AZ laat het 'thuis' in Enschede liggen tegen tien Belgen af tegen ervaren Apollon Dag eerder naar Israël 21 Nik Kok Alkmaar Hoe mooi AZ sommige aanvallen ook componeerde, de kansen wil den er maar niet in. Tot de 82e mi nuut toen tegenstander Antwerp al met tien man speelde vanwege een rode kaart en er maar liefst vijf aanvallers in het veld stonden en Boadu de bevrijdende gelijkma ker scoorde. AZ had in de lege Grolsch Veste allang op voorsprong kunnen ko men maar faalde in de afwerking. Kansen zijn er ook voor Antwerp, hoewel veel minder. Al snel blijkt echter dat de Alkmaarders in de Belgische opponent hun beste te genstander van het zo goed be gonnen, nog jonge seizoen treffen. Maar onverschrokken speelt AZ ook tegen de Belgen. Ondanks dat de club steeds maar weer moet reizen. Nu weer 192 kilometer naar Enschede. Voor een thuis wedstrijd nota bene, de derde thuiswedstrijd buitenshuis. Alle maal door het ingestorte dak dat de club nu al bijna twee weken in de greep houdt. Geschiedenisboeken Slechts vierduizend toeschouwers zijn er afgekomen op het duel dat nu de geschiedenisboeken ingaat als de slechtste bezochte thuis wedstrijd in de Europacup uit de clubhistorie. Ook al omdat er in Enschede geen supporters van Antwerp welkom zijn. Het lijkt daarom wel op een wedstrijd die gedwongen achter gesloten deu ren gespeeld moet worden. Slikken AZ slikt de tegentreffer van Ant werp nog voor rust. Als Pantelis Hatzidiakos, die speelt voor de ge blesseerde Stijn Wuytens, een kopduel van Dieumerci Mbokani verliest en Dylan Batubinsika van dichtbij kan binnenwerken. Antwerp is een club in opkomst laat dat duidelijk zijn. Met spelers uit alle windstreken. Gisteren maakten slechts twee Belgen deel uit van de stugge en fysiek sterke basisopstelling. Jarenlang dreigde de club ten onder te gaan aan maar onder de puissant rijke eige naar Paul Gheysens. Boerenzoon Gheysens die zich opwerkte tot projectontwikkelaar en 'heel' Warschau al volbouwde, zal met enig genoegen hebben gekeken naar de ontwikkelingen in En schede. Maar ook vrezend voor een tref fer van AZ dat er feitelijk de hele wedstrijd al aan zit te komen maar pas wordt gemaakt in de heetge bakerde slotfase. In Brussel wacht volgende week een spannende strijd. kopstoot werd nog gekeerd, maar de rebound was wel een prooi voor de middenvelder: 2-0. En een kwar tier voor tijd vuurde Fer nogmaals raak: 3-0. Voor de Rotterdammers mag plaatsing voor de groepsfase als een enorme overwinning worden ge zien. Maar met een ticket voor Eu ropa, als Hapoel volgende week niet opeens een compleet ander gezicht laat zien, kunnen de ploeg én Stam de broodnodige duw in de rug ge ven. Bovendien levert plaatsing een startpremie van minimaal drie mil joen euro op. Een bedrag dat de club nog net nodig lijkt te hebben om het verschil tussen vraagprijs van San Lorenzo en het bod uit Rotter dam op verdediger Marcos Senesi (22) te overbruggen. RETURN letterlijk vóóruit te komen tegen de gegroepeerd verdedigende tegen stander. Natuurlijk is zoiets nooit makkelijk, maar het mocht bij PSV echt wel sneller en ideeënrijker. Centrale verdediger Baumgartler zag vaak middenveld en aanval bijna volledig stilstaan. Letterlijk. En lukte het wel een keer om bij- e Typerend voor metamorfose dat uitgerekend rechtsback scoorde voorbeeld Bergwijn, Ihattaren of Malen aan het werk te zetten, dan volgde te snel balverlies. Worsteling De Cypriotische tegenstander pre senteerde zich zoals verwacht. Vooraf werd in deze krant de paral lel getrokken met een worsteling van PSV uit het recente verleden te gen een vergelijkbare tegenstander. Jeroen Zoet en wisselspeler Jorrit Hendrix maakten in 2013 mee hoe het Bulgaarse Loedogorets PSV 90 minuten lang frustreerde met een elftal broodvoetballers van gemid deld 29 jaar. Fysiek volgroeide man nen die precies hun kracht en hun beperkingen kenden. Zij deden wat die van Apollon gisteren ook pro- beerden: wachten op de fouten van PSV en gokken op een countertje. Maar de eerste keer dat ze met meer dan drie man de burcht verlieten, leidde balverlies meteen de 1-0 van Ihattaren in. En het kantelpunt in de wedstrijd. In de rest van zo'n tweede helft moet je ook een beetje geluk heb ben. Een minuut of twintig voor tijd ontsnapte PSV tot twee keer toe aan een dure tegengoal. Eerst ging een kopbal van de gasten maar net naast. Daarna redde Jeroen Zoet knap in een situatie één-tegen-één. Zoet bevestigde met die redding dat hij zich aan het herpakken is. Zoals hij gisteren keepte - en ook afgelo pen zondag tegen Heracles - is het hij rustpunt dat PSV nodig heeft. vrijdag 23 augustus 2019 GO AZ J Royal Antwerp Een treffer in de slotfase van Myron Boadu heeft AZ in de bijna lege Grolsch Veste be hoed van een dreigende neder laag. AZ heeft daardoor nog genoeg kansen om zich vol gende week te plaatsen voor de groepsfase van de Europa League. ROTTERDAM De selectie van Feyenoord reist volgende week al op dinsdag af naar Israël. Trainer Jaap Stam heeft de extra dag in speelstad Beer Sheva ingeroosterd om zijn selectie te laten wennen aan de omstandigheden in Israël. Zo is de verwachting dat het behoor lijk warm zal worden de ko mende week in Israël. Bovendien wil Stam voorkomen dat de behoorlijke vliegreis nog in de benen zit als Feyenoord moet proberen de groepsfase van de Europa League te bereiken. Aanhangers van Feyenoord kun nen tot zondag kaarten kopen voor de wedstrijd in het fraaie Yaakov Turner Toto Stadion (foto), waar 1.650 plekken be schikbaar zijn voor de Rotter damse supporters. PSV'er Mohammed Ihattaren (voorgrond) viert de 1-0. Cody Gakpo, die de 2-0 zou maken, kijkt naar het publiek. foto bsr/soccrates AZ-aanvoerder Teun Koop- meiners. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21