Yerseke krijgt primeur met kant en-klare huurhuizen van hout Saman bouwt tweede pand aan Gouwepoort 'Langdurige uitval ferry is onacceptabel' 4 Kickoff-festival aan het begin van het studiejaar smaakt naar meer Huub Jagers: ,,Ja, het was echt een heel mooi feest, met artiesten die goed in de smaak vielen bij studen ten. De studentenmarkt werd ook goed bezocht. Sommige bedrijven hadden echt uitgepakt met leuke activiteiten. Roompot had bijvoor beeld een karaokebar ingericht en Dockwize zette de kleinste escape room van Nederland neer." ,,Dat is een moeilijke vraag. Er wa ren meerdere hoogtepunten. The Partysquad en La Fuente trokken veel bezoekers, maar ook lokale dj's zoals Team Peach vielen in de smaak. Famke Louise moest afzeg gen vanwege ziekte." ,,Dat was zeker een domper. We hoorden pas 's ochtends om tien uur dat ze niet zou komen. Ze was echt een headliner van het festival. Rapper Donnie kwam in haar plaats. Hij is ontzettend populair. Afgelopen weekend trad hij nog op in één van de grootste tenten van Lowlands. We hadden heel veel mazzel dat hij kon. Toen Donnie begon, zag je ook dat het publiek di rect naar het podium trok." Het is de bedoeling dat het festival afwisselend in Middelburg en Vlissingen plaats gaat vinden ,,We weten het niet precies, maar we schatten dat er ongeveer 3500 mensen waren. Dat was het aantal dat we verwacht hadden: vorige ja ren waren er ongeveer even veel be zoekers op introductiefestivals. Er waren studenten, maar ook mid delbare scholieren. Die konden we op het festival interesseren voor een studie aan één van de Zeeuwse on derwij sinstellingen. Omdat het va- kantietijd is, waren er ook toeristen. Het is leuk dat zij op deze manier ook iets meekregen van het studen tenleven in Zeeland." ,,We moeten nog evalueren, maar het is de bedoeling dat het festival de komende jaren afwisselend in Middelburg en Vlissingen plaats gaat vinden. Het is zo goed als zeker dat het volgend jaar in Vlissingen is. De gemeente staat ervoor open om mee te werken. We kiezen er be wust voor de afwisseling, omdat we Vlissingen en Middelburg als één stadsgewest zien. We willen de stu denten zo veel mogelijk laten zien van de omgeving. Als je in Vlissin- gen studeert, maar je bent nooit in Middelburg geweest, dan mis je heel veel. Het ligt zó dicht bij elkaar: in Amsterdam ben je langer onder weg van de rondweg naar het cen trum. Door Vlissingen en Middel burg als één stadsgewest te presen teren, leggen we ook de koppeling tussen de UCR,HZ en Scalda. En daarmee wordt het studentenleven in Zeeland alleen maar leuker." Het huizenblok van woningcorpo ratie R&B Wonen wordt namelijk niet ter plekke opgemetseld. De ge vels, muren, vloeren, daken en zelfs de badkamer en het toilet hoeven alleen nog maar op de bouwplaats in elkaar te worden gezet. ,,Bijzon- der is ook dat de woningen van hout zijn. Het is de eerste keer dat wij met houtskeletbouw werken", vertelt Reinier de Jonge van R&B Wonen. ,,Overigens zie je daar aan de buitenkant helemaal niets van. De gevels worden afgewerkt met steenstrips." R&B Wonen werkt voor 'ge wone' rijtjeshuizen al jaren alleen nog maar met kant-en-klare wo ningen. Voordeel is de korte bouw tijd. Verouderde huizen worden blok voor blok vervangen, waar door de meeste bewoners maar één keer hoeven te verhuizen. Ook zijn de huizen verplaatsbaar, mocht dat Aan de buitenkant zie je niets van de houtskeletbouw. De gevels worden afgewerkt met steenstrips in de toekomst nodig zijn. Naast twee concepten van steen en beton, is er nu ook een houten variant bij gekomen. Die is ontwikkeld door Bouwbedrijf Rijk uit Heinkens- zand en VKP uit Kapelle. R&B Wo nen, dat binnenkort opgaat in Beve- land Wonen, is van plan om het concept in meer plaatsen toe te pas sen. De eerste huizen van 't Vrije Woonblok komen aan de Kakel- dans in Yerseke. Daar stonden tot voor kort zestien verouderde seni orenappartementen. De nieuwe huizen zijn energieneutraal en le- vensloopbestendig. Een deel van de nieuwe bewoners is al bekend. Het zijn mensen die nu nog in de Pompe van Meerdervoortstraat wo nen. In deze straat worden zeven tien huizen gesloopt en vervangen door dertien nieuwe woningen. Ook hier komen kant-en-klare hui zen terug, maar dan de stenen 'cu- ravie-woningen'. Dit type is in meerdere dorpen neergezet. In Yer- seke staan ze aan de Marijkelaan. In de Pompe van Meerdervoort- straat komen zowel huizen met als zonder verdieping. De huizen met oneven nummers worden in het eerste kwartaal van volgend jaar vervangen. De overkant van de straat is na de zomervakantie van 2020 aan de beurt. Michiel Bouwman Zierikzee Dat komt achter het bestaande pand aan de Gouwepoort en wordt ongeveer duizend vier kante meter groot, opgedeeld in extra magazijn- en kantoor ruimte. Ernaast komen zo'n tach tig parkeerplaatsen. ,,Ten opzichte van 2016 is de organisatie meer dan verdubbeld", schrijft de Sa- man Groep in een verklaring. Er werken 170 mensen. ,,Met de uit breiding ontstaat bijna een ver- viervoudiging van de logistieke mogelijkheden." Het installatiebedrijf huist sinds 2016 aan de Gouwepoort. Na veertig jaar aan de Julianastraat maakte de onderneming daar plaats voor een fiets- en voetpad De nieuwbouw moet maart volgend jaar klaar zijn van het parkeerterrein aan het Groeneweegje naar de Zuidha venpoort. Saman verwacht in maart vol gend jaar de nieuwbouw te kun nen gebruiken. Het is de tweede uitbreiding voor de Saman Groep in korte tijd. In april 2019 opende de organisatie ook al een tweede vestiging in Oosterhout. Luc Oggel Vlissingen De partij wijst erop dat veel scho lieren en werknemers van de openbaarvervoersdienst gebruik maken om naar school en werk te kunnen gaan en wil daarom van het dagelijks provinciebestuur weten of dat op de hoogte is van de langdurige uitval van een van de twee boten, de Willem- Alexander. En, in geval van een 'ja', waarom de Staten daar dan niet over zijn geïnformeerd. Ook wil de fractie antwoord op de vraag wat GS kunnen en gaan doen om de continuïteit van de Westerschelde Ferry in de toe komst te kunnen garanderen. Eerder deze week meldde deze krant dat de Willem-Alexander voor onbepaalde tijd uit de vaart is vanwege een onverwacht defect geraakte generator. Eind van deze maand moet duidelijk zijn waardoor het probleem is veroor zaakt. vrijdag 23 augustus 2019 'Het was een heel mooi feest' The Partysquad, La Fuente en Donnie zorgden woensdag voor een feestelijke aftrap van het stu diejaar, op de Markt in Middel burg. Het Kickoff-festival smaakt naar meer, vindt mede-organisa tor Huub Jagers van de HZ. Cornelleke Blok Middelburg Is het studiejaar succesvol afge trapt? Wat was het hoogtepunt van het festival? Was dat een domper? Hoeveel bezoekers kwamen er op het festival af? - Huub Jagers, HZ Is het Kickoff-festival een blijver tje? Aan de buitenkant lijkt het een doodnormaal rijtje van stenen huizen, maar schijn bedriegt. Het blok van zeven woningen dat over een paar maanden ver rijst aan de Kakeldans in Yer- seke is alles behalve traditio neel. Joeri Wisse Yerseke - Reinier de Jonge, R&B Wonen Toen Saman in 2016 een nieuw pand liet bouwen op het indu strieterrein aan de Gouwe poort in Zierikzee, rekende het installatiebedrijf op verdere groei van de onderneming. Dat is gelukt, want komende herfst breidt het bedrijf uit met een tweede pand. Een langdurige uitval van het fietsvoetveer tussen Breskens en Vlissingen is onacceptabel. Dat stelt Statenfractie 50Plus naar aanleiding van het feit dat een van de twee Westerschel- deferry's voor onbepaalde tijd uit de vaart is vanwege een ernstig technisch mankement. Impressie van 't Vrije Woonblok. Dit nieuwe concept past R&B Wonen voor het eerst toe aan de Ka keldans in Yerseke. foto r&b wonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32