Klachtenregen over webshop van discounter Neckermann 0) \^m 16 ECONOMIE Netflix is een succes, dus nu willen Disney en Apple de Nederlandse huiskamers veroveren. De strijd om de kijker gaat nu echt losbarsten. CONCURRENTIE STREAMINGDIENSTEN Op het digitale klachtenkompas van de Con sumentenbond zijn de afgelopen twaalf maanden bijna vijfhonderd klachten inge diend over Neckermann.com. Vooral het niet leveren van gekochte artikelen ergert klanten. Het bedrijf erkent de problemen en legt de schuld bij leveranciers. De onlinediscounter geeft aan dat de grootste problemen binnen een paar weken zijn verholpen. Johan Maes uit het Belgische Grobbendonk kocht in juni voor ruim 60 euro verzorgings producten. ,,De helft van de bestelde en vooraf betaalde producten werd niet geleverd. Ik pro beer al een paar maanden het geld voor terug te krijgen, tot nu toe zonder resultaat. Wij be stelden voor het eerst bij Neckermann, voor ons was het een bekende naam. Dan denk je dat het ook betrouwbaar is, maar dat pakte heel anders uit. Via de mail beloven ze een oplos sing, maar tot nu toe kunnen we naar ons geld fluiten. Ik heb geprobeerd iemand van het be drijf aan de lijn te krijgen, maar dat is onmo gelijk. Er wordt alleen via de mail gecommu niceerd, heel frustrerend'', aldus de Belg. Vanwege het relatief lage koopbedrag is Maes niet van plan een juridische procedure aan te spannen. ,,Wel wil ik mensen waar schuwen voor dit bedrijf.'' De Consumenten- W De Consumentenbond noemt het niet leveren en niet tijdig terugbetalen 'schandalig' en 'zorgelijk' bond laat weten Neckermann.com al langer in het vizier te hebben. ,,Het is niet de eerste keer dat we klachten krijgen over deze webshop, al hoewel er de laatste weken sprake is van een piek'', aldus woordvoerster Joyce Donat. Ze noemt het niet leveren van bestelde arti kelen en niet tijdig terugbetalen door Necker mann 'schandalig' en 'heel zorgelijk'. ,,Dit be drijf heeft een lange historie van problemen. Sinds 2017 bestaat de huidige webshop. De di rectie heeft begin dit jaar beterschap beloofd, maar kennelijk slaagt ze er niet in de boel on der controle te krijgen.'' Donat raadt consu menten aan een klacht in te dienen op het klachtenkompas van de bond. ,,We zien dat N eckermann daar wel redelijk vlot op reageert en de terugbetaling regelt.'' Neckermann.com laat via de mail weten dat vanwege enorme drukte en tijdelijke onderbe zetting door vakanties en ziekte, het besluit is genomen om vragen niet telefonisch te beant woorden. 'Telefonische afhandeling vergt meer tijd, via de mail kunnen we sneller en ef ficiënter reageren', aldus het bedrijf. 'Helaas zijn er tegelijk een aantal dingen misgelopen. Een leverancier had een levertijd beloofd van vier tot zes weken, die uiteindelijk werd aan gepast naar ruim veertien weken. Van een an dere leverancier hebben we een A-keus partij gekocht, die bij ontvangst B-keus bleek te zijn.' Hij meldt dat deze producten direct zijn aan gepast of zijn verwijderd van de site. Hij ver wacht dat de (betalings)achterstand binnen veertien dagen is verholpen. De directie van Neckermann.com kan 'vanwege een project in Hongkong' niet direct reageren. vrijdag 23 augustus 2019 Arcelor Mittal Boskalis Adyen BAM Netflix Videoland/RTL NPO Start Plus NLZiet Bestellingen die niet of deels worden gele verd, het achterblijven van terugbetalin gen en een klantenservice die telefonisch onbereikbaar is. Het regent klachten over Neckermann.com, een vanuit Naarden opererende webshop die voor een lage prijs food- en non-foodproducten aan biedt. Sanne Schelfaut Naarden O Het staalcon cern had een prima dag op de beurs. De baggeraar boekte minder winst en reser veerde 100 mil joen voor tegen vallers. De betalingsver werker boekte meer omzet. KBC Securities denkt dat die groei niet blijft. De bouwer moest een voor ziening van 7,5 miljoen opnemen voor de zeesluis bij IJmuiden. o Strijd om de kijker steeds heviger 10,99 euro per maand (basisabonnement 7,99) Sinds 2013 3 miljoen abonnees (wereldwijd ruim 150 miljoen) Bekend van: Stranger Things, La Casa de Papel, Orange is the New Black, House of Cards 8,99 euro per maand Sinds 2010 700.000 abonnees Bekend van: Nieuwe Buren, Judas, Mocro Maffia 2,95 euro per maand Sinds 2014 250.000 abonnees Afsplitsing van Uitzending Ge mist. Complete aanbod publieke omroep is hier voor lange(re) tijd terug te kijken. Topseries als De Luizenmoeder, Klem 7,95 euro per maand Sinds 2014 150.000 abonnees Onbeperkt (terug)kijken van pro gramma's series van zowel NPO, RTL en SBS. The Voice bijvoor beeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16