gedode Megan: Onderzoek stadiondak duurt 'klein jaar' Burgemeester: ,,Dit grijpt hele stad aan'' Amsterdam kijkt naar verkoop van afvalbedrijf 5 naar buiten. Het moest altijd alleen maar om hem draaien.'' Volgens de vriendinnen maakte de vriend af en toe een opgefokte indruk. ,,Hij kwam steeds agressie ver over en dreigde met geweld als iemand aan Megan zou komen. Megan zag dat als iets positiefs, ze voelde zich beschermd door hem. Verblind door liefde, was ze'', al dus haar beste vriendin. De andere twee vullen aan: ,,Megan was de laatste tijd aan het twijfelen om het uit te maken. Haar vriend was echt altijd jaloers. Daar kon ze moeilijk mee omgaan.'' Of die twijfel tot het drama van gisteren heeft geleid, durven ze niet te zeg gen. Relatie ,,Megan had het niet zo heel vaak over haar relatie", zeggen de vrien dinnen gezamenlijk, elkaar aan- vullend. ,,Ze leefde met de dag en wilde gewoon gelukkig zijn en dat andere mensen ook gelukkig wa ren. We zouden nog met elkaar gaan afspreken, maar dat is ons helaas ontnomen. Het doet ons veel verdriet dat we haar niet meer hebben gezien en niet meer kun nen zien. We kunnen nog steeds niet geloven waarom iemand dit heeft gedaan bij zo'n lieve meid als Megan. Zoiets gebeurt normaal alleen in films, niet in het echt en al helemaal niet bij een vriendin. Waarom Megan? Ze was nog zo jong. Zo lief." Megan was verblind door liefde. De laatste tijd was ze wel aan het twijfelen om het uit te maken niet goed zat. Ik kreeg er een naar gevoel van." De vriendinnen ver trouwden de jongen niet. ,,Hij was heel bezitterig, heel jaloers en werd al snel boos als Megan iets met ons wilde gaan doen. Met car naval heeft hij haar letterlijk van ons losgerukt. Hij trok haar zo mee ALKMAAR De Onderzoeksraad voor Veiligheid start een volledig onderzoek naar het ingestorte dak van het AZ-stadion. De afgelo pen weken deed de raad een ver kennend onderzoek en op vrijdag 16 augustus gaf de onderzoeksraad een tussentijdse waarschuwing af voor het resterende dakdeel. Met het onderzoek wil de raad achterhalen wat de directe en ach terliggende oorzaken zijn om zo lessen te trekken voor de toekomst. Hierbij kijkt de raad naar zowel het ontwerp, de vergunningverlening en de bouw van het stadion als naar het onderhoud en het beheer. ,,We willen achterhalen wat er is ge beurd. We denken dat er veel veilig heidswinst te boeken is en dat er lessen te leren zijn. Niet alleen voor het AZ-stadion, maar voor de sector in den brede", aldus een woord voerster van de raad. Na de eerste verkenningen had de onderzoeksraad al geconclu- deerd dat de lasverbindingen in het dak waren bezweken. Op andere plekken waren breuken en ver dachte plekken gevonden, waar door het risico bestaat dat het dak ook daar nog naar beneden komt. Jaar Het onderzoek van de raad duurt waarschijnlijk iets minder dan een jaar. Dat wil niet per se zeggen dat het stadion van AZ al die tijd dicht blijft. Dat is aan AZ en de gemeente Alkmaar, aldus de onderzoeksraad. Het dak van Stadion Galgen waard van FC Utrecht wordt ook extra gecontroleerd. Die check moet duidelijk maken of de lasna den in orde zijn. ,,Wij willen de vei ligheid van iedereen gewaarborgd hebben'', meldt de club. AMSTERDAM De gemeente Amsterdam onderzoekt de mogelijkheid om het noodlij dende Afval Energie Bedrijf (AEB) of delen daarvan te ver kopen. Een andere optie om de problemen voor de langere termijn op te lossen is een in grijpende herstructurering van het bedrijf. Dat schrijft het college van b en w aan de gemeenteraad. Voor verkoop zouden zowel private als publieke partijen in aanmerking komen. AEB kampt met technische mankementen en miljoenen- tekorten. Ovens liggen om vei ligheidsredenen stil en het be drijf kan de afvalstromen niet meer aan. AEB is een verzelf standigd bedrijf, maar de aan delen zijn in handen van de gemeente Amsterdam. Bij het zoeken naar oplossin gen voor de problemen bij AEB houdt de gemeente zowel de optie van herstructurering als van verkoop open. ,,Voorop staat dat de publieke dienst verlening gegarandeerd is, maar dat hoeft niet met AEB in de huidige vorm te zijn", vindt het college. woensdag 21 augustus 2019 GO ,,Ik leef enorm met de familie mee. Want dit is het ergste wat je als ouders, als grootouders kunt overkomen. Het ver liezen van een kind dat nog zo jong is, 15 jaar. Aan de start van een nieuw schooljaar, werkend aan een toe komst, een heel leven dat nog voor haar lag." Dat zei burgemeester Paul Depla van Breda gisteren na afloop van een bijeenkomst in de Bilderdijkstraat, waar hij sprak met buurtbewoners. Depla: ,,We hebben een luisterend oor willen zijn. Mensen met elkaar in gesprek laten gaan. Zodat ze elkaar kunnen onder steunen. Het verdriet in de buurt is enorm groot en dan helpt het als je als buurt weet dat je er niet al leen voor staat. Dat je op elkaar kunt reke nen. En dat je weet dat de politie, de ge meente, Slachtoffer hulp er ook zijn. We willen laten zien dat dit de hele stad aan grijpt." Depla vertelde dat de gemeente contact heeft gehad met de woordvoerder van de familie van Megan. ,,Ze weten dat als daar behoefte aan bestaat, we direct klaarstaan. Want de familie heeft alle steun nodig, maar ik weet ook dat ze op dit moment vooral steun bij elkaar zoe ken." Burgemeester Paul Depla. foto anp -vriendinnen van Megan Techni sche recher che doet on derzoek bij de woning waar Megan werd gedood. Buurtbewo ners leggen bloemen en zoeken troost bij elkaar. FOTO'S ANP EN PIX4PROFS ,,De bouwsector kan leren van de fouten in Alkmaar.'' foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5