Marten moet tien pillen per dag slikken Istvan Bakx Vandaag bij deze krant JOL Zes arrestaties na volgen spoor Walcheren Groenland is echt niet te koop Zes personen uit Noord- en Zuid Holland, Utrecht en Flevoland zijn de afgelopen maanden aangehou den. Meer arrestaties worden niet uitgesloten, want het onderzoek is nog in volle gang. De Fiod heeft be slag gelegd op 450.000 euro aan contant geld en banktegoeden en voor meer dan een miljoen euro aan xtc, anabolen en geneesmiddelen in beslag genomen. Ze regelden leaseauto's, spookwoningen en valse bankafschriften Hoofdverdachten zijn een 66-ja- rige man uit Hillegom en een 61-ja- rige man uit Hoek van Holland. Ze zijn de bestuurders van een bedrijf dat volgens de Fiod financiële dien sten verleende aan zeker tien crimi nelen die handelden in onder meer drugs, wapens en anabole steroï- den. De twee zestigers regelden tal van zaken voor onderwereldfigu ren. Zo boden ze constructies waar door de criminelen in leaseauto's reden die niet op hun naam ston den. Ook leverden ze spookwonin- gen waarin criminelen konden on derduiken en vervalsten ze werkge versverklaringen, bankafschriften en loonstroken. Witwassen In enkele jaren tijd hebben de man nen 1,4 miljoen euro witgewassen, vermoedt de Fiod. Via een woud van bv's werd jarenlang contant geld op bankrekeningen gestort, dat via verhullende constructies werd uitbetaald. Zo zorgden de mannen er zelfs voor dat criminelen die ge detineerd zaten geld op hun gevan genisrekening gestort kregen. Eén van de spookwoningen, in Amster dam, bleek te worden bewoond door een crimineel die tot 42 maan den celstraf was veroordeeld we gens drugssmokkel. Hij mocht het hoger beroep in vrijheid afwachten. In de woning vonden rechercheurs een partij xtc en anabolen. De man zit nu weer vast. De Fiscale Inlichtingen- en Op sporingsdienst (Fiod), onderdeel van de Belastingdienst, zet zich al jaren in om criminele dienstverle ners, oftewel facilitators, op te spo ren. Dat loont, zegt de projectleider opsporing, die niet met naam in de krant vermeld wil worden. ,,Het aanpakken van deze figuren en het volgen van hun financiële stromen leidt ons naar criminelen die we anders niet hadden gepakt." »P13 Marten van Gilst uit Koudekerke heeft een donornier. Dagelijks slikt hij zo'n tien pillen, zodat zijn lichaam het orgaan niet afstoot. Een nieuwe technologie biedt echter hoop voor de toekomst. Het is een doorbraak in de strijd tegen het afstoten van een nier. gaat het avontuur aan bij Ajax Cape Town ZEELAND 13 w sa»- Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530 It c? »P13 Fiod rolt via ritselaars crimineel netwerk op Met het ontmaskeren van twee belangrijke criminele dienstver leners heeft de Fiod een groot netwerk van drugs-, wapen- en anabolenhandelaren blootge legd. De harde aanpak van men sen die hand- en spandiensten verlenen aan de onderwereld loont, stelt de opsporingsdienst. Koen Voskuil Hillegom —Projectleider Fiod FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ZEELAND2 kijken ï%efcJrt «'kaar Ver°°rdeelr, donderdag 22 augustus 2019 Zonnig en droog. Ook na vandaag 24°C zomers warm. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1