Waardevolle Fries Zaak dode vrouw (78) Oostkapelle: OM legt verdachte moord dan wel doodslag ten laste Meedoen aan tv-serie voorwaarde voor baan als manager Roompot 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN bl\J<3 bOH0\ Column DE STELLING Vandaag: Ik stoor mij aan vloeken in een voorstelling Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters &ER&E HITTEGOLF STAAT VOOR t>E t>EUR Rijden onder invloed drugs Wietkwekerij in bedrijfspand TERNEUZEN Motorrijder gewond bij botsing De verdachte moet op 3 september verschijnen voor de rechtbank in Middelburg. De zaak wordt dan nog niet inhoudelijk behandeld. Het gaat om een zogeheten pro-forma- zitting. De rechter zal bepalen of de man langer vast moet blijven zitten. De 56-jarige verdachte werd op 29 mei opgepakt op appartementen complex Parc Zonnehove in Oost- kapelle. Dat was vijf dagen na de vondst van een dode buurvrouw. Volgens een woord voerder van het Openbaar Ministe rie (OM) loopt het onderzoek naar de zaak nog steeds. Over de stand van zaken worden verder geen me dedelingen gedaan. Wat het OM de verdachte precies ten laste gaat leg gen is nog niet bepaald, aldus een woordvoerder. Dat kan moord zijn, dan wel doodslag, afhankelijk van het onderzoek en het bewijsmateri aal. Commotie De zaak heeft heel veel commotie veroorzaakt. Met name bij de bewo ners van het honderd appartemen ten tellende complex. Met de arres tatie van de man is volgens bewo ners een einde gekomen aan jaren lange terreur. De bewoners zijn bang dat de verdachte terugkeert. Ze zeggen de afgelopen jaren meermalen bij de gemeente aan de bel te hebben getrokken over de overlast die de man veroorzaakte. In hun ogen heeft de gemeente daar aan te weinig gedaan. De gemeente Veere zegt van haar kant alles te hebben geprobeerd om te bemidde len tussen de bewoners van Parc Zonnehove en de verdachte. Zo zijn wijkagenten, buurtbemiddeling, kerk en familie ingeschakeld. Om dat het om een koopwoning gaat, is het volgens de gemeente heel moei lijk om iemand de woning uit te zetten. De vacature loopt via het jonge re- cruitmentbureau YOBZ in Bus- sum. Geïnteresseerden kunnen niet rechtstreeks bij Roompot sol liciteren, maar moeten dat via YOBZ doen. 'Het uiteindelijke sol licitatiegesprek zal net iets anders gaan dan anders: het zal namelijk gefilmd worden als onderdeel van een positief nieuw televisiepro gramma', meldt de vacaturetekst. Het gaat om een productie van het sinds begin dit jaar actieve ITV Stu dios Netherlands, voor een 'grote commerciële televisiezender'. Vol gens een medewerker van Room pot is dat SBS 6. YOBZ is benaderd door ITV om kandidaten te werven, zegt Kevin Middel van het bureau. Volgens hem is de bedoeling van het pro gramma te laten zien hoe het solli citatieproces in zijn werk gaat, zo wel vanuit werkgever als werkne mer. De aanmeldingen/sollicitaties lopen volgens hem 'redelijk'. ,,Het is een moeilijke arbeidsmarkt, dus we moeten er best aan trekken." Wat ook meespeelt, is dat sommige mensen wel interesse hebben in de baan, maar er niet op zitten te wachten om mee te doen aan een tv-programma. ,,Ook daar hebben we mee te maken", zegt Middel. Onder de noemer Project: Inter view heeft YOBZ nog meer banen in de aanbieding waarbij de sollicitatiegesprekken zullen wor den gefilmd voor het programma. Het is de bedoeling dat de opnames volgende maand beginnen. Bijna dertig gemeenschappe lijke kennissen kennen hem kennelijk wel. Ik niet. Ik scrol verder naar beneden, dieper in het verleden van de man, advi seur, coach, bestuurder, sparring partner, spin in het web bij de oranjevereniging, de kerk en di recteur van een trits bedrijven. Waar ik de onbekende Fries van moet kennen? Geen idee. Ik weifel of ik wel verkering met hem wil. LinkedIn wel de stomste. Bij uit stek het medium waar je zit omdat je er hóórt te zitten. Ik ook en net als iedereen heb ik een handvol onnozelaars als LinkedIn-vrien- den, die met me communiceren via LinkedIn-berichtjes. Stelletje mutsen. De welgemeende felicita tie zie pas ik na enkele weken. Stom medium. Eigenlijk kom ik alleen op LinkedIn als ik weer een contactverzoek check. Nu door- vlooi ik dus de levensloop van hy peractieve seniore Fries die maar niet uitgenetwerkt raakt. functies en gaat terug tot een eindje voor mijn geboorte. Soms imposant, dan weer een doorzich tig opgeleukte dwarse scheet. Een middagje kletsen met de blaag van een kennisje wordt op LinkedIn al snel een tijdelijke adviseursfunctie voor een start-up. Het bestuur van de personeels vereniging, de Vereniging van Ei genaren en hoofd P&O bij een wa terschap. Hij was adviseur, pro jectmanager, interim-, inval-, hulp- of gewoon directeur en de allermooiste functiebeschrijving in de lange opsomming: 'een waardevolle persoonlijkheid'. nog boven de 'Accept'-knop. Waarom ik eigenlijk? Wat moet-ie van me? Een rilling gaat door me heen. Sparringpartner noemt hij zich. Misschien zegt-ie ook wel dat we een keer moeten stoeien. maar nee. Het gaat me allemaal even te snel. Net als iedereen heb ik een handvol onnozelaars als LinkedIn-vrienden Verblijf 3 dagen in een top beoordeeld 4*-hotel in Twente vrijdag 23 augustus 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeuwse boeren zijn van alle markten thuis 580 stemmen IK HEB EEN BRIEFJE OP0EHAN6EN t>AT WE NIET THUIS 21JN ZIERIKZEE De politie heeft woens dagavond twee automo bilisten betrapt op het rij den onder invloed van drugs. In de Mulockstraat in Zierikzee werd een 44- jarige chauffeur uit die plaats betrapt. Volgens de speekseltest had hij amfetamine en cocaïne gebruikt. De man kreeg een rijverbod van 24 uur. In Kapelle werd rond woensdagnacht op de Smokkelhoekweg een speekseltest afgenomen bij een 20-jarige man uit die plaats. Uit de test bleek dat hij amfetamine had gebruikt. De man kreeg eveneens een rij verbod van 24 uur. TERNEUZEN De politie heeft woens dagmiddag een wietkwe kerij in een bedrijfspand aan de Communicatie laan in Terneuzen ont manteld. Daarbij werd een 28-jarige man zon der vaste woon- of ver blijfsplaats aangehouden. De recherche stelde een onderzoek in na klachten over geluidsoverlast en verdachte nachtelijke ac tiviteiten rond het pand. Agenten verschaften zich woensdag rond 14.30 uur via een raam toegang tot het pand. De politie trof twee kweekruimtes met elk 316 oogstrijpe wiet- planten aan. Ook werd een man in het pand be trapt; hij is aangehouden. Een motorrijder is gis termiddag gewond ge raakt toen hij bij Terneu zen in botsing kwam met een vrachtwagen. Het ongeluk gebeurde rond drie uur bij de toe gangsweg naar Elsta aan de Herbert H. Dow- weg. Het slachtoffer is met onbekend letsel per ambulance overge bracht naar het zieken huis. De politie sloot na de aanrijding de weg voor enige tijd af voor onder zoek. De man die in mei is opgepakt in verband met de dood van een 78-jarige vrouw in Oostkapelle wordt moord cq doodslag ten laste gelegd. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie. Jeffrey Kutterink Oostkapelle Mensen die solliciteren voor een functie van manager van een Roompot-vakantiepark in Zeeuws-Vlaanderen, worden meteen deelnemer aan een nieuw televisieprogramma op SBS 6. De gesprekken zullen worden gefilmd, blijkt uit de va cature. Luc Oggel Vlissingen Van alle sociale media vind ik De lijst bestaat uit dik zestig Mijn cursor zweeft heel even Sorry, het is lief aangeboden hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur l 088-0331506 City Hotel Hengelo V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Kop koffie bij 'Meesterlijke koffie en thee' V Gratis wandel- en fietsroutes V Gratis gebruik van Wi-Fi in hotel V Tip: Enschede of Ootmarsum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2