'Binnen een minuut was onze trouwring terug' Zeeland vrijplaats ontgassen 36 brieven op vacature burgemeester N-Beveland ZEELAND 3 gegaan om te melden dat de trouwring weg was, voor het ge val iemand hem vond. De strand- wacht zei gelijk dat hij iemand wist die in zulke gevallen kan helpen met zijn metaaldetector, maar we dachten: dat wordt toch niks." Terneergeslagen keerde het stel terug naar Roompot. Zouden ze Alexander toch niet bellen? Vloed ,,Om 17.30 besloten we dat toch maar te doen. We zijn naar het strand teruggekeerd en hebben daar op hem gewacht. Tot onze grote schrik kwam de vloed steeds dichterbij. Op een meter van het strandpaviljoen af stopte het gelukkig en begon het water weer te zakken. Alexander arriveerde om 18.30. Hij zette zijn detector aan en ge loof het of niet, maar binnen een minuut had hij onze trouwring gevonden. Ongelooflijk. En weet je wat hij zei? 'Ik hoef geen geld, ik wil alleen met jullie op de foto. Als ik iemand gelukkig kan ma ken, ben ik al blij." kwamen terug, namen een douche. Ik hielp ze bij het omkle den. Andreas kwam ook terug en wilde zijn ring weer omdoen. En toen zag ik het: hij was weg." De ring was van haar vinger gegle den, dat was wel duidelijk. Maar waar? Bij de douches? Op hun stekje bij het strandpaviljoen? Bij het omkleden van de kinderen, of eerder al? ,,Het was drie uur. We hebben een uur lang gezocht en zijn toen naar de strand- wacht WMr ze hem verloren had, wan neer precies: Claudia Maurer wist het niet. Maar de trouwring was weg. Voor eeuwig waarschijnlijk; want hoe vind je een ring terug die ergens in het zand ligt op het Domburgse strand? ,,Andreas was in zee gaan zwemmen. Zoals altijd had hij zijn ring afgedaan en die aan mij ter bewaring gege ven. Dat doen we al veertien jaar zo", ver telt de 45-jarige Duitse, die met man en twee kinderen in een va kantiehuisje in Domburg ver bleef. ,,Ik doe hem altijd om mijn middelvinger, juist om hem niet te verliezen", vertelt de in Stutt gart woonachtige Claudia. Het was lekker weer. Uur gezocht Vanaf hun plekje voor strandpa viljoen Bl0f kon ze mooi het strand overzien. Ook de kinderen namen een duik in het water. ,,Ze Dat blijkt uit de brief die minister Cora van Nieuwenhuizen deze week aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. Sinds april mag er niet meer varend worden ontgast in dichtbevolkte gebieden en bij slui zen en bruggen. Dat is een eerste stap naar een totaalverbod dat in 2024 van kracht moet zijn. De vraag was wanneer een ge bied als dichtbevolkt geldt. Van Nieuwenhuizen hanteert voorals nog als regel dat er meer dan 200 inwoners per hectare binnen 500 meter van de vaarweg wonen. In de praktijk blijkt het om vrij wel alle vaarwegen te gaan. Daar geldt dus voortaan een ontgas- singsverbod. Uitzonderingen De hoofdvaarwegen in Zeeland behoren - op een enkele locatie na - tot de uitzonderingen, samen met het Hollands Diep, het Volke rak en de Rijn-Schelde-verbin- ding, het Markermeer, het IJssel- meer, de Waddenzee en de Nieuwe Merwede vanaf Werken dam. In Zeeland vallen alleen het deel van het Schelde-Rijnkanaal tussen Tholen en Oud-Vossemeer en enkele delen van het Kanaal door Zuid-Beveland en het Kanaal Gent-Terneuzen onder het ver bod. Eerste controles In oktober zijn de eerste controles op de naleving van het ontgas- singsverbod. Uiteindelijk wil de minister het ontgassen helemaal stoppen. Daarvoor moeten eerst voldoende installaties komen die de dampvormige restlading van tankschepen kunnen verwerken. Zeeland kent sinds in 2017 een ontgassingsverbod, maar volgens de minister hebben provincies geen bevoegdheid om een derge lijk verbod in te stellen. WISSENKERKE 23 mannen en 13 vrouwen willen graag burgemees ter van Noord-Beveland worden. Dat heeft de provincie gisteren be kendgemaakt. De bedoeling is dat hij of zij in december wordt be noemd en geïnstalleerd. De vacature was op 8 juli openge steld, kandidaten konden hun sol licitatiebrieven tot afgelopen maan dag aan de commissaris van de Ko ning sturen. In totaal 36 mensen deden dat. De leeftijd van de solli citanten ligt tussen de 30 en 62 jaar. 27 gegadigden zijn werkzaam of hebben ervaring in een politiek-be- stuurlijke functie. 25 sollicitanten hebben op dit moment (tevens) een betrekking in het bedrijfsleven of is actief in het maatschappelijk middenveld. De politieke overtuiging van de sollicitanten is (voor zover bekend) als volgt: VVD: 8; CDA: 5; Groen Links: 4; D66: 3; Christenunie: 3; lo kale partij: 2; SGP: 1; 50+: 1; PvdA: 1; Op dit moment heeft de ge meente een waarnemer in de per soon van Letty Demmers. Zij volgde VVD'er Marcel Delhez op, die Noord-Beveland in november vorig jaar na 3,5 jaar inruilde voor Veldhoven. Na het vertrek van VVD'er Cees van Liere in 2007 schreven 32 men sen een brief. Bij een sollicitatiepro cedure in 2015 deden 41 mensen een gooi naar de baan. vrijdag 23 augustus 2019 om mensen blij te maken Alex 'the Hunter' de Jager komt graag naar het strand om te zoeken naar een ring of een sleutelbos die men sen kwijt zijn geraakt. FOTO MARCELLE DAVIDSE Ondine van der Vleuten Domburg Claudia en Andreas Maurer uit Stutt gart hadden de hoop al opgegeven An dreas' trouwring ooit nog terug te vin den in het zand van het strand van Dom burg. Totdat ze Alex belden. Nu zit An dreas' trouwring weer waar hij hoort. FOTO'S LEX DE MEESTER Zeeland wordt voorlopig een vrijplaats voor varend ontgas sen. Terwijl het op de meeste hoofdvaarwegen aan banden wordt gelegd, kunnen binnen vaartschepen in Zeeland de restdampen uit hun tanks al va rend blijven lozen. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31