen op de helling De windmolenparken in het Sloegebied, de bouw van de Scheldewijk in het Scheldekwar- tier en ook de aanleg van de jachthaven in het Dok in Vlissin- gen staan allemaal op losse schroeven door het stikstofbe- sluit van de Raad van State. De koffiedrinkers bij de inloop ochtenden in de Klimop in Kou- dekerke krijgen vanaf woensdag 18 september gezelschap van vrijwilligers van een Repair Café. Mensen kunnen er meege brachte apparaten en andere spullen laten repareren. GRATIS PARKEREN, NI.U.V. DE PARKEERGARAGE GRIJPSKERKE De Stichting Bazaar Grijpskerke houdt mor gen van 09.00 tot 17.00 uur de jaarlijkse Bazaar aan de Jacob Cats- straat. Er staan veel kra men met tweedehand sartikelen, eten en drin ken. Daarnaast zijn er di verse activiteiten voor kinderen. De opbrengst gaat naar Stichting Sup port Casper. Deze stich ting zamelt geld in om nieuwe behandelmetho den tegen alvleesklier kanker mogelijk te maken. De andere helft is voor de Bergpad- school. Grijpskerke.info. VLISSINGEN Organist Bob van der Linde geeft vandaag een orgelconcert in de Sint Jacobskerk. De jonge Bob van der Linde heeft een programma samengesteld met wer ken van onder andere Bach, Georg Böhm en Maurice Duruflé. Aan vang om 12.00 uur, het concert is gratis toegan kelijk. MIDDELBURG IVN Walcheren geeft Organist Bob van der Linde. eigen foto morgen een rondleiding door de monumentale binnenstad. De route trekt langs diverse mo numentale bomen, onder meer langs oude Platanen, Beuken, Paar- denkastanjes en Vleu gelnoten. Vertrek om 14.00 uur vanaf de Markt, voor de Drvkkery. De tocht duurt maximaal twee uur. Volwassenen betalen 3 euro. AAGTEKERKE Gale rie Bank, 12.00-17.00 uur: Expositie Anne de Kam; Gerefor meerde Gemeente, 19.30 uur: Orgelwer ken van Bach ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt; Museum en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur; open DOMBURG Stations straat, 21.00 uur: "Domburg, Rise Up" GRIJPSKERKE Tuin de Pionier-Ster,13.00- 17.00 uur: Zomer opentuindagen KOUDEKERKE Wiele- makersbaan 4, 10.00- 17.00 uur: Openstel ling 'De Houtenhand- sche Hof' MIDDELBURG Kou- steensedijk: Exposi tie fototaal; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taal- café; Driewegenhof, Middelburg City- Seeds, 10.30-11.30 uur: Groente voor mi nima; Doopsgezinde kerk, 14.00-17.00 uur: Fototentoonstelling; Markt, 19.00 uur: Avondje sterren wacht; Kruitmolen- laan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé; VLISSINGEN Spui straat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wal- straat, 10.00-16.30 uur: Zomermarkt; Sint Jacobskerk, 12.00 uur: Orgelconcert Bob van der Linde; Panorama Walche ren, De Willem Ruijs- straat 102, 13.00 17.00 uur: Expositie Feel-Form-Face van Anne-Lies Soet WESTKAPELLE Centrum, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt; Moriakerk, 15.00 17.30 uur: Orgelspel en expositie 'Westka- pelle en haar kerken, toen en nu'. Cees Verstraate is een van de vrijwilligers van het Repair Café in Koudekerke. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34