Jong PSV maakt het na rust 20 EUROPA LEAGUE PLAYOFFS Feyenoord ontbeerde kracht en fitheid. Maar wie Leroy Fer gisteren over het veld van de Kuip zag denderen, zag één brok kracht. Feyenoord is na de 3-0 zege bijna zeker van de groepsfase. 'Zijn dood heeft een enorme impact op de ploeg. Bjorg was meer dan een ploegmaat, hij was ook een vriend'. Kort Kompany is al weer trainer af Vincent Kompany foto) concentreert zich op wedstrijddagen volledig op zijn rol als speler en is dan geen coach meer van Ander- lecht. De 33-jarige voetballer, die overkwam van Manchester City om bij de Brusselse ploeg speler-trainer te worden, is op wed strijddagen voortaan aanvoerder. Simon Da- vies coacht de ploeg. Anderlecht is het sei zoen slecht begonnen met twee punten uit vier duels. MOTORSPORT Rentree Herlings in Zweden Motorcrosser Jeffrey Herlings (foto) maakt komend weekend zijn rentree in de MXGP. De wereldkampioen van vorig seizoen keert terug in Zweden. Aanvankelijk zou de 24-ja- rige Herlings pas in september zijn come back maken na een lange herstelperiode we gens een enkelblessure. ,,Ik rij alweer een paar weken en ik voel me klaar om het in Uddevalla te proberen'', aldus Herlings. VVV legt Cattermole vast VVV heeft zich voor de rest van het seizoen verzekerd van de diensten van de Engels man Lee Cattermole (31). De verdedigende middenvelder was al op proef in Venlo. Cat termole komt over van de Engelse League One-club Sunderland. Hij speelde eerder voor Middlesbrough en Wigan Athletic. ,,Ik ben heel blij dat ik na zoveel seizoenen in Engeland nu bij een mooie eredivisieclub als VVV aan de slag mag." Flitsen Ronde Stoppen Slagen De uitsmijter noemen ze Leroy Fer in Rotterdam. En Hapoel Beer Sheva wist gisteravond in de Kuip al snel waarom. De 29-jarige mid denvelder smeekte Feyenoord deze zomer ongeveer om terug te mogen keren in de Kuip. Tegen de Israëli sche opponent, de laatste horde op weg naar de gedroomde groepsfase van de Europa League, was duide lijk dat Feyenoord er blij mee mag zijn. De ex-international zorgde op het middenveld voor flink wat gooi- en smijtwerk. Het was een signaal naar zijn me despelers en naar de fanatieke aan hang. Feyenoord moet en zal de groepsfase van de Europa League bereiken en wil volgende week op een steenworp van de Gazastrook niet meer in de problemen komen. Ondanks het broze fysieke gestel van veel spelers gaf de ploeg vol gas. Hapoel Beer Sheva bleek door die aanpak qua niveau niet meer dan een laagvlieger in de eredivisie. En de ploeg had met oud-ADO-doel- man Ernestas Setkus een doelman van dat kaliber onder de lat. Toege geven, de Litouwer kreeg gisteren in de Kuip ook nauwelijks steun van zijn defensie. Telkens als Fey- enoord even aanzette, wankelde Hapoel. Rick Karsdorp, Luciano Narsingh en Leroy Fer slaagden er echter niet in om de kansen te ver zilveren. Dat gebeurde pas nadat Steven Berghuis de paal had geraakt en Sam Larsson de rebound in het lege doel kon tikken: 1-0. Reservebank Dat moet een flinke opsteker zijn geweest voor de 26-jarige Zweed die deze week precies twee jaar on der contract staat bij de Rotterdam mers. Larsson worstelt al een tijdje in de Kuip, maar heeft nog altijd het vertrouwen van Jaap Stam. Dat kan niet worden gezegd van Jan-Arie van der Heijden en Yassin Ayoub, die gisteren niet eens plaats hoef den te nemen op de reservebank. Na rust torende Fer hoog boven ie dereen uit om in te koppen. Zijn Plaatsing levert Feyenoord minimaal een startpremie van drie miljoen euro op Een wedstrijd met twee gezichten. Het is een cliché van jewelste in sport, maar het ging gisteravond op voor wat PSV liet zien in het duel met Apollon. De eerste 45 minuten waren bloedeloos, ideeënloos en machteloos. De tweede 45 ener giek, overtuigend én het belangrijk ste: doelpuntenrijk. Mark van Bom mel zei onlangs dat zijn jonge ploeg ook ineens een keer zou kunnen 'ontploffen'. Dat gebeurde gisteren op een voor hem en PSV wel heel prettig moment. Het leek alsof Van Bommel in de rust elf nieuwe spelers had opge trommeld. Ineens lukte om het wél om vaker vroeg en aggressief druk te zetten. Ineens waren afvallende ballen een tijdlang allemaal voor PSV en ineens ging het adagium van Johan Cruijff op: een matige of slechte tegenstander moet je er ook matig tot slecht uit laten zien. Binnen een kwartier stond PSV van 0-0 op 3-0. Eerst scoorde Mo Ihattaren uit een razendsnelle om schakeling met Donyell Malen en Steven Bergwijn. Daarna krulde Cody Gakpo met veel gevoel een bal in de verre hoek en Denzel Dum fries zorgde dat de marge nog ver der werd uitgediept: 3-0. Het was ergens wel typerend voor de plotse linge metamorfose, dat uitgerekend de rechtsback van PSV helemaal mee naar voren was gegaan en scoorde. Weggepoetst was op slag de stroeve eerste helft. Daarin was PSV nauwelijks het niveau ontstegen van de worsteling een week gele den in de vorige ronde tegen FK Haugesund. Ook nu had PSV aan vankelijk de grootste moeite om Quote van de dag vrijdag 23 augustus 2019 VOETBAL VOETBAL Bayer Leverkusen wil trainer Peter Bosz langer aan de club binden. Het huidige con tract van de coach loopt tot 2020. Sparta huurt aanvaller Joël Piroe tot het einde van het seizoen van PSV. De Kasteel club heeft daarvoor een akkoord bereikt met de club uit Eindhoven. Sofyan Amrabat draagt dit seizoen het shirt van Hellas Verona. De Italiaanse club, uitkomend in de Serie A, huurt de 23-jarige middenvelder een seizoen van Club Brugge. GO Selena Piek en Robin Tabeling hebben op het WK badminton de kwartfinale bereikt van het gemengd dub belspel. Het duo versloeg in ronde drie in Bazel Praveen Jordan en Me- lati Daeva Ok- tavianti in drie games: 21-13, 21-23, 21-8. 2114 Yvonne Nauta (foto) stopt als langebaan- schaatsster. De Friezin (28) werd in 2014 derde werd tij dens de WK allround, zilver pakte op de EK en de nationale allroundtitel veroverde. Joost Luiten staat na dag één van de Scandinavian Invitational op de gedeelde 51ste plaats. De golfer ging in Göteborg rond in 70 sla gen. Een baan- gemiddelde. 'Uitsmijter' Fer neemt Feyenoord bij de hand Feyenoord J Hapoel Beer Sheva Mikos Gouka Rotterdam De 2-0 van Feyenoord: Leroy Fer torent boven iedereen uit en tikt even later de rebound ook in, waarna hij uit z'n bol gaat. foto VI IMAGES PSV j Apollon Limassol In navolging van Feyenoord staat ook PSV met één been in de groepsfase van de Europa League. Een metamorfose in de tweede helft tegen Apollon Li massol volstond voor een 3-0 zege. Maarten Wijffels Eindhoven —De Belgische wielrenner Tiesj Benoot na zijn winst in de Denemarken over de overleden Bjorg Lambrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20